Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Hlavná stránka

Problémy s parkovaním             

Predpokladám, že mestskí poslanci každého väčšieho mesta na Slovensku pozorne sledujú vývoj parkovacej kauzy v Košiciach – oni chcú zistiť do akej miery by sa im prepiekla arogancia moci vo vlastnom meste. No spozornieť by mali najmä občania a najviac sa to asi týka Bratislavčanov.
Už aspoň 30 rokov sa mestské správy okúňajú skutočne riešiť tento problém – ich typická odpoveď (sťaby Pavlovov reflex) je zvýšiť dane. Peniaze však nikdy nejdú tam, kam by mali – ani v prípade Košíc, kde dokonca chcú dovoliť nejakému (ešte k tomu zahraničnému) podniku, aby si nechal všetky nazbíjané prachy (a zbíjať nebudú len na parkovnom, ale na svoje si príde aj odťahová služba, ...), ani v prípade Bratislavy, kde sme už zažili niekoľko podobných pokusov.

Problémy s parkovaním však pretrvávajú kvôli niekoľkým podstatným príčinám:
a,   Politici majú zbíjanie a aroganciu moci v krvi a bez rázneho a jasného tlaku verejnosti sa ho nezbavia, ani sa len nekrotia. A 20, či 50 poslancov sa skôr zjednoti a dohodne než tisíce, či státisíce občanov. Politika ani politické strany v tom nehrajú žiadnu rolu – až na to, že po rôznych úradoch sú poschovávaní kadejakí .„zelení“ byrokrati, ktorí nechcú, aby vôbec niekto jazdil na aute.

b,   Druhá strana politickej moci je všeobecné nič-nerobenie a odkladanie akýchkoľvek rozhodnutí – najmä ak to znamená výdavky, ktoré uberú zo zdrojov, ktoré sa dajú ukradnúť inde (a ľahšie). Napr., už v r. 1991 mi bolo ponúknutých (ako možnému investorovi) aspoň 10 zväzkov výkresov na výstavbu poschodových parkovacích garáží v centre Bratislavy – všetko už bolo namerané, nakreslené, ... stačilo len začať stavať. Keď som sa na to pýtal na mestskom úrade, „nebol záujem“. Dokonca mi bolo naznačené, že si takúto výstavbu neželajú. Bolo to však krátko po mojom návrate zo zahraničia ... a očividne som nepochopil, že najprv treba ponúknuť bakšiš.

c,   Ďalšie, čo majú politici v krvi je „blahosklonné“ odsúhlasovanie stavebných projektov – samozrejme, pokiaľ to nie sú garáže. Povolenia na novostavby sú udeľované ako na páse, aj keď s neomylnou pravideľnosťou nespĺňajú práve podmienku poskytnúť aspoň minimálny počet parkovacích miest pre vlastných nájomníkov. (Prečo asi?)
A tak sme svedkami nekonečného radu stavieb na miestach, kde sa to zaručene nehodí a kde už pred stavbou bol problém s dopravou a obzvlášť s parkovaním.

d,   Mnohí ľudia majú sklony k elitárstvu. Toto sa napr. prejavuje požiadavkou povoliť parkovanie vo svojom okolí len autám zaregistrovaným v tej štvrti. Miestna byrokracia toto vždy uvíta, lebo zas môže nazbíjať nejaké groše a získajú „prehľad“ o tom, kto kde býva (ale to je úchylka do iného článku). Tieto elitárske sklony silnejú smerom do centra mesta, kde je hustota bývania a podnikania najväčšia ... a často naberajú až hysterické úrovne.
Myslím, že je načase, aby ľudia, čo tak veľmi chcú bývať v centre, konečne pochopili, že tam nie je priestor pre ich 4 autá. Vlastne pre ani jedno. A o pešiej zóne ani nehovorím.
Ďalší prejav elitárstva je prenájom verejného priestranstva na súkromné parkovacie miesto (napr. na ulici), ktoré je potom väčšinu dňa prázdne, no najmä že miestny úrad má „radosť“. Takéto úchylky verejného priestranstva by som úplne zakázal, pokiaľ na to nie sú pracovné (napr. taxík) alebo zdravotné príčiny.
Avšak, vo svojej snahe byť „výnimoční“, títo ľudia zabúdajú, že ani jeden z týchto „prístupov“ nerieši prechodne (dočasne) ubytovaných – ktorí určite majú rovnaké právo parkovať pri dome, v ktorom bývajú, ako ich „trvalí“ susedia – ani návštevy, na ktoré sa pravdepodobne tešia. A aj keď sa vyhradia miesta pre návštevníkov, tie sú vždy zabrané domácimi.

e,   Ani mestský úrad, ani mestská polícia, a ani štátna polícia nerieši opustené autá (ani keď sú im nahlásené!), ktoré tiež zaberajú nemalý počet parkovacích miest.

Takže, ak chcú mestské správy skutočne riešiť tento problém, mali by začať s vydaním stavebných povolení na poschodové garáže ... a ich súkromní majitelia si potom kľudne môžu pýtať najomné. Ale aspoň budeme vedieť kam tie peniaze idú.

Fred Nicholson.Protest občanov potlačený trestným oznámením na organizátora...

Rokovanie MS v Košiciach 13 júna pondelok 2016, zmeny v parkovaní v Košiciach...
Poobede primátor Raši na zasadnutí oznámil, že sa podáva trestne oznámenie na organizátorov protestu z dôvodu, že boli zranení dvaja mestský policajti pána primátora Rašihoprimator.png .

Pozrite video na konci článku, ktoré natočili protestujúci občania KOŠIC...
http://www.kosicednes.sk/sef-mestskej-policie-nepochybili


Občan SR
Jozef Varga

 


   PRINT RSS

             
Hlavná stránka