"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Madunice – ako ďalej?

          5. septembra 2011 vo večerných hodinách zomrel 63-ročný Andrej Polák z Maduníc, najnovšia obeť rómskeho teroru, ktorý je dlhodobo tolerovaný štátnou mocou. Dajme teraz bokom všetky tie emócie, a zamerajme sa na to hlavné: na rodinu nebohého, jeho pani manželku, jeho deti a ostatných rodinných príslušníkov. Vžime sa do situácie, ktorú prežívala a prežíva hlavne jeho pani manželka a deti. Je to nielen obrovský žiaľ, ktorý už nikto nikdy nevymaže, ale aj tá ťažoba – fyzická a duševná. Je preto povinnosťou nás všetkých, nenechať túto rodinu osamotenú, ale je povinnosťou nás všetkých rozobrať si ten ich nesmierny žiaľ, a preniesť si ho aj na nás samých. Či sa už jedná o tých, ktorí sú súčasťou ich rodiny – či už bližšej alebo vzdialenej – ale aj nás, neznámych.

          A potom musí prísť to nevyhnutné: nielen pomenovať tých vinníkov, ktorí zničili jeden ľudský život, ale aj spolupáchateľov – spolupáchateľov vedomých a dlhodobých, ktorí nenávidia a pohŕdajú vlastným národom, keď na jeho biede a utrpení si založili svoj vlastný blahobyt. Sú taktiež zločinci, lebo aj keď nevraždili, vedome a dlhodobo zločiny, zlodejstvá a tyraniu neprispôsobivých Rómov na nevinných bielych slovenských občanoch podporujú. Sú to ponovembrové vlády, parlamenty a kadejakí žoldáci z ĽPR, AI, rôznych mimovládnych organizácii, Tretieho sektora, zapredaných médií..., pod dohľadom zahraničia.

          Treba povedať jasne a nahlas: my sme tu doma, a my prispôsobiví, sa nebudeme prispôsobovať šelmám v ľudskej podobe, ktoré sa prispôsobiť nechcú, lebo tak ich naučili naši politici.

Vladimír Pavlík


    Facebook
             
Hlavná stránka