"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Správy z demokratického Gruzínska

                    Zdroj: Internet
25.mája 2011 úrady v Gruzínsku „demokraticky a v súlade so zákonmi“ rozohnali manifestujúcich:
Možno sa pamätáte, ako „medzinárodné spoločenstvo“ brýzgalo na vládu v Bielorusku za použitie sily oddielmi OMON, ktoré bránili vládnu budovu v Minsku pred demonštrantami, ktorí na ňu zaútočili 19.decembra 2010. Chlapčenské slzičky a rečičky o ľudských právach... Ale v prípade (krvavého) rozohnania nedávnej (noc z 25 na 26 mája) demonštrácie v Tbilisi, bolo besnenie (pro-americkej) vládnej moci schvaľované týmito slovami:

Tbilisi, May 26, Interfax.ru – vedúci misie Európskej únie v Gruzínsku Filip Dimitrov je presvedčený, že „rozohnanie manifestácie opozície minulú noc v Tbilisi na prospekte Rustaveliho bolo uskutočnené organizovaným a zákonným spôsobom“.  

Ako vieme, v Bielorusku vládne „totalita“, zatiaľ čo v Gruzínsku je takmer úplná demokracia. Gruzínska polícia už chodí v amerických botách a s nápisom „Police“ na prsiach (hoci v Gruzínsku sa úradne nepoužíva latinská abeceda). Na transparente, ktorý je vidieť na poslednej fotografii vzadu je anglicky písaný text „LEAVE PEACEFULLY!“  („rozíďte sa pokojne !“). Samozrejme že úplná demokracia nastane v Gruzínsku až vtedy, keď celá „tátokrajina“ úplne prejde na používanie demokratického jazyka...

( Posledné informácie naznačujú, že demonštrácie v Tbilisi mali výrazne PROTIAMERICKÝ charakter, v snahe odvolať prezidenta Saakashvili „importovaného z USA“ – MG  ) 

Na uliciach v Tbilisi ostalo údajne 16 mŕtvych a desiatky zranených civilov 
Čo to Gruzínski novinári písali o sovietskych výsadkároch ozbrojených ženijnými lopatkami ?                                                                                                                
„Bola to veľmi zložitá situácia. Masové pouličné akcie sú často sprevádzané masovými potýčkami, a keď bol s demonštrantami dohodnutý konkrétny termím, tak mala byť tá podmienka dodržaná“ prehlásil emisár EÚ Dimitrov vo štvrtok novinárom.
Takže je koniec hraniu sa na ľudské práva. Len hrubá sila a právo silnejšieho – dodáva spravodajca interfaxu.   


                                  Zdroj: 
http://yamert.livejournal.com/238227.html
A ľudia na Slovensku by sa mohli pána Dimitrova, predstaviteľa misie Európskej únie v Gruzínsku opýtať: aký konkrétny termín bol dohodnutý s „povstalcami“ v Líbyi? A prečo boli tí „povstalci“ vyzbrojení, modernými americkými zbraňami ? V Benghází títo „mierumilovní civili“ postrieľali všetkých, čo sa im opovážili postavilť do cesty, vrátane zahraničných robotníkov. Líbyjská TV zverejnila príšerné video, ako povstaleckí vodcovia vypočúvali zajatých lýbijských vládnych vojakov a policajtov a nasledujúce ráno ležali všetci na dvore zastrelení so zjavnými stopami týrania. Vojaka, ktorý pri výsluchu prehlásil, že jeho srdce bije za Kaddáfiho zavraždili, vyvesili z okna do ulice a pred rozvášneným davom mu vyrezali srdce, vraj ako dar Kaddáfimu. A to pred očami stovky fanatikov, ktorí to všetko snímali mobilmi !!!
 Keď v Tbilisi polícia zabila a zranila desiatky demonštrantov len preto, že nedodržali dohodnutý termín, tak je to podľa emisára Európy demokratické. A demokratické sú aj následné masové represálie a zatýkanie gruzínskych občanov. Povraždenie demonštrujúcich civilov v Bahraine zastrelením priamo z policajných aut dokumentované videozáznamom prešli svetové média demokratickým mlčaním. Veď v Bahraine je významná vojenská základňa bašty demokracie, USA.  Ale v Lýbii vládne „Kaddáfiho diktatúra“, ktorá údajne porušuje ľudské práva „mierumilovných“ povstalcov, takže americké letectvo musí v rámci kontroly vzdušného priestoru denno-denne humanitárne bombardovať Tripolis ... Rovnako ako predtým Hanoj, Belehrad, Bagdad, alebo Kábul...

Mimochodom necelý týždeň  pred Tbilisi bola aj v Prahe demonštrácia, na ktorej sa 21. mája 2011 zúčastnilo 60 000 ľudí ! Čo nám o tom ukázali „naše“ verejnoprávne médiá, ktoré majú občanov podľa ústavy vyvážene informovať?     (pozn. prekladateľa)

    Facebook
             
Hlavná stránka