Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Hlavná stránka

Neuveriteľný Kotlebov cynizmus, hyenizmus a dezinformácie pri poskytnutí sociálnej pomoci             

                                                    
           

Pomohli sme ďalšej rodine

 8. august 2016 Kategórie: Naša pomoc ľuďom v núdziNaša práca
Naše Slovensko pomáha
Rodina Tomovčíková z Považskej Bystrice je príkladom ďalšej slovenskej rodiny, ktorá to v živote rozhodne nemá ľahké. Tomovčíkovci majú tri deti, z toho prostredný syn Patrik (14 rokov) sa narodil s rázštepom chrbtice. K tomu sa postupom času pridružilo množstvo ďalších diagnóz, výsledkom ktorých je to, že je dnes invalidom, odkázaným na celodennú starostlivosť matky. Na Patrikovom zdravotnom stave sa negatívne odrazil aj katastrofálny stav nášho zdravotníctva. Chlapec, ktorý dovtedy chodil, zostal pripútaný na invalidný vozík práve po zbabranej operácií – pre chybu lekárov. Napriek tomu sa nedočkal žiadneho odškodnenia, ba ani len ospravedlnenia zo strany vedenia nemocnice. Rodina žije len zo skromného platu poctivo pracujúceho otca a niekoľkých štátnych príspevkov, ktoré však ani zďaleka nedosahujú takú výšku, ako v mnohých rodinách cigánskych asociálov.
Preto je pre nich veľmi ťažké zaplatiť Patrikovi adekvátnu liečbu a zdravotnú starostlivosť. Hoci sa Tomovčíkovci obrátili na viacero organizácií, nikto im nepomohol. Odmietli ich dokonca aj v známej relácii Modré z neba, ktorej mediálni tvorcovia sa navonok tvária ako najväčší ľudomilovia, v skutočnosti im však nejde o nič iné, ako o zisk a priživenie sa na ľudskom nešťastí.
ĽS Naše Slovensko sa preto rozhodla aspoň trochu zmierniť utrpenie tejto rodine, a to finančným príspevkom vo výške 500 eur. 5. augusta ho rodine odovzdali predseda ĽS Naše Slovensko a banskobystrický župan Marian Kotleba, poslanci NR SR za ĽS Naše Slovensko Rastislav Schlosár a Peter Krupa a predseda o.z. Naše Slovensko pomáha Martin Žáčik. Pomoc sme zrealizovali v rámci programu, ktorým plánujeme pomáhať slušným rodinám až dovtedy, dokým sa nám nepodarí na vládnej úrovni uskutočniť zásadnú systémovú zmenu zdravotníctva a sociálnej politiky na Slovensku.


          Je chvályhodné že Kotleba poskytol dotyčnej rodine s ťažko zdravotne postihnutým dieťaťom 500 eur, no je mimoriadne zavrhnutiahodné ako cynicky a s jasným úmyslom to dokázal zneužiť – autentický dokument je súčasťou tohto článku.

          Takže si poďme rozobrať jeho komentár, ktorý k dotyčnej kauze uverejnil. Citujem: Rodina Tomovčíková z Považskej Bystrice je príkladom ďalšej slovenskej rodiny, ktorá to v živote rozhodne nemá ľahké. Tomovčíkovci majú tri deti, z toho prostredný syn Patrik (14 rokov) sa narodil s rázštepom chrbtice. K tomu sa postupom času pridružilo množstvo ďalších diagnóz, výsledkom ktorých je to, že je dnes invalidom, odkázaným na celodennú starostlivosť matky. Na Patrikovom zdravotnom stave sa negatívne odrazil aj katastrofálny stav nášho zdravotníctva. Chlapec, ktorý dovtedy chodil, zostal pripútaný na invalidný vozík práve po zbabranej operácii – pre chybu lekárov. Napriek tomu sa nedočkal žiadneho odškodnenia, ba ani len ospravedlnenia zo strany vedenia nemocnice. Rodina žije len zo skromného platu poctivo pracujúceho otca a niekoľkých štátnych príspevkov, ktoré však ani zďaleka nedosahujú takú výšku, ako v mnohých rodinách cigánskych asociálov.

          Verejne obviniť lekárov z považskobystrickej nemocnice zo zbabranej operácie, aj keď čerpal informácie od rodičov, tak by ma zaujímalo, aké má k tomu dôkazy. Čo tak verejne obviniť štát, ktorý tu je fakticky v pozícii vraha, hlavne cez vykrádanie zdravotníctva, na to si tento zbabelý antislovák, antikresťan a antinárodovec, ponížený lokaj v hlbokom predklone pred zločincami z vysokej politiky, hlavnými a skutočnými vinníkmi – netrúfne. A aby dokončil svoje zvrhlé a ničím nepodložené dezinformácie, nezabudne pripomenúť, citujem: „...a niekoľkých štátnych príspevkov, ktoré však ani zďaleka nedosahujú takú výšku, ako v mnohých rodinách cigánskych asociálov.“ Zaujímavé, že ani slovom sa nezmieni, že každoročne cez vysokú politiku sa zo zdravotníctva vykradne štvrtina či tretina z toho, čo dostane zo štátneho rozpočtu, že každoročne sa z celého štátneho rozpočtu rozkradne suma 2-3 miliardy eur cez vysokú politiku, mafie na vrchole pyramídy, oligarchov, finančné skupiny, no on vidí len ako hlavných vinníkov cigánskych asociálov. Tam je skutočná bieda a príčina rodiny Tomovčíkovcov, ako aj všetkých takto postihnutých na Slovensku, ako je ich dieťa.

          Zaujímavé je aj porovnanie Kotlebovho mlčania a zbabelosti ohľadom zločinov proti ľudskosti v slovenskom zdravotníctve s porovnaním občianskej statočnosti a cti pani Ľudmily Kolesárovej z Dobrého anjela, ako to uverejnila Pluska z 5. 1. 2015, kde upozornila na prípady, „kedy zomreli pacienti, aj DETI CHORÉ NA ONKOLOGICKÉ OCHORENIA, ktorí zomrieť nemuseli, pokiaľ by bolo dosť peňazí na prístroje, lieky a zdravotnícke vybavenia. Peniaze sa ale rozkradnú a potom nie je na pomoc tým, ktorí sú v ohrození života.“ Nepochybujem o tom, že aj tu by Kotleba, ponížený sluha zločincov z vysokej politiky, obviňoval lekárov. Veď aj preto, mimo iného, ho zločinci z vysokej politiky vytvorili.

          Nedá mi pri súhrne tejto Kotlebovej zvrhlosti a dezinformácii pri obviňovaní lekárov z považskobystrickej nemocnice napísať nasledovné. V októbri 2010 som dostal mozgovú príhodu. Strata reči, mŕtva jedna ruka a jedna noha. Bol som prevezený na neurologické oddelenie v Považskej Bystrici. A opätovne musím konštatovať nasledovné – hlboká úcta a obdiv k lekárom, zdravotným sestrám a ostatnému personálu na tomto oddelení, pričom sa museli boriť s následkami všetkých negatív zo strany arcizločineckej a arcizlodejskej zberby z vysokej politiky a ministerstva zdravotníctva. Nedal som žiadny úplatok, ani všimné, ani sponzorský dar, lebo ako dôchodca som na to nemal. Jediné čo som mohol urobiť a takto sa im zavďačiť, že som o tom napísal na stránke kde publikujem – a zároveň som napísal drsný list ministerstvu zdravotníctva, hlavnému vinníkovi tohto nelichotivého stavu v zdravotníctve. A teraz to robím opätovne.          

Vladimír Pavlík
pavlik.vlado@yandex.com    


Audio text:


   PRINT RSS

    

          
Hlavná stránka