"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Tak už dosť, zbojníci z vysokej politiky a justície!!!

         Kauza Veľkého Slavkova ukázala tú najhoršiu možnú alternatívu v Slovenskej republike. A to, že sudcovské „ctihodnosti“ odkojené komunisticko-fašistickou ideológiou si postupne vytvárajú novú garnitúru sudcovských zasmraďovačov v mladšom (dorasteneckom) vydaní. Keď sa totiž spoja zločinci a zlodeji z vysokej politiky a justície, tak jediným možným riešením a prostriedkom na obnovu opätovnej demokracie, zákona a slušnosti je nielen okamžité zavedenie trestu smrti, ale aj tzv. šokovou terapiou, cca do 30 dní, okamžite tento trest smrti na konkrétnych páchateľoch realizovať. Verejne!!! Je nemysliteľné, aby nejaké podvodnícke zberby z nejakej schránkovej cyperskej firmy cez vysokú politiku a akéhosi pochybného sudcu, zodpovedajúcej to vizitke Súdnej rady, Najvyššieho súdu SR a Ústavného súdu SR, si mohli dovoliť, zatiaľ v prvostupňovom rozhodnutí, ošklbať nás všetkých o vyše 70 miliónov eur.

         Paradoxne, aj keď na súdoch funguje systém elektronickej podateľne, čo sa dá ale obísť, ako o tom informovali médiá ohľadom Najvyššieho súdu SR – takže, prečo by sa to nedalo urobiť aj na Okresnom súde v Poprade, keď práve túto kauzu dostal diletant bez praxe Peter Koman, nominovaný Štefanom Harabinom a vymenovaný prezidentom Gašparovičom.

Jeho „ctihodnosť“ Peter Koman

Na internete mal tento sudca blog o jeho vášni k zbraniam a mafiánskym kauzám. Tento blog ale následne zmizol, keď sa novinári začali zaujímať o jeho osobu. Niektorí ľudia z Popradu a okolia si však ešte pamätajú, že v 90. rokoch, keď mafiáni z Kežmarku a Popradu začínali podnikať, kapitál získavali práve od otca tohto mladého sudcu JUDr. Vladimíra Komana, ktorý mal advokátsku kanceláriu v Starej Ľubovni. Jeho manželka bola riaditeľkou štátnej finančnej inštitúcie, ktorá poskytovala miliónové, zväčša nikdy nesplatené úvery, regionálnym mafiánom. Jej manžel bol hlavným sprostredkovateľom, preto sa dá predpokladať, že to nebolo pre pekné oči. Takto získal úver dnes už nebohý bývalý vodič ČSAD Ilavský vo výške 14. miliónov Kčs. Založil medzinárodnú súkromnú autodopravnú spoločnosť Globe trade trans, čo slúžilo na zakrývanie rôznych nekalých vecí. Neskôr bol za dodnes neobjasnených okolností zastrelený zo samopalu škorpión spolu so svojimi dvomi spoločníkmi.

         To bola len špička ľadovca, lebo takýchto úverov bolo omnoho viac. Silné väzby organizovaného zločinu na mesto Kežmarok potvrdzuje aj ten fakt, že po prepustení z väzby si v ňom svoje sídlo zriadil na istý čas aj Mikuláš Černák. Ak má mladý Peter Koman vášnivý záujem o mafiánske kauzy a škorpióny, ako sa dalo vyčítať z jeho blogu, mal by sa viac zaujímať aj o to, akú úlohu pri tom hral jeho otec.         

                  Aký pán taký krám, aký predseda Najvyššieho súdu SR – takí aj niektorí sudcovia v Poprade, kde Harabin za bývalého režimu odsúdil aj ťažko chorého františkána Cyrila Bystríka Janíka na nepodmienečný trest. Vyzerá to tak, že biele goliere z daňových rajov na Cypre našli kvalitnú a primeranú oporu v podobe syna advokáta JUDr. Vladimíra Komana – Petra Komana, ktorý už poldruha roka pôsobí na Okresnom súde v Poprade. A pokiaľ sa zakladá na pravde, že na súde v Starej ľubovni pôsobí aj jeho svokor, tak bordel Harabin má zelenú.

Vladimír Pavlík

  
     Dodatok:
Skutočne sa potvrdilo, že sudca JUDr. Peter Koman má priamo v rodine veľmi blízke väzby k jemu tak obľúbenej mafii. Inač ani nemožno vysvetliť, že jeho svokor ako bývalý trestný sudca Okresného súdu v Starej Ľubovni JUDr. Bohuslav Toporcer, vedome premeškal termín na rozhodnutie o predĺžení väzby páchateľovi obzvlášť závažnej ozbrojenej lúpeže, čím ho dostal na slobodu. Aby sa vyhol hroziacemu disciplinárnemu konaniu požiadal o predčasný dôchodok. Takže ani by som sa nečudoval, keby sudca Peter Koman konzultoval svoje rozhodnutia so svojim svokrom alebo otcom.


Lúpež v Starej Ľubovni
Manželov v noci prepadol ozbrojený muž
Sudca zo Starej Ľubovne sa vyhol disciplinárnemu trestu
Obvineného z ozbrojenej lúpeže pustili na slobodu, sudca zmeškal lehotu


http://brada.blog.sme.sk/c/268336/Ustavny-sud-rozhodol-v-kauze-Velky-Slavkov-II.html

http://brada.blog.sme.sk/c/224130/Sudca-v-kauze-Slavkov-ma-zmysel-pre-humor.html

Sudca v kauze Slavkov má zmysel pre humor

Peter Koman ako samosudca  Okresného súdu v Poprade dňa 26.3.2010  rozhodol, že cyperská offshorová spoločnosť Ermanno Trade & Invest má nárok na úhradu škody 60 miliónov EUR aj s úrokmi, ktoré jej mal spôosobiť Slovenský pozemkový fond údajným zmarením investície vo Veľkom Slavkove. V prípade potvrdenia rozsudku na súdoch vyšších inštancií všetko zaplatia daňoví poplatníci. O údajnom zmarení investície si dovolím hovoriť  preto, lebo rozsudok Okresného súdu v Poprade zatiaľ nie je právoplatný a celé uznanie dlhu sprevádzajú sporné skutčnosti. O čom však niet pochýb je to, že sudcovi Petrovi Komanovi nechýba zmysel pre humor.

Sudca Peter Koman má totiž na internete zverejnený blog, v ktorom popisuje svoje koníčky a obľúbenú literatúru. Tu sa netají svojou láskou k strelným zbraniam. Medzi jeho obľúbené patrí útočná puška -  Kalašnikovom skonštruovaný automat AK-47.
Sudca Koman tiež rád číta. Medzi preferovanou literatúrou uvádza bestseller Krstný otec, ale aj knihy plné humoru od ruských autorov Iľfa a Petrova. Ide o "12 stoličiek" a "Zlaté teľa", ktorá hovorí o tom, ako  "Ostap Bender a jeho spoločíci opäť roztáčili smršť nebezpečných aktivít zameraných na jediný cieľ – zbohatnúť a konečne utiecť z boľševického Ruska. Honba za „miliónom“ nečestne zbohatnutého skupáňa Korejka je plná dobrodružstva."
Peter Koman má teda nepochybne zmysel pre humor. Bohužiaľ to vyzerá tak, že v piatkovom rozsudku v neprospech Slovenského  pozemkového fondu nežartoval. Dovolil by si totiž niekto takto žartovať na úkor občanov Slovenskej republiky? 


Čítajte viac: http://brada.blog.sme.sk/c/224130/Sudca-v-kauze-Slavkov-ma-zmysel-pre-humor.html#ixzz0k1djZZJ1

Slavkov: musí sa vyjadriť aj Harabin http://brada.blog.sme.sk/c/224866/Slavkov-musi-sa-vyjadrit-aj-Harabin.html

http://korzar.sme.sk/c/5307643/sudca-o-velkom-slavkove-mlci.html
http://korzar.sme.sk/diskusie/1658153/1/Sudca-o-Velkom-Slavkove-mlci.htmlhttp://brada.blog.sme.sk/c/249759/Sudca-pod-parou-a-na-kolesach-o-imunite-jedneho-muza-v-talari.html

Sudca pod parou a na kolesách (o imunite jedného muža v talári)

http://spravy.pravda.sk/sudcu-potrestali-lebo-zatajil-imunitu-dyc-/sk_domace.asp?c=A110315_132141_sk_domace_p29

Sudcu potrestali, lebo zatajil imunitu


   PRINT RSS
Hlavná stránka