"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Podarilo sa im to!      

                 Allen DullesAlan Dulles, (americký právnik a diplomat, riaditeľ CIA)
Kongres Spojených štátov, 1945

 „Končí sa vojna, (bolo to po II. svetovej vojne), všetko sa dá do poriadku. Dáme všetko čo máme, všetko zlato, všetku materiálnu moc v prospech dobehnutia a balamutenia ľudí. Ľudský mozog, vedomie ľudí je prístupné na zmeny. Zasejeme tam chaos, nenápadne zmeníme ich hodnoty na falošné a necháme ich týmto falošným hodnotám veriť. Ako? Nájdeme svojich rovnako zmýšľajúcich spojencov, nielen v samotnom Rusku, ale aj v štátoch bývalého východného bloku. No pozerám, spojencov je tu dosť.

Krok za krokom budeme rozohrávať grandióznu tragédiu zániku týchto národov do úplného a nezvratného umlčania ich sebavedomia. Z literatúry a umenia napríklad odstránime ich sociálnu podstatu. Literatúra, divadlo, film, všetko bude všemožne podporovať a oslavovať najhanebnejšie ľudské pocity. Budeme vyzdvihovať takzvaných umelcov, ktorí budú presadzovať a vtĺkať do hlavy občanom chuť sexu, násilia, sadizmu, zradcovstva a všelijaké iné nemorálnosti.

Vo vedení hospodárstva vytvoríme chaos a zmätok, budeme postupovať nenápadne, ale aktívne vytvárať despotizmus úradníkov a úplatkárov. Poctivosť a slušnosť budú terčom posmechu. Pozrime sa na tú paralelu dnes. Hulvátstvo a narkománia, živočíšny strach druha pred druhom, nehanebnosť a zákernosť, nacionalizmus a nepriateľstvo národov, predovšetkým nepriateľstvo, nenávisť k všetkému ruskému a k všetkému slovanskému.

Všetko toto budeme obratne, nenápadne pestovať a rozvíjať. Len niekoľko málo ľudí si bude domýšľať o čo ide, či snáď tomu aj rozumie, ale takýchto ľudí postavíme do bezvýchodiskovej situácie, urobíme z nich terče posmechu, nájdeme spôsob ako ich ohovárať a vyhlásime ich za odpad spoločnosti. Vytrháme duchovné korene spoločnosti, znevážime základy morálky národov. Takto budeme narúšať pokolenie za pokolením, zameriame sa na deti a na mládež. Budeme ich rozvracať, učiť nerestiam a budú tak mravne upadať. Vytvoríme z nich cynikov, bezduchých ľudí a kozmopolitov. Takto to urobíme.“



 http://sk.wikipedia.org/wiki/Allen_Dulle

Allen Welsh Dulles (* 7. apríl 1893 – † 29. január 1969) bol americký právnik a diplomat, prvý civilný a zároveň najdlhšie slúžiaci riaditeľ CIA.
Životopis
Narodil sa v meste Watertown v štáte New York v pomerne bohatej rodine, v ktorej bolo tradíciou zamestnanie v diplomatických alebo štátnych službách. Mal štyroch súrodencov, jeho starší brat John Foster Dulles pracoval ako minister zahraničia v administratíve prezidenta Eisenhowera. Allen Dulles vyštudoval diplomaciu na univerzite Princeston, už v r. 1916 vstúpil do diplomatických služieb a pracoval na rôznych amerických ambasádach po celom svete, hlavne v Európe. V r. 1926 obdržal právnický titul na Univerzite Georga Washingtona a zamestnal sa ako podnikový advokát vo firme Sullivan & Cromwell v New Yorku, ktorej partnerom bol jeho brat John.
Po vypuknutí 2. svetovej vojny Dulles vstúpil do Úradu strategických služieb (OSS), ktorý bol predchodcom CIA. Dulles slúžil od októbra 1942 do mája 1945 v Berne ako šéf miestnej pobočky OSS a jeho spravodajské služby hrali dôležitú úlohu v udalostiach, ktoré viedli ku kapitulácii nemeckých vojsk v severnom Taliansku. V r. 1948 stál na čele výboru, ktorý mal posúdiť reformu amerického spravodajského systému, ktorá sa stala základom pre založenie CIA. Po jej oficiálnom založení v r. 1951 sa stal najprv zástupcom riaditeľa tejto spravodajskej služby pod generálom Walter Bedell Smithom. 26. februára 1953 ho prezident Eisenhower ustanovil jej v poradí piatim a prvým civilným riaditeľom. CIA pod Dullesovým vedením bola zodpovedná za mnoho dôležitých operácii Studenej vojny, podieľala sa napr. na zvrhnutí iránskeho premiéra Muhammada Mosaddeka či guatemalského prezidenta Jacoba Arbenza Guzmana, organizovala tiež napr. prelety lietadiel U-2 nad územím ZSSR či rôzne akcie proti režimu Fidela Castra na Kube. Po neúspechu invázie v Zátoke svíň však prezident John Fitzgerald Kennedy Dullesa z funkcie riaditeľa CIA v novembri 1961 odvolal.
Neskôr sa Dulles stal autorom viacerých kníh o diplomacii a po vražde prezidenta Johna Kennedyho bol ustanovený ako jeden z členov Warrenovej komisie, ktorá ju mala vyšetriť. Toto bolo neskôr kritizované autormi viacerých teórii, podľa ktorých mohol mať práve Dulles záujem na Kennedyho smrti (keďže údajne za neúspech invázie v Zátoke sviň vinil hlavne Kennedyho a nikdy mu neodpustil, že ten zvalil vinu na neho a donútil ho k rezignácii z postu riaditeľa CIA). Dulles zomrel v r. 1969 vo veku 75 rokov na chrípku v kombinácii s ťažkým zápalom pľúc.

 

    Facebook Print Friendly and PDF


             
Hlavná stránka