Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Hlavná stránka

KDE SA ZÁHADNE TRATIA PENIAZE V ZDRAVOTNÍCTVE?             

   

        

Nie je potrebné vysvetľovať, že problémy s korupciou sú na každom ministerstve, avšak to čo sa týka korupcie v zdravotníctve, tak tam je korupcia bezodná - tam korupcia nepozná hraníc, tam je korupcia úplne šialená bez chrbtovej kosti.

Kauzu CT si samozrejme len umelo objednala samotná spoločnosť Penta, aby odpútala pozornosť od omnoho väčšieho tunelovania. Kauza CT je len kvapka v mori, čo sa týka rozkrádania.

Kde sa záhadne tratia peniaze v zdravotníctve?
Predovšetkým súkromné nemocnice a súkromné polikliniky podvodnými praktikami vyžmýkajú 1/2 až 2/3 finančných zdrojov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, že potom pre štátne (verejné) lekárske zariadenia a štátne nemocnice už nezostarnú takmer žiadne peniaze a finančne sú úplne podvyživené.
(A o finančnej podvýžive menších lokálnych nemocníc ani nehovorím.)

Existujú nasledovné praktiky rozkrádania v súkromných nemocniciach, súkromných poliklinikách a súkromných lekárskych zariadeniach:
-pacienti sú úplne zbytočne preháňaní po zbytočných vyšetreniach, aj napriek tomu že na dané ochorenie nie je žiadne podozrenie. Kvôli zbytočným vyšetreniam sa finančné zdroje poisťovne samozrejme poriadne vyžmýkajú. Aj ja sám som bol v súkromnej poliklinike takto zbytočne preháňaný a bolo veľmi nápadne vidieť, že daný lekár podozrenia na dané diagnózy finguje

-ešte menej morálny a cynický spôsob rozkrádania zdrojov Všeobecnej  zdravotnej poisťovne je to, ak sa robia tzv. fiktívne vyšetrenia pacientov, alebo fiktívnu hospitalizáciu pacienta. Daný pacient  v skutočnosti nebol na vyšetrení/hospitalizácii, avšak peniaze s poisťovne potečú.
A samozrejme v rámci dokonalej korupcie, súkromné polikliniky a nemocnice nemajú žiadne finančné limity, čo do zdrojov financovania z poisťovne - tak si môžu kradnúť peniaze z poisťovne neobmedzene

-ďalšia praktika rozkrádania je fiktívny nákup liekov v rámci hospitalizácie pacienta. Peniaze zo zdrojov zdravotnej poisťovne sa pekne vyžmýkajú, ale daný pacient dané lieky v skutočnosti neužil

Samozrejme, že je extrémny cynizmus bez chrbtovej kosti, že vláda síce zvýšila platy lekárom (po ich dávnejších demonštráciách), ale za tú cenu, že zvýšila zdravotné odvody. Na miesto zvýšenia zdravotných odvodov bolo treba obmedziť korupciu a podvody rozkrádania v zdravotníctve. A aby toho nebolo málo, zdravotné odvody sa z roka na rok zvyšujú, aby mala Penta čo tunelovať. Vláda cynicky pod hrozbou exekúcie vymáha zdravotné odvody od chudobných občanov, aby Penta mala čo rozkrádať a tunelovať.
Zdravotné sestry požadujú vyššie platy - minister zdravotníctva plače, že nemá im z čoho zvýšiť platy - veď bodaj by aj mal, keď polovicu peňazí zhltne Penta a iné súkromné spoločnosti.

To čo sa deje v politike je neúnosný cynizmus. Ja osobne by som nemal na to žalúdok robiť ministra zdravotníctva za takých okolností, že by najmenej polovicu peňazí občanov rozkradlo pár súkromných spoločností. Politici a všetci ľudia, ktorí sa spolupodieľajú na rozkrádaní, budú musieť splácať veľmi ťažkú karmu. Pôvodní kmeňoví Amazonskí šamani hovoria, že tí ľudia ktorí druhých zotročovali, budú v ďalšom živote sami obeťami otroctva. Človek ktorý takto druhých okrádal , sa v nasledujúcom živote narodí ako chudobný černoško,  ktorý bude pomaly bolestivo umierať na hlad a podvýživu.

Ing. Martin Sokol


   Print Friendly and PDF Necenzurovane RSS

             
Hlavná stránka