"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Vôbec nejde o lekárov.


Tu ide o privatizáciu zdravotníckych zariadení postavených z daní občanov ešte za socializmu. Ide o megabiznis, ide o miliardy Eur, ide o moc nad politickými stranami, politikou, parlamentom a vládou. Ide o moc nad človekom.

Privatizovať bude PENTA .

Tá Penta, ktorá financuje SDKÚ a KDH.
Tá Penta, pre ciele ktorej vznikla možnosť vzniku súkromných zdravotných poisťovní. Penta sľubovala špičkové zdravotníctvo. No v skutočnosti potrebovala iba peniaze poistencov. Penta koncentrovala svojich poistencov do Dôvery s kmeňom tuším 1,4 milióna poistencov.
Tá Penta, ktorá ovláda sieť lekární Dr. Max.
Tá Penta, ktorá ovláda časť laboratórií.
Tá Penta, ktoré vstupuje do farmaceutických spoločností.

Kruh sa uzatvára. Penta ovláda poisťovňu, lekárne, laboratóriá, lekárov aovládne nemocnice. Doterajšie peňažné toky v zdravotníctve sa usmernia jedným smerom - do pokladne Penty.

Pre Pentu je zdravie tovar a občan zdroj poistného, teda príjmov.
Cieľom Penty nie je kvalitné zdravotníctvo, ale zisk. Čím nižšie výdavky bude mať Penta na občana -pacienta, tým vyšší bude mať Penta zisk.

To, čo sa na Slovensku deje, je amerikanizácia zdravotníctva. Občan -pacient zanedlho dostane za základné zdravotné poistenie iba ošetrenie v prípade život ohrozujúcich úrazov a ochorení. Na to naozaj Slovensko nepotrebuje toľko lekárov.
Ibaže za všetko ostatné sa bude platiť. A nepôjde o eurá, pôjde o stovky, ba tisícky Eur. Zanedlho vzniknú poisťovne na priplatenie si k povinnému zdravotnému poisteniu. Zrejme sa dovtípite, že aj Penta aspoň jednu zriadi.

Normálne by bolo bývalo, aby pre každého bolo povinné zdravotné poistenie v štátnej poisťovni a nadštandard si mohol každý priplatí podľa hrúbky jeho peňaženky. Sú vyspelé krajiny sveta, kde to tak funguje.

Z pohľadu obyčajného občana ide, čo sa reformy zdravotníctva týka, o brutálny krok späť. Ja si pamätám časy, keď v našej školskej detskej ambulancii ordinoval lekár denne od 7.00 do 8.30 a zubný lekár ordinoval dvakrát týždenne od 7.00 do 10.00. Pamätám si závodné ambulancie priamo v podnikoch. Pamätám si povinné štítkovanie a povinné zdravotné prehliadky, kúpeľnú liečbu a sanatóriá.....Kto vtedy nežil, ten neuverí.


V novembri 1989 išlo o zmenu pre lepší život. Ibaže život väčšiny občanov sa podstatne zhoršil. O stave zdravotníctva a školstva to platí stonásobne.

Toto sme chceli?


Tu nejde o nostalgiu za "starými dobrými časmi", tu ide o krutú pravdu. Nepodsúvajte mi kydy o tom, že vtedy sme si my prejedli svoju budúcnosť. Lebo potom si krajiny západnej Európy svoju budúcnosť doslovne prežrali! A teraz chcú, aby sme im to my zaplatili! Všetko ide podľa dávno pripraveného scenára..
Uhliarik "Pentliarik"? V hre sú dve miliardy eur!
http://udalosti.noviny.sk/ekonomika/04-02-2011/uhliarik-pentliarik-v-hre-su-dve-miliardy-eur.html

Uhliarik - pentliarik - zlodej a zradca vlastneho naroda
http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t=104680#p2379813

           


    Facebook
             
Hlavná stránka