Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Hlavná stránka

PARAZITOV A FARIZEJOV ZO ŽIDOVSKEJ NÁBOŽENSKEJ OBCE PRIŽIVUJÚCICH SA NA HOLOKAUSTE NEZAUJÍMAL OSUD ŽIDOVSKÉHO HRDINU JURAJA FISCHERA             

                                                    
                 Dňa 27. januára 2017 bol na internetovom vydaní denníka N uverejnený obsiahly dokumentačný a faktografický článok pod nadpisom – Prežila štyri koncentráky, Mengeleho pokusy a nakoniec utiekla.  Je tu opísaný príbeh Židovky Violy Fischerovej, ktorý vyšiel aj knižne pod názvom – Mengeleho dievča. Na konci tohto článku sú aj tieto vety: „V časoch keď ona bojovala o život v koncentrákoch, jej neskorší manžel, Juraj Fischer, bol veliteľom tanku v spojeneckej armáde. Zúčastnil sa vylodenia v Normandii 6. júna 1944. A v roku 2004, keď bolo šesťdesiatročné výročie vylodenia, manžela tam pozvali a dostal najvyššie francúzske vyznamenanie: RYTIER ČESTNEJ LÉGIE. Na Slovensku ho celkovo mali len štyria ľudia.“ Juraj Fischer zomrel 9. mája. 2007.

          Škoda len, že denník N nenapísal aj to, ako zločinci ktorí po novembri 1989 riadili tento štát, ako sa spoločne s vedením Židovskej náboženskej obce zachovali voči tomuto výnimočnému človeku a hrdinovi tým najzvrhlejším a neľudským spôsobom, keď žiadal len to, aby boli aspoň dodatočne odčinené krivdy, ktorých sa na ňom dopustil hitlerovský fašizmus a nacizmus, ako aj zločinecký režim po roku 1948, pričom tieto zločiny si osvojili aj špinavé a zvrhlé kreatúry po novembri 1989.

          Súčasťou tohto článku sú aj dva dokumenty. Jeden z denníka N a ten druhý je môj článok, ktorý som tomuto obdivuhodnému človeku venoval v roku 2009.

 

Vladimír Pavlík


https://dennikn.sk/668832/prezila-styri-koncentraky-mengeleho-pokusy-a-nakoniec-utiekla/
Prežila štyri koncentráky, Mengeleho pokusy a nakoniec utiekla

http://necenzurovane.net/09/obet.html

Úcta a obdiv pre statočného židovského občana Juraja Fischera

   PRINT RSS

             
Hlavná stránka