"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Funkcia štátu a ochrana ústavy               

My, národ slovenský,
pamätajúc na politické a kultúrne dedičstvo svojich predkov a na stáročné skúsenosti zo zápasov o národné bytie a vlastnú štátnosť, v zmysle cyrilo-metodského duchovného dedičstva a historického odkazu Veľkej Moravy, vychádzajúc z prirodzeného práva národov na sebaurčenie, spoločne s príslušníkmi národnostných menšín a etnických skupín žijúcich na území Slovenskej republiky, v záujme trvalej mierovej spolupráce s ostatnými demokratickými štátmi, usilujúc sa o uplatňovanie demokratickej formy vlády, záruk slobodného života, rozvoja duchovnej kultúry a hospodárskej prosperity, teda my, občania Slovenskej republiky, uznášame sa prostredníctvom svojich zástupcov na tejto ústave.
(zdroj: Ústava Slovenskej republiky.)
Prečo som začal prvou, základnou, pre celú ústavu, ďalšie zákony a národ záväznou formuláciou?
Náš štát má byť podľa týchto slov samostatnou, demokraciu dodržiavajúcou krajinou z hospodárskou sebestačnosťou, a právom na vlastnú kultúru. Avšak čo dnes z tohto nám zaručujú naši páni, ktorí sú tak neomylní? Právo na kultúru? Tá je už dávno zruinovaná reklamami a zahraničnými projektmi nielen v komerčných televíziách ale aj v našej verejnoprávnej televízií. Právo na sebaurčenie?
Podpisom Lisabonskej zmluvy sme sa zaviazali plniť všetky požiadavky EU bez akéhokoľvek vyjadrenia vôle ľudu. V ústave sa píše sa my národ Slovenský to, znamená nie my 150-ti vo vláde sediaci vieme čo je pre Vás dobre, ale my občania máme rozhodovať o tak závažných veciach prostredníctvom nástrojov priamej demokracie, čo je referendum. Jednoducho celá naša vláda sa správa sebecky a dokonca protiústavne a protispoločensky. Teraz však vyvstáva otázka? Dodržiavame vôbec princípy demokracie, alebo sme len bábka v spleti intríg a moci, odkiaľ už niet úniku. A ako je to z hospodárskou sebestačnosťou? So sladkými rečami o zahraničných investoroch ktorí Slovensku prinesú pracovné príležitosti a zvýšia životnú úroveň?
V 90-tych rokoch sa potravinová sebestačnosť v priemere pohybovala na úrovni 80%.Pri niektorých komoditách sme dokonca presiahli 100% sebestačnosť  a boli sme schopní vyvážať. Dnes sa naša potravinová sebestačnosť pohybuje na úrovni 45-50 a v bežne dostupných zdrojoch sa hovorí, že Slovensko o pár rokov nebude schopné uživiť svojich obyvateľov.
(zdrojhttp://www.polnoinfo.sk/clanok/2753/potravinova-sebestacnost-slovenska-je-najnizsia-v-eu).Mohol.Energetickú sebestačnosť vlastne nemáme žiadnu pretože SE sú v súkromných rukách enelu, ktorí rozhoduje o cenách a množstve dodanej, a exportovanej elektrickej energie.
Mohol by som polemizovať dokonca aj o práve na Slobodu, slušný život, práve na prácu, keďže minimálna mzda nedokáže pokrývať nároky na slušný život, nezamestnanosť sa šplhá ku 15%.Je to verejný výsmech bežnému človeku, ktorí poctivo platí dane z ktorých sú financovaný naši volený zástupcovia, podotýkam z nie malými platmi, ktorí nenesú žiadnu zodpovednosť za svoje činy a zväčša konajú protiústavne
.Teraz je na každom z nás ako sa rozhodnete. Či budete ďalej podporovať kolos menom EU a vládu ktorá je na strane zahraničia, na bežných občanov kašle a smeje sa im pritom do tváre, alebo začneme naozaj pamätať na politické a kultúrne dedičstvo našich predkov, pretože EU nie je jediné spoločenstvo krajín, Musíme hľadať také cesty pre Slovensko ktoré budú pre neho naozaj prínosom.
Odporúčam aj http://indymedia.sk/index.php/spravodajstvo/eu/325-marinelada-priama-demokracia-a-ekonomicka-samostatnosť-v-praxi.

Mladá Zmena


Hra na slovíčka               

V súčasnej modernej dobe prešpikovanej médiami a správami v akomkoľvek formáte a na akejkoľvek platforme, či už TV, internet, rádio, si zväčša už ani nie sme schopní uvedomovať pravú podstatu a význam slov. Krásne reči našich mocipánov plné cudzích slov, ktorým azda niekedy nerozumejú ani oni sami. Tak sa Vám teraz pokúsim ukázať inú tvár týchto svätých slov pri ktorých si nevieme ani len pripustiť predstavu, že by sa mohlo jednať o niečo nekalé, nedajbože o niečo čo je proti nášmu presvedčeniu.
Dnešná vláda, aj opozícia často omieľajú slovo solidarita. Neviem koľkí z Vás sa zamysleli nad hĺbkou tohto slovíčka, keďže väčšina si pod solidaritou predstaví krásnu myšlienku pomáhania si navzájom, alebo nejakej formy súdržnosti. Krásna však bola aj idea komunizmu, kde sme si boli všetci rovní a dnes vidíme do akého štádia kontroly a neslobody nás to priviedlo, ale to už mierne odbočujem.
Tak sa teda pozrime na pravú tvár slova solidárny. Slovo solidárny podľa slovníka znamená citujem ´´jednotný  ktorý tvorí jednotu, celok; ktorý je spojený, zlúčený do jedného celku“.
Ako sa však takéto heslo plné súdržnosti a vzájomnej pomoci zneužíva?! Predstavte si náš jednotný národ, ktorý si požičia peniaze aby mohol požičať niekomu ďalšiemu, alebo odkúpi stratový závod, či nevýhodne sprivatizuje štátny podnik. Zo slova solidarita teda vyplýva, že dlžníkmi sa stávame všetci, to je z podstaty slova solidárny jasné a zrejmé, avšak tým pádom by sme mali mať všetci právo rozhodovať, mať právo na časť zisku každého, pre lepšiu predstavu, slovo solidárny môžeme v praxi vidieť na účastinovom vlastníctve pozemkov, kde každý účastník má účasť v každej časti daného celku. Čiže pokiaľ si to zhrnieme slovo solidárny v podaní našich politikov znamená čisto privatizáciu zisku ,tam sa slovo solidárny nepripúšťa, a socializáciu strát, kde je slovo solidárny nevyhnutné. Toto je pravý význam tohto neomylne dobre sa tváriaceho  slova.
Ďalším krásnym slovom, ktorým sa oháňal najmä vládny SMER-SD v predvolebnej kampani je slovíčko istota. Čo je vlastne istota ako slovo znamená? Opäť si pomôžem slovníkom.
Istota doslovne znamená ,, istá, nepochybná pravda“. Ale pravda čoho?
Veta ľudia potrebujú istoty teda značí, potrebu ľudí jednej neomylnej pravdy? A tou pravdou je SMER-SD?
Musíme si uvedomiť že slovo istota v nás len prebúdza falošnú nádej a myšlienky na to dobré, avšak si musíme uvedomiť že slovo istota bez presného určenia neznamená nič viac ako obrovský populistický ťah.
Iné je ak Vám niekto ponúkne istotu práce, alebo vyššieho platu, ale ak Vám niekto ponúkne samotnú istotu? Čo Vám vlastne ponúka? Vašu vlastnú nádej v lepší zajtrajšok? V lepší život?
Slovíčko istota je teda len ďalším populistickým a na národe úspešne odskúšaným slovíčkom, respektíve heslom, ktorého pravý význam si málokto uvedomuje ale väčšina s ním súhlasí.
Preto je v dnešnej dobe plnej populizmu a demagógie potrebné vnímať veci reálne a objektívne, a nie ich nekriticky preberať z masmédií, ktorých cieľom nie je podávať čisto objektívne správy, ale ohlupovať ľudí a zakrývať pravú podstatu.
Takýchto slov sa v slovníkoch našich pánov politikov nachádza samozrejme omnoho viac, avšak slovo istota a solidarita sú určite najfrekventovanejšie a vo vyviňovaní sa zo zodpovednosti najpoužívanejšie.

Mladá Zmena


    Facebook Print Friendly and PDF


             
Hlavná stránka