"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Zablokovaná na večné veky?

          Dňa 29. 6. 2011 som emailom napísal na aktualne.sk nasledujúci text: Vážený(á) pán(i) administrátor(ka), napísala mi jedna čitateľka aktualne.sk, že jej IP adresa: 89.173.60.128 je na tomto webe blokovaná, hoci nie je si vedomá, že by niečo porušila.
Dňa 22. 6. 2011 poslala redakcii tento text, na ktorý doteraz nedostala odpoveď: Dobrý deň, moja IP adresa bola zablokovaná na aktualne.sk, rada by som vedela z akého dôvodu, keďže moje príspevky neboli ani urážajúce ani hanlivé. Prosím o odblokovanie a zároveň o odpoveď.
Hodlám tento problém uverejniť na svojej stránke www.necenzurovane.cwahi.net

          Od editora Jozefa Mateja som dostal nasledujúcu odpoveď: Dobrý deň pán Pavlík, čitateľka ktorá Vám napísala o zablokovaní IP adresy v diskusiách pod našimi článkami pravdepodobne nevyužíva IP adresu sama. Je možné, že z rovnakej IP adresy pridal príspevok, ktorý nebol v súlade s pravidlami Aktualne.sk iný užívateľ IP adresy. Často sa tak deje, keďže spoločnú IP mnohokrát využívajú niektoré firmy, či domácnosti. Do 48 hodín môžeme jej adresu odblokovať, no ak znovu bude z rovnakej IP pridaný nevhodný príspevok, pristúpime k opakovanému blokovaniu.

          Moja odpoveď bola nasledovná: Vážený pán Matej, veľmi pekne Vám ďakujem za Vašu odpoveď a prepošlem ju dotyčnej pani. So srdečným pozdravom: Vladimír Pavlík

          Dňa 6. 7. 2011 som dostal tento oznam: Dobrý deň pán Pavlík, veľmi nerada Vás zaťažujem ale chcem Vám oznámiť, že napriek sľubu mi dodnes nebola odblokovaná moja IP adresa na aktualne.sk. Menovanej som odpísal, aby im preposlala odpoveď ktorú mi napísali a nech sa ich opýta, prečo ju neodblokovali. Dostal som nasledovnú odpoveď: Preposlala som im to všetko, pýtala som sa prečo ma doteraz neodblokovali napriek tomu, že sľúbili, dodnes žiadna odpoveď, tak už tomu nerozumiem a neviem, čo s tým.

Ako ďalej?

          Dotyčná pani písala pod nickom Daila. Každý návštevník aktualne.sk ktorý nick pod touto značkou čítal jej príspevky, tak nikdy v žiadnom neboli ani vulgarizmy či nevhodné výrazy. Naopak, vyznačovali sa ľudskosťou a sociálnym cítením. Počítač s internetom je jej osobným vlastníctvom, používa ho ešte jej dcéra, no tá aktualne.sk nenavštevuje. No jedna vec ma maximálne zaráža. Diskusné príspevky na tejto stránke sú často krát vulgárne a odskakujúce od danej témy. Výrazy v diskusiách typu: piča, kokot, chuj, či urážlivé pomenovanie redaktorov aktualne.sk sú tu bežnou vecou a sú normálne púšťané. Redakcii pritom neprekáža ani to, keď premiérku tu potitulujú sukou či fľandrou a alkoholičkou a s kľudným svedomím takéto príspevky editori pustia. Toto všetko sa deje zo strany anonymných prispievateľov. Bolo by zaujímavé, keby internetové portály zrušili anonymné príspevky a uverejňovali by len príspevky so skutočnými menami prispievateľov. A ešte mi napadá, keďže ja vždy píšem pod vlastným menom, koľkých by som mal asi nasledovníkov?

          Bolo by omnoho čestnejšie a so zmyslom pre profesijnú etiku a česť, keď by editor aktualne.sk zaslal dotyčnej panej aspoň jeden taký nevhodný príspevok, pre ktorý bola zablokovaná jej IP adresa a porovnalo by sa to so všetkými tými vulgárnosťami, ktoré sú v diskusii pripustené. Je neprípustné a nemorálne, aby slušný človek bol trestaný za nejakého gaunera, ktorý píše vulgárnosti na IP adresu dotyčnej ženy. A možno by to bola aj vec, ktorou by sa mohla zaoberať polícia za zneužívanie mena. Lebo trestať slušného človeka za niečo čo neurobil je nielen primitívne a zbabelé, ale zaváňa aj úbohosťou.

Vladimír Pavlík


    Facebook
             
Hlavná stránka