Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Hlavná stránka

Hromadná pripomienka proti obmedzovaniu vlastníckych práv k pôde              

                                                    
 

           

CBR Aktuality
Milí priatelia,

chcela som Vám písať o inom, ale včera večer som dostala k tejto hromadnej pripomienke, ktorá sa dá podpísať už iba posledný deň dnes 12.12. 2016. Prosím, urobte tak, aby sme zastavili štát v diskriminácii svojich občanov vo vlastníckych právach k pôde. Skrýva sa za údajne obmedzenie prístupu cudzincov k ornej pôde. Pravda je však opačná. Obyčajný človek si pôdu nemôže kúpiť, lebo zákon mu kladie neopodstatnené podmienky. Ten však, kto má veľa peňazí, hoci je aj cudzinec si ju môže kúpiť cez už existujúcu s.r.o., ktorú mu ľahko predajú.
 Najnovšie má mať prednosť pri kúpe pôdy dokonca Slovenský pozemkový fond. To vytvorí skvelý priestor pre korupciu, kedy fond prejaví záujem o kúpu a kedy nie... Fond je nevládna organizácia, no financovaná zo štátneho rozpočtu, ktorá síce prenajíma štátnu pôdu, no všetky príjmy si necháva pre seba. Pre seba - znamená nominantov politických strán, samozrejme prevažne vládnych, ktorí sú jeho členmi.
Ak chceme, aby naše rodiny prosperovali, štát im nemôže obmedzovať základné ústavné právo na vlastnenie majetku a diktovať komu ju môžu predať, resp. znemožňovať kúpu. Nie je dôvod, aby rodina, ktorá chce investovať do pôdy, musela byť hneď podnikaním, resp. aspoň tri roky predtým. Prenajímať pôdu si nárokuje SPF, ale kto by si ju chcel sceliť a zarábať na prenájme, už môže byť len podnikateľom. Diskriminácia malých a začínajúcich farmárov je naprieč zákonom evidentná. Viac v odôvodneniach jednotlivých pripomienok.

PM GuadalupskaA teraz o čom som chcela pôvodne. Len Vás chcem informovať, že CBR návrh na zrušenie akéhokoľvek preplácania výkonov súvisiacich s umelými potratmi zo zdravotného poistenia sme poslali s prosbou o podporu aj katolíckym biskupom a predostreli ďalším pro-life organizáciam. Nateraz sme dostali zatiaľ len z dvoch politických strán pozitívnu odpoveď s prosbou o vypracovanie legislatívneho návrhu.
Dovoľte mi podeliť sa s Vami aj s mojim najnovším blogom: Ani ja nechcem postihnuté dieťa.
A keďže dnes je sviatok patrónky pro-life hnutia - za ňu katolíci považujú Pannu Máriu Guadalupskú, lebo sa v mexickom Guadalupe prvýkrát zjavila ako tehotná, prajem Vám veľa odhodlania, vytrvalosti a inšpirácií do boja za nenarodené deti a rodinu.
 Srdečne,
 Ing. Jana Tutková, M.A.
riaditeľkaPre preposlanie tohto emailu ďalej, kliknite sem.
Pre aktualizáciu Vašich preferencií a pre odhlásenie odberu Aktualít CBR, kliknite sem.http://info.cbreurope.sk/sites/all/modules/civicrm/extern/open.php?q=1466384

   PRINT RSS

             
Hlavná stránka