"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Dokedy budú slovenské prokuratúry slúžiť zločincom a zlodejom z vysokej politiky?


Prokuratúra podľa ústavného práva patrí do kontrolných orgánov. Preto je jej povinnosťou zákonnými prostriedkami chrániť nielen štát, ale aj práva a záujmy fyzických a právnických osôb.

          Dňa 24. 3. 2011 som poslal na Generálnu prokuratúru SR oznámenie o podozrení z trestného činu hanobenia národa na Ivana Mikloša, podpredsedu vlády a ministra financií, ktoré bolo uverejnené aj na tejto stránke. V stredu 25. mája som dostal definitívne uznesenie Okresnej prokuratúry Bratislava 1, ktoré je súčasťou tohto článku. Za pozornosť stojí vyjadrenie z tohto uznesenia ktoré sa začína vetou: Vyjadrenia Ivana Mikloša, že „štát je najhorší hospodár a vlastník“ sú len jeho osobným názorom. Ďalšie pokračovanie je uverejnené v autentickej časti tohto uznesenia.

Pokiaľ toto porovnáme s textom napísaným v úvodných dvoch vetách o zákonných povinnostiach prokuratúry, tak musíme konštatovať, že tu niečo veľmi smrdí. Totiž, akým právom osobný názor Ivana Mikloša je hlavným dôvodom toho, že sa zbavujeme majetku štátu, teda toho, čo patrí nám všetkým, keď je jednoznačne preukázané, že najhorší vlastníci štátneho majetku boli práve tí, ktorých na jeho spravovanie určili samotní politici, vrátane aj Ivana Mikloša. Preto sa opätovne pýtam, akým právom si tento súhrn treťotriedneho ekonomického diletanta a špičkového ekonomického zločinca, špinavého zapredaného sluhu cudzej štátnej moci, dovolí tvrdiť to čo tvrdí, pričom musí dobre vedieť, že štát sme svojim spôsobom my všetci? Akým právom za zločiny a zlodejstvá tých, ktorých na spravovanie štátneho majetku určili samotní politici, obviňuje nás všetkých, teda štát? Či toto mu dáva právo, ako aj jemu podobným gaunerom na to, aby cudzine predal to, na čom sa vôbec nepodieľal? A na záver ešte jedna otázka: kde je Vaša profesijná a občianska česť, slovenskí prokurátori a prokurátorky? A zároveň aj odpovedám: v zadnej časti tela predstaviteľov z vysokej politiky, ktorí o Vás rozhodujú.

Vladimír Pavlík   


    Facebook
             
Hlavná stránka