Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii. Národ a každý jednotlivec, ktorý sa zmieri s tým, že bol okradnutý je nielen zbabelý ale najmä neskutočne hlúpy a zaslúži si otroctvo!
Hlavná stránka

Horí Chrám Matky Božej v Paríži!
Z neznámych príčin?
 

 


Volal mi syn: „Otec, už sa to začalo!“

„Čo sa začalo?“

„Zaútočili na Chrám Matky Božej v Paríži...!“

Bolo 21,43 v pondelok 15. apríla 2019. Pozerám, čítam, neverím! „Známa parížska katedrála Notre Dame horí. Túto ikonu Paríža z neznámych dôvodov zachvátil požiar...“

Z neznámych dôvodov. Z neznámych dôvodov? Naozaj z neznámych dôvodov?

Však si prečítajte noviny. Pozrite TV. Ťuknite na internetvé adresy.

Kúdoly dymu, vychádzajúce zo strechy 850-ročného Chrámu Matky Božej v centre Paríža, ktorého výstavba trvala od roku 1163 do roku 1345, centra francúzskeho, európskeho i svetového katolicizmu nemôžu byť ničím iným ako Božím prstom. Možná príčina požiaru zatiaľ nie je známa a oficiálne ani nikdy známa nebude.

Jedno je však isté: „hrozná“ udalosť, ako ju pomenovala parížska starostka Anne Hidalgová, zapadá do konceptu dnešného sveta: preč od Boha. Tristoročná veža katedrály, sa úplne zrútila. Ľudia, ktorí to sledovali, začali plakať. Takto sa začal Veľký týždeň v Paríži, pýche Európy, pupku spupného sveta. Akýsi mudrlant spoza mora pyšne hlása začiatok boja proti katolicizmu. Pred niekoľkými dňami kvôli rekonštrukčným prácam prenášali 16 vzácnych sôch svätých (12 apoštolov a štyroch evanjelistov) tak, že im odstránili hlavy.

Zrúti sa zhorením Notre Dame aj štátnosť Francúzov? Veď nekoledujú si o to už desaťročia, či dokonca stáročia? Lebo zrazu si uvedomujeme, že Notre Dame nebola len symbolom napádanej katolíckej viery, ale aj samotnej štátnosti Francúzov.

Primátorka Anne Hidalgová napísala, že „dnes večer všetci Parížania a Francúzi oplakávajú tento symbol našej histórie.“ Kristus cestou na Golgotu však vyzval plačúce ženy, aby neplakali nad ním, ale nad sebou. Toho roku sa v tejto katedrále na Veľký piatok nebudú môcť konať obrady, pri ktorých býva vystavená Kristova tŕňová koruna...

Európa je na pokraji smrti. My Slováci, Slovania na čele s Ruskom, sme povinní ju začať liečiť. Tak to napísal Ľudovít Štúr v 60. rokoch 18. storočia.

Marián Tkáč

15. apríla 2019, 23,16 hod.
   PRINT RSS


             
Hlavná stránka