Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Hlavná stránka

PREČO MÔŽE MALÁ MENŠINA VLASTNIŤ VÄČŠINU BOHATSTVA SVETA A TÝM AJ VLÁDNUŤ CELÉMU SVETU?             

                                                    

Alena Zenovitzová

Na to existuje jednoduchá odpoveď – lebo jej to tá väčšina dovolí a umožňuje. Umožňuje jej to vďaka manipulácií médií, manipulácií rôznych tzv. nevládnych organizácií, ktoré v skutočnosti riadia vlády, a samozrejme jednotlivé vlády, ktoré sa tomu trendu z rôznych dôvodov prispôsobujú.

Zamerajme sa na tú našu – slovenskú vládu. Od ukončenie socializmu sa nám tu vystriedali viaceré vlády, ale politici ostávali. Kým ľudia ešte žili v eufórii a mysleli si, že získali slobodu a všetko už bude len lepšie, tak sa politikom a poslancom darilo a mohli si prijímať nerušene zákony vo svoj prospech. Napriek tomu, že sa ľudia postupne z tej eufórie preberali, začali nesúhlasiť s tým, čo sa deje, ešte vždy však dúfali, možno verili, že sa to pohne k lepšiemu a svojim spôsobom čušali. Ako veľkú zmenu väčšina privítala odchod HZDS z politickej scény.

HZDS rozdala firmy svojim členom, priaznivcom za symbolickú korunu. Pokiaľ by išlo o schopných ľudí, ktorí by firmu zveľadili, umožnili ľuďom prácu s primeraným platom, tak by sme s tým mohli súhlasiť, hoci majiteľ by prišiel k veľkému majetku nie práve zaslúženým a čestným spôsobom. Lenže, väčšina z nich priviedla firmu do likvidácie, majetok firmy rozpredali, ľudí prepustili často potom, ako 2-3 mesiace nedostali ani len výplatu, neplatili za nich odvody a nič sa nestalo. Toto je rozkrádanie vlastnými „vyvolenými“ občanmi, a zrejme v súlade so zákonmi, pretože nikto nebol potrestaný.

Predstavitelia SDKÚ si získali hlasy občanov tým, že rozkrádanie majetku štátu, teda aj občanov, nielen kritizovali, ale tvrdili, že to bezprávie dajú do poriadku a zlodejov potrestajú. Zároveň Mikloš, ktorý sa sám určil za ekonomického experta, sľúbil ekonomické zmeny, vďaka ktorým sa život všetkým občanom zlepší. Ľudia opäť naleteli, zvolili, podľa nich, teraz už tú správnu stranu a čo sa stalo? Nič. Zlodejom majetky ponechali a pustili sa do rozkrádania iným, samozrejme, opäť legálnym spôsobom. Všetky ziskové firmy predali cudzincom, lebo dokonalé je len súkromné vlastníctvo a podľa známej Miklošovej vety: „Štát je zlým vlastníkom“ sa to hravo podarilo. Väčšina ľudí proti tomu nič nemala. K tomu, že je štát zlým vlastníkom by som chcela uviesť, že pokiaľ by išlo o štát, kde funguje polícia, súdy a parlament prijme jednoznačné zákony, nekorumpovateľní ľudia vykonávajú pravidelnú kontrolu, tak v takom prípade je štát dobrým vlastníkom a zisk ostáva štátu a nepresúva sa do zahraničia. Siahli na všetko, čo dostávali bežní ľudia, invalidi, zamestnanci, lebo si „musíme utiahnuť opasky“, aby dali do poriadku to, čo zničil socializmus a Mečiar. Oni si tie opasky utiahnuť nemuseli, mohli si ich pokojne rozšíriť. Zafinancovali banky – z našich peňazí – a potom ich predali cudzincom, ktorí zaviedli za všetko možné aj nemožné poplatky, a opäť to bolo v neprospech občanov. Za tie predaje, nevýhodné pre štát, vraj dostávali obrovské provízie, čo sa im vraj nedá dokázať. Všetko rozpredali, zreformovali školstvo, zdravotníctvo, t.j. výhodne presunuli zase do súkromných rúk. Dostupnosť škôl, zdravotnej starostlivosti poklesla. Mimochodom, kde sú tie peniaze za nevýhodne predaný majetok štátu? Ani to sa nedá, podľa našich dobrých zákonov, zistiť?

Nastupuje ďalší kritik SMER. Všetko zlé síce správne pomenovali, ale opäť nič v tomto smere neurobili, nikto nebol potrestaný a mnoho členov strany SMER postupuje v zabehnutom spôsobe rozkrádania.

SAS sa po vypuknutí kauzy „GORILA“ ihneď ozvala, že s tým nemajú nič spoločné, čo je síce pravda, ale je to len preto, že vtedy neboli v parlamente. Hneď v tom roku, ako sa chválili, že nie sú zapletení do tejto kauzy, v jednej košickej firme mali dosadených dvoch svojich nominantov. Jeden tam pracoval 2 mesiace, druhý myslím, že pol roka a po odchode dostali, napriek prehnane vysokému platu, také odstupné, čo bežný človek zarobí možno za desať rokov. Tento druh dosadzovania straníckych nominantov do štátnych inštitúcií /často vymyslených a úplne zbytočných/ a štátnych firiem za nadštandardný plat a nehorázne odmeny považujem tiež za rozkrádanie. Doplním ešte odmeny členom dozornej rady. A tohto druhu rozkrádania sa dopúšťali a dopúšťajú všetky politické strany.

Pán Hrušovský raz povedal, že by sme si mali poslancov za ich prácu vážiť. Nemôžem si vážiť prácu poslancov, keď prijímajú neskutočné množstvo zákonov, som presvedčená, že často zbytočných zákonov, ktoré sú takmer vždy v neprospech občanov a vždy v prospech politikov a bohatých. Aké máme zákony, keď:
- v prípade živnostníka: vždy dochádza k nejakým zmenám, človek to musí sledovať, pretože v prípade, že zvýšia odvody o napr. 2,50 Eur, tak v spravodajstve v médiách hneď priam výstražne upozorňujú živnostníkov, že si platbu musia zmeniť do stanoveného termínu, lebo dostanú pokutu, a v prípade, že to neuhradia ani potom tak im hrozí exekúcia.
- v prípade veľkopodnikateľa: neplatí odvody za zamestnancov, neplatí menším firmám, ktorých prácu alebo služby si objednal, a ktoré túto činnosť vykonali, neplatí mzdy zamestnancom, čo sa stane? Nič. Priam s hrdosťou nám oznámia, že už zasiahla aj vláda a to tak, že tým, ktorí skutočne odviedli prácu, zaplatí 30%, alebo naposledy Carefour – 3%. Nemôžem niečo také považovať za normálne, že živnostníkovi sú schopní zobrať byt a niekomu, kto má priam palác, nevezmú nič. Niekto povie, že tak to funguje aj na západe, ktorý je teraz našou priam dokonalou modlou, ale to neznamená, že to je v poriadku. To len potvrdzuje, že zákony sú vždy na strane bohatých, nikdy na strane bežných ľudí a ľudia to neriešia.

Keby boli už skôr prijali zákon na preukazovanie pôvodu majetku, možno by sa bolo niečo zmenilo k lepšiemu, snáď by tento zákon pôsobil aj preventívne. Taký zákon na Slovensku nie je možné prijať, lebo korupcia sa týka veľmi veľkého počtu ľudí, a hlavne tzv. dôležitých a, samozrejme, bohatých.

Záverečné zhrnutie
Môžete voliť akúkoľvek stranu, pre väčšinu z Vás ostanú podmienky rovnako nevýhodné, práve tak ako pre politikov rovnako výhodné. Pokiaľ budú naši politici skorumpovaní, ale budú plniť bez výhrad všetky príkazy EÚ, USA /tu možno dôjde k zmene/ a NATO, nič sa im nestane. V EÚ sedia takisto skorumpovaní ľudia na najvyšších miestach, informovali o tom, na moje prekvapenie, aj médiá, a čo sa stalo? Ako vždy nič, ostali pekne na svojich miestach. EÚ stráca dôveru u väčšiny občanov a oni si napriek ich nezaslúženým nadštandardným platom odsúhlasia ešte aj vysoké odstupné, vysoké dôchodky, a to všetko zaplatia poslušní občania. Teraz nám ešte navezú utečencov a nenapadne ich, po otrasných skúsenostiach zo Švédska, Nemecka, Francúzska, teraz už aj Talianska, aby svoj hlúpy postoj prehodnotili. Presviedčali nás o prospechu tohto prisťahovalectva - to už ozaj musia považovať ľudí za totálnych idiotov - keď videli, že sa im nedarí, tak prijímajú zákony proti vlastným občanom, ktorých budú trestať za extrémizmus. Koľko je na Slovensku ľudí, detí ktoré si nemôžu dovoliť liečenie, žijú pod hranicou chudoby, máme tu Rómov, s ktorými si nikto nevie poradiť, a niekto si dovolí presviedčať občanov /vrátane prezidenta/, že musíme byť solidárni? Za normálnych okolností by títo utečenci mali bojovať za svoju krajinu, pretože do Európy prichádzajú hlavne mladí muži. Okrem toho, odkiaľ mali tí chudáci peniaze pre prevádzačov, drahé značkové mobily a oblečenie. Kto platil poplatky za mobily? Človek by už ozaj musel byť totálne sprostý, aby uveril tej hlúpej propagande. Keď niečo nevedia obhájiť, tak sa vyjadria, že ide o konšpiráciu alebo ruskú propagandu.  Je nutné pozrieť sa hlavne na príčinu tohto organizovaného masového prílivu utečencov. Kto rozbil arabské a africké štáty? Načo je OSN a medzinárodný súd, ktoré umožňujú doslova pľundrovanie afrických, arabských a ázijských krajín, napadnutie ktorejkoľvek krajiny a zvrhnutie vládcu príslušnej krajiny? A tu sme zase pri akejsi zvláštnej, len slovami deklarovanej demokracii a spravodlivosti. USA a Izrael majú výnimku, nemôžu byť súdení medzinárodným súdom. Prečo majú tú výnimku? Kto to schválil? OSN vyzýva na solidaritu s utečencami, hoci ohrozujú bezpečnosť občanov, majú finančné výhody, ktoré vlastní občania nemajú, majú dokonca zabezpečený výnimočný prístup sudcov k ich trestnej činnosti. Sú prekvapení, že väčšina ľudí s ich rozhodnutiami nesúhlasí, tú väčšinu urážajú, prijmú proti nim zákony, ale ani náhodou ich nenapadne niečo zmeniť v prospech vlastných občanov.                                                                                                                                  

Každoročne nás médiá informujú o roztváraní sa nožníc medzi chudobnými a bohatými. Bohatí sú každý rok bohatší aj napriek kadejakým krízam, ktoré tie „schopné elity“ vytvoria, ale nikto nepríde s riešením. Bežný občan, ktorý by nezaplatil dane, dostane pokutu, nastúpi exekútor, môže skončiť aj vo väzení. Bohatí majú svoje firmy v daňových rajoch, alebo majú daňové prázdniny a občania sa občas aj zlostia nad tou nespravodlivosťou, ale to je asi tak všetko, čo môžu urobiť. Kým nedôjde k zmene systému, k zmene zákonov, nič sa v prospech občanov nezmení. Vo Francúzsku protestovali dva týždne proti ubratiu práv pracujúcich zo zákonníka práce a nedosiahli nič, zmenu schválili a premiér, ktorý s tým súhlasil, kandiduje za prezidenta. Som si istá, že nejaké hlasy dostane. Toto je tá zvrátenosť.

Finančný manipulátor Soros sa pochváli tým /v BBC/, že prispieva prostredníctvom mimovládok k rozvracaniu krajín a všetky krajiny Európy nechajú tieto mimovládky nielen pôsobiť, ale ich aj finančne podporujú, čo je niečo absolútne nepochopiteľné. Tak isto je nepochopiteľné, keď umožnia zahraničnej firme robiť geologický prieskum, tá sa potom, samozrejme, chce zaoberať ťažbou, bez ohľadu na zničenie životného prostredia v danej krajine, lebo na to už minuli svoje financie. V Rumunsku nepovolili ťažbu jednej kanadskej firme, ktorá tam robila prieskum, tak Európska únia!!! prikázala Rumunsku zaplatiť obrovskú pokutu.

Stúpenci rôznych politických strán si v diskusiách občas navzájom nadávajú a neuvedomujú si, že politikov bežný občan absolútne nezaujíma. Pred voľbami niečo nepodstatné nasľubujú, nič skutočne prospešné nesplnia a tvária sa, že budú robiť všetko v prospech občanov. Nebudú, budú robiť všetko len pre udržanie sa pri moci a pre peniaze, ktoré im umožnia pohodlný život, aj keby už neboli pri moci.
K zmene by mohlo dôjsť len keby sa napríklad našiel nejaký ochotný právnik, ktorý by sformuloval niekoľko zákonov, ktoré je potrebné prijať, niekoľko zákonov, ktoré je potrebné zrušiť a keby sa zorganizoval protest/petícia na prijatie/zrušenie týchto zákonov. Inak sa nič, ale absolútne nič nezmení.    

8. 12. 2016

   PRINT RSS

             
Hlavná stránka