"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Ako sa dováža revolúcia – alebo prečo nám opäť vymývajú mozgy

Prečo nám opäť  verejnoprávne média - Slovenský rozhlas a STV –, obdobne ako za socializmu, vymývajú mozgy  sústavným šírením jednostranných dezinformácii o krvilačnom Kaddáfim a „humanitárnych spojencoch“ chrániacich „nevinných civilov“. Ak sa nejedná o účelovú a zámernú cenzúru tak  potom je to zo strany súčasnej  vlády už kriminálne porušovanie ústavy SR, presnejšie - základného ústavného práva občanov na objektívne informácie.

Upozornenie na nepresnosti a chyby v preklade prevzatého príspevku Ako sa dováža revolúcia – alebo prečo nám opäť vymývajú mozgy!

V preklade prevzatého príspevku zo stránky  http://nstarikov.ru/blog/8569 sú chybne a nepresne označené zbrane zobrazené na fotografiách.
Zámerom autora nebolo robiť odbornú prednášky z oboru zbraňových systémov, ale upozorniť na fakt, že uvedené zbrane nepatrili do štandardnej výzbroje regulárnej Líbyjskej armády a že ozbrojený odpor proti Kaddáfímu nebol náhodný, ale vopred organizovaný vrátane vyzbrojovania odporcov. Ako potvrdzuje príspevok  „Libya v číslach a faktoch“, tamojšiu sociálnu situáciu nemožno porovnávať zo situáciou v Egypte či Tunise. Uvedené fakty potvrdzuje aj oficiálne vyhlásenie v mainstrem- médiách o súhlase prezidenta Obamu s pôsobením agentov CIA v Líbyi.
http://www.aktuality.sk/clanok/184810/cia-poslala-agentov-do-libye-o-co-im-ide/
http://banskabystrica.virtualne.sk/spravodajstvo/agenti-c-i-a-operuju-v-libyi-kaddafiho-minister-utiekol.html
Nie je potrebné polemizovať, vychádzajúc z historických skúsenosti, že agenti CIA nejdú nikam bez vopred pripravenej pôdy, vrátane vyzbrojenia im spriaznených skupín. Oficiálne je známe, že CIA zabezpečovala vyzbrojovanie opozičných skupín v Líbyi prostredníctvom Egypta, ktorý bol počas vlády Mubaraka dlhoročným spojencom USA a Izraela. Vyzbrojovať rebelov priamo štandardnými zbraňami U.S. Army  útočnými puškami M-16  by bolo určite príliš nápadne, existuje dostatok vhodných ekvivalentov zbraní iných štátov NATO. Je tiež potrebné uviesť, že sa potvrdili aj Kaddáfího tvrdenia o príslušnikoch Al –Kaidy v radoch rebelov.
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/zahranicne/usa-v-radoch-libyjskych-povstalcov-su-asi-teroristi-z-al-kaidy.html

Upresňujeme, že zbrane na fotografiách chybne označené ako americká útočná puška FN-FAL(Fusil Automatigue Leger)  sú belgické útočné pušky vyrábané aj licenčne v Egypte. U uvedených guľometoch je potrebné uviesť, že sa jedná o  Ruský DŠKM38/46 kalibru 12,7mm a belgický (britský) FN MAG, tiež  licenčne vyrábaný v Egypte.  Rebel v prilbe má zrejme namiesto  amerického  armádneho  revolveru,  pištoľ  Browning HP 35 -  belgickej výroby. Na fotografiách dole sú samopaly  staršieho typu HP35 (cca 1937 - 1955) Carcano britský Sterling . Ďalšou chybou je terminologický omyl je pri uvedení "samohybného" dela. V skutočnosti sa jedná o bezzáklzový kanón M40.

Za uvedené chyby a nepresnosti sa ospravedlňujeme. Keďže nie sme expertmi na zbrane technické terminológie sme nepreverovali a boli sme na to upozornení odborníkmi z tejto oblasti.


  Tento má ešte jeden novučičký FN-FAL !

Vážení priatelia,
Pozrite si niekoľko obrázkov najnovších samopalov a ďalších zbraní, ktorými disponujú líbyjskí „revolucionári“. Všetky boli vyrobené v krajinách NATO a v líbyjských vojenských skladoch nie je možné nájsť k nim potrebnú muníciu.

Pôvodný komentár v ruštine nájdete na http://nstarikov.ru/blog/8569

Líbya – analýza fotografií Nikolaj Starikov – slovenský preklad
Toto je nepriestrelný materiál názorne ukazujúci, odkiaľ líbyjskej „revolúcii“ vyrastajú uši. Pre tých, čo si pamätajú nedávnu (aj dávnu) históriu nepôjde o prekvapenie. Povstalci majú
zahraničné zbrane, aké vo výzbroji regulárnej armády neexistujú. Inštruktori, doláre, krv...

Všetko rovnako, ako to bolo u nás (v Rusku) v r. 1905. A tiež na Kaukaze v 90-tych rokoch. Keď z vojnou zmietanej Líbye prišli prvé fotografie (vyfotografované západnými žurnalistami zo strany tzv. „povstalcov“) – nehľadiac na ich naaranžovanosť poskytli dobrý zdroj na analýzu.

Prakticky už na prvých obrázkoch ma zarazilo jedno: zbrane a výstroj týchto „povstalcov“. Kočovnícke kmene v Líbyi jednoducho nemohli mať také zbrane a výstroj – ak
nepredpokladáme, že im boli už na začiatku zvonka importované. Posúďte sami:
Hneď prvé foto, ktoré mi padlo do oka: Vidíte – v rukách „mierového demonštranta“ je americký útočný armádny samopal FN-FAL, úplne nový, ako práve vytiahnutý zo škatulky

A tento tiež !
A tu máme masovú scénu – chlapík so svetlou šatkou má takisto FN-FAL. Odkiaľ sa u tých ľudí vzali takéto zbrane a v takom prekrásnom stave?

Veď pokiaľ viem, vo výzbroji Líbyjskej armády také samopaly nikdy neexistovali – líbyjskí vojaci behajú s obdranými Kalašnikovami staršej výroby, zhruba takými, aké sú na ďalšom obrázku:

Teda z armádnych skladov vziať FN-FAL povstalci nemohli. A kúpiť v obchode útočný armádny samopal na patróny NATO nemohli tiež. Teda odkiaľ sa tu nabrali?
A ešte jedna osobitná záhada – odkiaľ k nim dostali náboje NATO v tak hojnom množstve?

Alebo keď sa pozrieme na guľomety na korbe – zastarané DŠK – to je normálne, to je dostatočná a bežná zbraň pre terajších vojnychtivých kočovníkov.


Ale odkiaľ sa vzalo toto: A tento „mierumilovný civil“ Ako možno postrehnúť - sú to americké guľomety s patrónmi NATO, a opäť novučičké priamo vybalené z debien.
Odkiaľ by tie guľomety mohol mať Kaddáfi – keď Líbya sedela až po uši v embargu? A nakoniec, načo by mu aj boli – náboje sú drahé, ich dodávka problematická, oveľa jednoduchšie je kúpiť čínske guľomety na lacné a dostupné sovietske patróny.

Zdá sa mi, že toto prosím – sú čínske veľkorážne guľomety: Ale zaujímavé na tejto fotke nie sú samotné guľomety, ale to, že sú opäť úplne nové, akoby priamo zo závodu,
a inštruktor v novučkej čerstvo vydanej výstroji učí zachádzaniu s nimi Líbyjské „mäso“.Viete čo to znamená? Len čo tieto guľomety prišli do rúk líbyjským povstalcom, zároveň s nimi prišli aj inštruktori, ktorí si rýchlo natiahli novučkú líbyjskú kamufláž. No a teraz učia Papuáncov, akoz čerstvo dodaných zbraní strieľať


Ale ako sa hovorí, nielen guľometmi sa prikuruje oheň „revolúcie“. Treba aj niečo silnejšie
A tu to máme:
Toto je PZRK – prenosný zenitno–raketový komplex. Každý taký kus stojí na čiernom trhu horybilnú sumu a vyžaduje si odborné vyškolenie.

Preto tu aj vidíme inštruktora: Tento súdruh, ktorý sa veľmi málo ponáša na Líbyjca, (skôr na Izraelca)učí „Papuáncov“zaobchádzať s týmto vysoko sofistikovaným zariadením.

A tento klaun tu pobehuje v NATO-vskej kevlarovej prilbe s americkým armádnym revolverom:


To tiež ukoristil v Kaddáfiho vojenskom sklade?

:
Ale najviac sa mi páči táto fotografia:
Viete, čo je vlastne na nej ukázané?
Dvom „durakom“ vydali z džípu debnu s dvomi 106 mm nábojmi pre samohybné delo M40, a miestny chattab im ukazuje, kam treba tú debničku odniesť.
Tak teda – americké vybavenie a úplne nové . Je to zreteľne viditeľné na pozinkovaní pántov vrchnáku.
Ak mi poviete, že aj toto vzali z armádnych skladov Kaddáfiho – potom prepáčte, ale dovolím si pochybovať o vašej schopnosti reálneho myslenia....

Pripomínam, že Líbya sedela 40 rokov v embargu. USA a Anglia ju bombardovali. A že by aj po zrušení embarga mohol Kaddáfi zakúpiť náboje v USA – to už patrí do oblasti fantazmagórie.

Ale k veci - pozrite na toto samohybné delo ! (bezotkatka)Ako sami vidíte, ani delo, ani nákladné auto Toyota nerobia dojem, že by boli starina...A ajhľa, v radoch „povstalcov“ zrazu vidíme tých istých „afrikánskych žoldnierov“, ktorí akože na rozkaz Kaddáfiho strieľali do mierumilovných civilistov.

Takže, čo sa tu rysuje? Novučičká štandartná výzbroj NATO, americkí inštruktori, americké strelivo, najnovšia forma a výstroj a podozrivo veľký počet fyziognómií
(ksichtov) všetkej inej, len nie Líbyjskej proveniencie

Viete na čo sa to podobá? No samozrejme že ide o zvonka organizovaný prevrat. Kúpili ľudí, dodali zbrane, inštruktorov a zahraničných žoldnierov ako pozorovateľov, pridali narkotiká na vylepšenie nálady, a vpred – odrobiť si výplatu. Akíže „mierumilovní manifestanti“, čo vám preskočilo?

Ak chcete vidieť ako vyzerá skutočný povstalec z púšte – nech sa páči:
Nuž čo – podobajú sa na neho tí naši „manifestujúci“ ?

„To je ono“

Tieto fotografie „nevinného civilného obyvateľstva ohrozovaného Kaddáfiho režimom“ sú najlepším príkladom toho, v akej mediálnej žumpe sme sa aj tu, v „samostatnej“
Slovenskej republike ocitli. Prichmatizáciou printových médií prešli všetky denníky do rúk zahraničných bankstrov, takže niet divu, že luhajú podľa požiadaviek ich tútorov. Ale
ak sú aj verejnoprávne média - Slovenský rozhlas a STV - cenzúrované a šíria sústavnejednostranné dezinformácie o krvilačnom Kaddáfim, potom je to zo strany súčasnej
vlády už kriminálne porušovanie ústavy SR, presnejšie - základného ústavného práva občanov na objektívne informácie. – ID


Facebook
             
Hlavná stránka