"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Kauza TIPOS, alebo KTO je RADOVAN VITEK 

         

Bucholcer:!
V súčasnosti je spoločnosť ISTROFIN Global Investor Limited aktívna najmä na českom trhu! Do roku 2005 vlastnila 7,2% vo firme Czech Property Investments v ktorej je Radovan VITEK hlavným akcionárom! Tak čo penťáci??? KUPÓNOVÁ PRIVATIZÁCIA  Investičné body do Investičných privatizačných fondov sa dali vložiť v predkole. Na Slovensku bolo 165-167 IPF. Každý občan starší ako 18 rokov dostal 1000 investičných bodov, ktoré mohol zameniť za akcie privatizovaných spoločností, alebo ich mohol vložiť do IPF.504 podnikov v menovitej hodnote 80 miliárd Sk.
Na Slovensku pre obchodovanie s akciami vznikli 3 trhy: RM -Systém Slovakia, Burza cenných papierov, Bratislavská opčná burza.

V 2.vlne kupónovej privatizácie-plánovaná v r.1994. Občan dostal Dlhopis FNM. 
V kupónovej privatizácii najv. úlohu hrali IPF. Získali 2/3 majetku. Vznikli ako a.s., ktoré zvýšili základné imanie vložením akcií získaných za investičné kupóny, ktoré im zverili obyvatelia. Podľa vyhlášky MFČSR majiteľom odovzdaných investičných bodov mal IPF vydať akcie v hodnote zodpovedajúcej takto zvýšenému základnému kapitálu. Na Slovensku vzniklo 169 fondov-50 založili štátne podniky, štátne akciové spoločnosti-ostatné boli súkromné.

Následne fondy vydali vlastné akcie, s ktorými sa dalo obchodovať na verejnom trhu. Niektorí zkladatelia fondov ponúkali po vydaní akcií ich odkúpenie/obdoba l.garantovanej-1.dôchodkovej/.Sľuby splnila iba-VÚB, Slovenská poisťovňa, Harvard Capital and Consulting,1.slovenská investičná skupina, čiastočne PSIPS. Iné fondy-NESPLNILI!                             Tak ako ani 1.garantovaná -l. dôchodková-NS. Neurobili to preto, pretože už preventívne nepodpísali s akcionármi zmluvy o spätnom odkúpení-čím jednoznačne spáchali na akcionároch PODVOD-a nič sa nedialo!

Ihneď so vznikom kapitálového trhu sa začal proces OKRÁDANIA AKCIONÁROV o ich podiel na zisku, tunelovanie verejne obchodovateľných spoločností, insider trading, zneužívanie verejnej moci! Súkromný sektor sa prispôsobil správaniu a etike štátnej správy. V roku 1997 pri transformácii PIF sa začali využívať metódy TUNELOVACÍCH KONKURZOV so zneužívaním dôverných, či inak neprístupných informácií.  
PRETO právom Jozef STIGLITZ-nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu práve kvôli zneužívaniu dôverných informácií kvalifikuje Kupónovú privatizáciu za NAJHORŠIU METÓDU PRIVATIZÁCIE! Transformáciou fondov na a.s. sa ich manažéri vymanili spod Dohľadu nad finančným trhom a mohli si robiť s majetkom akcionárov, čo sa im zapáči-vďaka právnemu prostrediu SR. A tak si majetok akcionárov jednoducho privlastnili.                                            A nič sa opäť nedialo-ŠTÁT NETRÁPILI ZMIZNUTÉ MILIARDY, ani to, kto získava majetok drobných akcionárov-občanov SR. Dokonca ani neviedol kampaň voči okradnutým! ako v prípade NEBANKOVÝCH SUBJEKTOV! Nič sa nedialo!  
PREDSA VEREJNE KRADLI PRIVILEGOVANÍ!!!  

A to sa nepatrí-upozorňovať a dráždiť verejnosť! A orgány činné v tresno-právnom konaní? Generálna prokuratúra?-ako vždy-mŕtvy chrobák-a organizovaný zločin? Bujnejúci ako BURINA v záhrade bez hospodára a ochrancu! 

Vedela o týchto praktikách vláda? Prezident? Parlament? SIS,GP,Finančná polícia atď..? Samozrejme.

 Predstavitelia-menežéri PF však išli vďaka vplyvu kapitálu ďalej-voči malým akcioniárom-po takomto nehoráznom povzbudení štátnymi orgánmi!  
Tolerovaní verejnej trestnej činnosti-vďaka presadeniu legislatívy v Parlamente v oblastiach-ochrany drobných akcionárov, úpravy verejného prísľubu, cenových manipulácií, zmien obchodovateľnosti, prevádzanie akcií na listinné cenné papiere, transformácie a.s. na družstvá a najmä známa akcia PENTY voči akcionárom VSŽ?-vyvlastnenie, alebo vytlačenie/squeeze out/ akcionárov väčšinovým akcionárom? 

VYVLASTNENIE V SÚKROMNOM ZÁUJME -čo je jednoznačne PROTIÚSTAVNÉ a nemá opodstatnenie v ZÁKONE! Tento akt začal VEREJNE vo veci pozemkov pod automobilku KIA propagovať minister hospodárstva v bývalej vláde! 
Nezákonne a protiústavne! A nečuduj sa - Generálna prokuratúra, ako aj orgány činné v tresno-právnom konaní nekonajú. A toto sa už odohráva po páde bánk i nebánk a opäť orgány činné v tresno-právnom konaní tak ako je zvykom na Slovensku NEKONAJÚ - PLATENÉ za KUKANIE!  

 No v prípade ale ŠÁTEKA, konajúceho-voči organizovanému zločinu-konajú okamžite. Iba ďalší z dôkazov ŠTÁTOMAFIE t.j. existencie skupín a skupiniek NAD ZÁKONOM! Čo ale nemôže mať miesto v demokratickej spoločnosti! Slovenské aféry, či aférky-Slovenské WATERGATE na rozdiel od USA nekončia rozsudkom Najvyššieho, či Ústavného súdu, ale ŠTÁTO-MAFIOU nad zákonom, čo môže slovenským politikom závidieť aj AMERICKÝ PREZIDENT! 

A ako sa preberali podniky tzv. vlastníkmi majetku akcionárov menežérmi bývalých PIF? 

  1.  Nepriateľské prebratie-nekalý obchod väčšinového balíka a VZ rozhodovalo podľa nového majiteľa s odvolaním bývalého vedenia podniku 

  2. Manažérske prebratie-odkúpením akcií od malých majiteľov menežérmi podniku sa stali väčšinovým akcionárom 

  3. Žraločie prebratie-akcie kúpené na úver a splácané zo zdrojov podniku, alebo pomocou štátnej banky vydaním podnikových dlhopisov-vysatie všetkých finančných i nefinančných aktív-príklad Drôtovne HLOHOVEC

  4. Prebratie zmenou stanov-aby majoritní vlastníci nemohli bez majiteľa len malého balíka prijímať rozhodnutia.Investičný VÚB Kupón 

  5. Prebratie zmenou činnosti-vypustenie kolektívneho investovania zabezpečí majoritný vlastník-zmena na majetkový holding-strata licencie fondu a vymanenie sa spod Dohľadu nad finančným trhom 

  6. Prebratie fúziou-zánik fúziou bez likvidácie s preliatím aktív,pasíva ostanú v tzv. starej firme. Pri IF sa prelejú akcie do portfólia novej spoločnosti

  7. Prebratie zvýšením základného imania-oslabenie postavenia ostatných vlastníkov, s navýšením základného imania bez peňazí napr.pomocou pohľadávok a podobne

  8. Prebratie majetkového holdingu-rozhodujúce balíky akcií zmenili vlastníka bez toho, aby sa prevádzali cez verejný trh-predaj spoločnosti, ktorá bola vlastníkom akcií

  9. Po skoncentrovaní rozdrobeného vlastníctva zástava obchodov - aj pre nízku likviditu, neodrážanie ekonomických charakteristík. Podnikový kapitál, Finančný kapitál, FINANČNÁ OLIGARCHIA...Finančné spoločnosti na SLOVENSKU, vznik miliardárov!

 
Teraz už viete z čoho, ako a pre koho? Od čoho sa odvíja SPOLOČENSKÁ ŠPIČKA, či SMOTÁNKA? 

Kto vykradol banky? Ich menežmenty za krytia politikov - ŠTÁTOMAFIA! 
Kto vykradol nebanky? Ich menežmenty za krytia politikov - ŠTÁTOMAFIA! 
Kto rozkradol podniky z Kupónovej privatizácie? Riaditelia štátnych podnikov za krytia politikov-ŠTÁTOMAFIE! 

Toto sú ,alebo nie sú zistenia Jozefa ŠÁTEKA z vyšetrovania NS a iných
prípadov? Kto ho odvolal-? Vladimír PALKO, Dobroslav TRNKA, špec. prokurátor
KOVÁČIK, riad. ŠUMICHRAST tentokrát s konkrétnymi menami-alebo NIE????????? A aké mená padali od Fruniho smerom k politikom?

Hlava mafie Ján Čarnogurský st. a ďalší? Ivan ŠIMKO,Vladimír Palko, Daniel LIPŠIC-alebo nie?
Viď spravodajstvo TV..... V SR nevládnu zákony-ale POLITICI! Marián LEŠKO V SR na rozdiel od USA a poučenia z aféry WATERGATE politici stoja nad ZÁKONOM. A to je zlá správa pre Slovensko -alebo DOBRÁ? Nazýva sa to "HRA NA DEMOKRACIU"!

ISTROFIN nástupca VÚB Kupónu
Takmer presne pred viac ako 10 rokmi založili spoločnosť ISTROFIN, právneho nástupcu najväčšieho investičného fondu v krajine.150 000 malých akcionárov vo VÚB Kupón skončilo bez akcií v novej firme a ako ich akcie stratili hodnotu-jasný prípad tunelovania a vraj to nie je presne tak? Pôvodný opis prezentovali médiá-Pirátski majitelia a démonickí právnici okradli drobných akcionárov...Alebo skutočne NIE?
A zrazu-Nová verzia: v skutočnosti išlo o šikovných veľkých hráčov, ktorí robili v podstate len to, čo im dovoľovali ZÁKONY TEJTO KRAJINY- akokoľvek nedokonalé a deravé. Príbeh Istrofinu je do veľkej miery o tom, že vraj ekonomika na Slovensku dospela rýchlejšie než legislatíva! 
Marián BUCHOLCER: "Ja sa pýtam. Kedy sa majoritný vlastník rozhodol, že menšinoví vlastníci nedostanú nič?" 
V r.1998 Istrofin a.s. v tom čase kontrolovaný Penta Group-previedol viac ako 2,1 miliardy korún v hotovosti na svoju dcérsku "offshore" spoločnosť na anglickom ostrove Jersey s názvom ISTROFIN INTERNATIONAL LIMITED.   1,475 miliardy korún z týchto aktív ďalej poslali na spoločnosť Istrofin GLOBAL INVESTOR LIMITED na Cypre, ktorú manažérsky ovládala Penta Group GmbH v Rakúsku. Kontrolný podiel ISTROFINU vrátane investícií "offshore" sa podľa zakladateľa Penty Jaroslava Haščáka v roku 1999 predal ISTROKAPITÁLU.
Penta Group GmbH sa premenovala na IstrofinGmbH a Radovan Vítek z Istrokapitálu bol jeho 100% majiteľom. Investícia na Jersey sa objavovala, až kým ISTROFIN nevstúpil do konkurzu! A zrazu podiel v Interfin International, ktorý predstavoval 94% základného imania ISTROFINU mal účtovnú hodnotu až ...0 Sk!! Ba čo viac, spoločnosť ISTROFIN INTERNATIONAL LIMITED vymazali z Obchodného registra firiem v Jersey.
A teraz pozor!!! V súčasnosti je spoločnosť ISTROFIN Global Investor Limited aktívna najmä na českom trhu! Do roku 2005 vlastnila 7,2% vo firme Czech Property Investments v ktorej je Radovan VITEK hlavným akcionárom!

A ja sa pýtam:
Prečo posudzovali súdy jednotlivé kroky "veľkých" hráčov a skúmali ich tzv. "beztrestnosť", miesto toho, aby skúmali" výsledok týchto  krokov"- Okradnutie cca 150 tis. DIKov? Títo predsa dali svoje akcie-majetok do správy investičných fondov a tieto spravovali ich majetok tak, že ho "zhodnotili" na O Sk rozmanitým obchádzaním práva? 
A okradnutím, nie spravovaním majetku-nič NEPORUŠILI? To naša ústava dovoľovala? 
V zmysle akých dobrých mravov, akej morálky práva? Alebo na majetok-vlastníctvo ak sa chce sa môže siahať a na majetok zločincov-zlodejov nie? 
Zmena za "nulitné akcie" je možná a potom vynoriť sa ako majoritný  vlastník-inde-je beztrestné? To nie je podvod? Podvodník je zločinec, ale "veľký hráč" prezentujúci sa ako VELKOPODNIKATEĽ na základe podvodu NIE? Toto je rozhodnutie našich SÚDOV - normálne, alebo nepochopiteľné? Znehodnotenie akcií DIK-ov nie je trestné? Prisvojenie si akcií - ktorých nie som vlastníkom nie je LÚPEŽ? bez ohľadu ako? -tzv. nákup bezcenných akcií, či iné SPRENEVERY majetku? A vynútený predaj MAJORITNÝM VLASTNÍKOM majetku občana vlastniaceho pár akcií-je, či nie je SIAHNUTÍM na cudzí majetok vyvlastnenie v mene INÉHO SÚKROMNÉHO MAJETKU? Toto nie je v rozpore s ústavou? A títo istí, čo okradli Dik-ov o majetok, nevykradli banky i nebanky? Nejde tu "iba" o obdobné konanie? Nešlo tu "iba" opäť o právnu analýzu ako a prečo sa tu bude dať? Krok po kroku ako pri INVESTIČNÝCH FONDOCH, krytím "-akože" PODNIKANÍM"? Nespravujú FINANČNÉ SKUPINY majetok POLITIKOV? Nepriznal to VEREJNE Patrik "TKÁČ•" mladší? z J and T?    Popísal to Jozef ŠÁTEK, alebo NIE? Nie sú FINANČNÉ SKUPINY za vykradnutím bánk, nebánk, akcií DIK-ov? za Cyperskými firmami? či za PRIVATIZAČNÝNI AKTIVITAMI? 
Nie toto je ten problém, ktorého sa "BOJÍ" generálny prokurátor? A preto je RADŠEJ Blbejší a blbší? Či vysychá mu v hrdle? A nie je toto jeho obrana-" JA TO SPRÍSTUPŇOVAŤ NEBUDEM?"

Krytie zločincov, ak má GP v rukách korunného svedka a korunný dôkaz je akým konaním GP? Zákonným-či nezákonným? Nie toto nazval Jozef ŠÁTEK-"ŠTÁTOMAFIA"? A na Ústavnom súde sedí a súdi človek, ktorý porušil zákon? A nie je možné mu v tom brániť? A čo pán Mazák? A čo pán prof. JUDr. Vojčík? A čo prof. a hlavný odborník na trestné právo a kauza kyselinári!? SR nie je právny, ale PRÁVNICKÝ štát s legislatívou chrániacou zločincov a diskriminujúcou OBETE a o tom nemôže byť žiadna pochybnosť... 400 zmien v trestnom práve? A nežhlavičkaiada sa viac?  

Súd očistil finančníkov z J and T!-HN 21.11.2007 J and T reštituentov neklamalo, tvrdí súd...Speňažovanie aktív reštitučného fondu...Reštitučný fond spravovaný J and T Asset Managementom predal 179 889 akcií Slovenskej sporiteľne firmám skupiny Istrokapitál po 1 700 korún. Maličkosť-iba 300 058 113 Sk. Po sérii prevodov skončili cenné papiere na účte neznámej cyperskej firmy Rouko Trading-v daňových rajoch! O niekoľko mesiacov neskôr Rouko predáva tie isté akcie rakúskej Erste Bank za dvojnásobnú cenu.
KAUZA PREDAJA AKCIÍ HLBOKO POD CENU JE UZAVRETÁ- podľa platného práva v SR? Občania SR!. Na zdravie! Zarobili na Vás tí, čo na rozdiel od Vás Slovenskú sporiteľňu nevybudovali a nevytvorili a keby dačo VŠETKO V MEDZIACH ZÁKONA pre VEĽKÝCH HRÁČOV!!! Dúfame, že niečo obdobné si vy  nedovolíte... lebo inak.... J and T Asset Management je dcérskou spoločnosťou finančnej skupiny J and T, táto viackrát spolupracovala so skupinou ISTROKAPITÁL podnikateľa Mária HOFFMANNA-práve ňou ovládaná Poštová banka/ktorej tesne pred privatizáciou bolo navŕšené základné imanie iba o "2 miliardy"/ a firma Prvá Penzijná boli spoločnosťami, ktoré takmer 3% akcií Slovenskej sporiteľne lacno kúpili. Nikde zmienka, že niekoho OKRADLI.
Nasledoval viacnásobný prevod cenných papierov,/"všetko v zmysle platných zákonov a vôbec nie účelovo"/ktoré následne skončili zrejme opäť "čistou náhodou"   na účte anonymnej cyperskej firmy ROUKO Trading Ltd. Od firmy sídliacej v daňovom raji akcie nakoniec kúpila ERSTE BANK. Vtip je iba v tom, že tie isté AKCIE nakúpila ERSTE BANK za dvojnásobok sumy a ak by správca Reštitučného otvoreného podielového fondu spoločnosť J and T Asset Management neukrátila svojich podielnikov a ona by predala tieto akcie priamo ERSTE BANK zinkasovala by "iba" o 280 miliónov viac. Úrad pre finančný trh vyrúbil spoločnosti J and T Asset Management za porušenie Zákona o kolektívnom investovaní až "2-miliónovú pokutu"- pretože Zákon o kolektívnom investovaní.... prikazuje správcovi predávať aktíva za čo najvyššiu dosiahnuteľnú cenu. J and T Asset Manag. sa proti "smiešnej pokute" ani len neodvolal a zaplatil ju! Pokutu bez odvolania zaplatila aj ČESKOSLOVENSKÁ obchodná banka, ktorá bola v tom čase "hluchým a slepým depozitárom fondu" a mala dohliadať nad nakladaním s akciami z jeho portfólia. Zasa "čisto náhodou ide o banku", ktorá úspešne vytiahla 9 miliárd iba úrokov od SR a Vláda Mikuláša Dzurindu nemala problém to zaplatiť, dokonca sám pán minister to "úspešne zdôvodnil!"

Obdobne ako kauzu VAŠKOVIČ a VÚB, lúpež cez 4 miliardy Sk-čo bolo podľa
ministra Palka príkladom ZLATOKOPOV na Slovensku! Ďalší VEĽKÝ HRÁČ? Cena      1 700 Sk za ktorú dostal jednu akciu Reštitučný fond nedosahovala ani úroveň, pri ktorej  Rakúšania kupovali akcie sporiteľne 2 roky predtým! J and T reštituentov NEKLAMALO, tvrdí súd! Kauza predaja akcií hlboko pod cenu je teda uzavretá-VEĽKÍ HRÁČI nám to predviedli-ako sa dajú zarobiť stámilióny a ako sa dajú BEZTRESNE OKRADNÚŤ PODIELNICI! v právnom prostredí SLOVENSKEJ REPUBLIKY-Eldoráda pre podvodníkov, zlodejov a darebákov. 

 A nikto sa nepýta občana, či sa na tento LUP chce poskladať....Nebyť žaloby, tak by sa o tom OBČANIA ani nedozvedeli....     
Ak ale veríte v samé náhody VEĽKÝCH HRÁČOV - potom nás ospravedlňte....No na našu obranu - VEĽKÍ HRÁČI podľa nás, nikdy nevsádzajú na NÁHODU....Iba lúpeže nápadne pripomínajú NEBANKY.


Facebook
             
Hlavná stránka