"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Zavraždený prominent

Nestačím sa diviť, čo všetko sa rozpútalo ohľadom zavraždenia Ernesta Valka. Z kruhov jemu blízkych je prezentovaný ako vzor dokonalosti, spravodlivosti, morálky, cnosti... Sú rôzne názory dávajúce jeho zavraždenie do súvislosti s mafiou, vysokou politikou, viacerými citlivými kauzami „v mene vyšších štátnych záujmov“, najnovšie sa hovorí aj o lúpežnej vražde či vražde v afekte. Ale sú aj názory rôznych anonymov na viacerých internetových diskusných portáloch, ktorí mimo svojich rôznych kombinácií dokážu aj veľmi ublížiť človeku, ktorý sa už nemôže brániť. Nestačil som sa diviť, koľko hnoja a špiny sa pod rúškom anonymity dá vyprodukovať aj v takejto situácií. Popri tom všetkom sa zabudlo povedať a napísať to najdôležitejšie: Ernest Valko sa stal obeťou nedemokratického zločinecko-zlodejského a sofistikovaného fašizoidného spoločenského systému. Systému slovenského. Systému politicko-mafiánskeho. Systému zločineckých a zlodejských finančných skupín. Systému skorumpovaného policajného, prokurátorského a sudcovského hybridu. A ešte niečoho, čo sa nazýva NAŠA OBČIANSKA ZBABELOSŤ. Nemožno obísť ani to, že Valko sa taktiež na tomto zločineckom systéme spolupodieľal. Spolupodieľal sa na pravicovom fašizme cez ekonomické a tzv. sociálne zákony voči nevinným, systémom kolektívnej viny. Vôbec ho netrápilo, že za ekonomické zločiny Mečiarovej vlády boli potrestaní nevinní. Teda tí, ktorí tu nič neukradli, nevytunelovali, nikdy si nič nepožičali. Nikdy som ho nepočul, aby pravicovým fašistom Dzurindovi, Miklošovi, Kaníkovi, Beblavému či ostatným pravicovým fašistom z SDKÚ-DS, KDH, či SMK pripomenul, že za ekonomické zločiny napáchané v mene HZDS a SNS nemožno kolektívne trestať nevinných, ale tých politikov ktorí to zapríčinili. Z toho mi vychádza, že Ernest Valko pohŕdal obyčajným človekom. Vôbec ho netrápili dôsledky tohto pravicového fašizmu na nevinných. Vôbec ho netrápili sociálne samovraždy tých, ktorí neuniesli reformy či tzv. reformy pravicových fašistov.

Realita je až príliš krutá. Niet rozdielu medzi politickým zločincom a zlodejom pravicovým, ľavicovým, sociálno-demokratickým, kresťanským, národným, liberálnym. Od tohto hybridu to totiž ide na kraje, okresy, mestá, dediny, osady. Všetci títo zločinci majú niekoľko spoločných vlastností: nenávidia svojich radových spoluobčanov, neprekáža im, že svoj blahobyt si založili na biede a nešťastí druhých, zákony si robia len na svoj prospech, keď sú pri moci kradnú a tunelujú, vedome či nevedome sa spolupodieľajú na likvidácii slovenského národa, cez ekonomiku bránia slovenským ženám rodiť deti, likvidujú ženskosť, postavenie žien a rodinu... A tak by som mohol pokračovať.

          Keby bol Ernest Valko ľavičiar tak ten cirkusový fujhnus okolo jeho smrti by na seba prebrali tí, takzvane sociálne cítiaci. Ktovie, k akým záverom by zas oni poprichádzali. No to, čo som si prečítal v niektorých anonymných diskusných príspevkoch, že za tým môže byť aj Fico, či z tej opačnej protistrany, že veľa vedel o Dzurindovi, Miklošovi a im podobných z toho ich košiara, tak sa názorne ukázalo, čím všetkým dokážeme byť pod rúškom anonymity. Nepochybne že tento advokát vedel toho príliš veľa. A mám taký neblahý pocit, že to jeho zatknutie v kauze Rehákovcov malo jediný cieľ: dostať sa do jeho počítača. A tam mal zaručene uložené niečo, čo protistrana potrebovala vedieť a podľa toho sa zariadiť. Lebo v štáte, a Slovensko takým štátom je, kde politické strany sú eseročkami arcizločineckých a arcizlodejských gaunerov z finančných skupín, tých nedotknuteľných gaunerov, ktorí rozhodujú o tomto štáte cez bohatstvo o ktoré okradli nás všetkých, to ani ináč nebude. Skorumpované mafie v našej polícii, prokuratúrach a súdoch sú zárukou tohto stavu. Je smutné a zároveň aj úbohé, že za tejto situácie sa ešte považujeme za svojprávny národ. Z toho dôvodu som za tri základné atribúty: nikdy nezabudnúť, nikdy neodpustiť, nikdy nemať súcit voči týmto hyenám v ľudskej podobe. Som zástancom trestu smrti a popráv týchto hyen, netvorov a odľudov. To je jeden zo základných krokov k vykročeniu k právnemu štátu. Zločinci a zlodeji z vysokej politiky ako aj im podobná verbež musia mať totiž strach robiť zločiny a zlodejstvá na vlastnom štáte, na jeho vlastných občanoch.

Vladimír Pavlík 


  Názor z diskusie

V prvom rade mi je luto, ze zahynul profesionalne vyznamny clovek, akym urcite bol pan Valko. Bol to clovek, ktory bol mimoriadne dobry v tom, co robil a z profesionalneho hladiska som ho obdivoval.

Zial, tento clovek ma prebral z rozpravky, v ktorej som zil od svojho detstva a to tym, ze zmenil moj pohlad na "pravdu" a "spravodlivost". Vzdy som si totiz myslel, ze pravda je len jedna a nemenna a spravodlivost vzdy zvitazi. Az raz, cestou z BA , som v aute pocuval relaciu, ktorej hostom bol p. Valko. Nepamatam si ten rozhovor presne, no dve otazky, resp. odpovede na ne mi zostali hlboko zakorenene v mysli. Prva otazka bola polozena v zmysle, ze ako pravnik dokaze zistit, ci klient, ktoreho obhajuje mu hovori pravdu, alebo ma pravdu obzaloba? Jeho odpoved znela, ze pravda je relativny pojem a je na strane toho, kto je chytrejsi. Takze.....ak pravnik dokaze klienta vysekat napr. z vrazdy, vtedy je pravda to, ze "vrah" je nevinny a po zbytok zivota sa moze volne pohybovat medzi nami. Druha odpoved bola na otazku, ze co spravi pravnik, ktory obhajuje klienta (napr. vraha) a v priebehu dlheho procesu zisti z dokazov, ze jeho klient je naozaj vrah. Odpoved znela, ze pre pravnika nie je nikto vrah, nikto zlocinec....je to len jeho klient, ktory ho plati a teda zivitel!!!!!!!!!!!
Tieto dve vyjadrenia zmenili vtedy moj naivny pohlad na svet!

V priebehu niekolkych rokov som sa preto nikdy necudoval, ze brutalni vrahovia, vydieraci, podvodnici, zlocinci a proste haved najhrubsieho zrna je stale na slobode. Vsak mali sikovnych pravnikov, ktorym bolo jedno ci jeho klienti su hrdlorezi alebo nie!!!!!! Pravnici si veselo uzivali blahobyt ziskany z penazi klientov a mnohokat to boli "krvave peniaze"

Media su plne vyjadreni pravnikov, ktori sa rozplyvaju nad tym, aka strasna tragedia zasiahla celu pravnicku obec. Robia si srandu??? Ved p. Valka zabil "niekoho klient" a nie vrah! Ved to je zivitel niektoreho pravnika, mozno niektory z byvalych klientov, ktoreho sikovny pravnik "vysekal z vrazdy" ....ach ano, je to strasne, no toto je skutocna pravda! Pravnici - vdaka nim su zlocinci na slobode!

A politici? Hovoria o tazkej rane demokracii?? Je mi z ich vyjadreni na zvracanie, hlavne ked to hovoria politici prepojeni na velky biznis, ktoreho nitky vedu az k podsvetiu a kriminalnym zivlom!! Ved to oni vybudovali tuto "demokraciu", ktoru nemozem nazvat inac ako zumpa!!! Ano, zijeme v hlbokej a smradlavej zumpe, ktora je zdrojom toho najhorsieho, co tento svet videl!! Miliardove uniky, vrazdy, vydieraia, okradanie, vlastizrada. Toto je obraz dnesneho Slovenska, ktory nam pripravili "biele goliere" ......a je pri tom jedno ci su modri, cerveni, zeleni, cierni....vsetci maju svoje spinave skorumpovane paprce namocene v niecom necistom! Tak nech sa paci, pani! Vyzerte si to, co ste si navarili !!!!!!!!!!!!!!

   
            
Hlavná stránka