"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Odkaz (česko)slovenským politikom

http://foto69.blog.cz/1104/odkaz-cesko-slovenskym-politikom


| Oliver Cromwell
Je najvyšší čas ukončiť Vaše zasadanie, ktoré ste zneuctili opovrhovaním všetkého, čo je dobré a poškvrnili veškerými neresťami. Ste obyčajná zberba a nepriatelia blahodárnej správy. Ste nájomní lotri a svoju krajinu by ste predali za kus biedneho žvanca ako Ezau, svojho Boha zradili za pár drobných ako Judáš.

Zostala vo Vás aspoň štipka dobrého? Existuje vôbec nejaká hanebnosť, ktorá by Vám nebola vlastná? Veriaci nie ste o nič viac než môj kôň. Zlato je Vaším bohom. Kto z Vás neumlčal svoje svedomie za úplatok? Je medzi Vami čo i len jeden, čo by ešte trochu hájil záujmy spoločnosti?

Vy ohavné pobehlice, či ste svojimi nemravnými zásadami a nechutnými podlosťami nepoškvrnili toto posvätné miesto a z božieho stánku nezriadili brloh lumpov? Ste až neznesiteľne odporní a zhnusili ste sa už celému národu. Ľud Vás poveril naprávaním krívd a Vy sami ste sa stali krivdou najväčšou.

...

Pohnite sa! Zmiznite, Vy predajní otroci! Tak je! Zbaľte si svojich sedem slivák, zamknite za sebou dvere a v mene Boha iďte!

Oliver Cromwell 20. apríla roku Pána 1653

Tlmočil Jan Kraus 15. apríla roku Pána 2011


It is high time for me to put an end to your sitting in this place, which you have dishonored by your contempt of all virtue, and defiled by your practice of every vice; ye are a factious crew, and enemies to all good government; ye are a pack of mercenary wretches, and would like Esau sell your country for a mess of pottage, and like Judas betray your God for a few pieces of money.

Is there a single virtue now remaining amongst you? Is there one vice you do not possess? Ye have no more religion than my horse; gold is your God; which of you have not barter'd your conscience for bribes? Is there a man amongst you that has the least care for the good of the Commonwealth?

Ye sordid prostitutes have you not defil'd this sacred place, and turn'd the Lord's temple into a den of thieves, by your immoral principles and wicked practices? Ye are grown intolerably odious to the whole nation; you were deputed here by the people to get grievances redress'd, are yourselves become the greatest grievance.

Your country therefore calls upon me to cleanse this Augean stable, by putting a final period to your iniquitous proceedings in this House; and which by God's help, and the strength he has given me, I am now come to do; I command ye therefore, upon the peril of your lives, to depart immediately out of this place; go, get you out!

Make haste! Ye venal slaves be gone! So! Take away that shining bauble there, and lock up the doors. In the name of God, go!

Oliver Cromwell to the Long Parliament, 20 April 1653


    Facebook
             
Hlavná stránka