Upozornenie! Tieto stránky sú monitorované !!!
Hlavná stránka

Zbojník Majský a jeho komplici z vysokej politiky

        Túto kauzu podrobne sledujem od jej vzniku. Nebudem sa tu ale teraz zaoberať mojim trestným oznámením na Jozefa Majského pre podplácanie z apríla 2002 na Generálnu prokuratúru SR, kvôli ktorej som vypovedal v júni 2002 na Okresnej prokuratúre Bratislava I. Do dnešnej doby som nazbieral množstvo dôkazov o tom, čo je avizované nielen v nadpise tohto článku, ale som získal aj dostatok vecí od ľudí, ktorí takéto niečo majú v náplni svojej práce. Treba ale konštatovať, lebo taká je realita, aj keď na polícii, prokuratúrach a súdoch je väčšina čestných ľudí, nemajú šancu preraziť proti, trebárs, desaťpercentnej či dvadsaťpercentnej menšine gaunerov napojených na arcizločinecké a arcizlodejské zberby z vysokej politiky či rôzne záujmové skupiny. Lebo aj kauza Majský je jedným z dôvodov, prečo prednovembrový neoboľševik a hanba slovenskej justície, toho času na funkcii ministra spravodlivosti Štefan Harabin, tak túži po likvidácii Špeciálneho súdu, mimo iného spoliehajúc sa aj na to, že by mali zabrať aj prednovembroví odkojenci komunisticko-fašistickej ideológie na Ústavnom súde SR.

Majský a Mečiarova paranoja

         V obnovenom procese na Špeciálnom súde v utorok 10. februára 2009 prišlo k zaujímavej udalosti. Keď sa prehrával videozáznam telefonátu medzi Majským a bývalým šéfom BMG a Horizontu Vladimírom Frunim, považovaný za kľúčový dôkaz obžaloby o tom, že Majský mal prsty v tunelovaní týchto nebankových spoločností, tak pred súdom a novinármi sa snažil nahrávku spochybňovať tvrdením, že to nie je jeho hlas, že celé je to klamstvo. Vzhľadom k tomu, že je tu dôvodné podozrenie, že nielen Mečiar, Harabin a spol., ale aj Fico a Kaliňák môžu mať záujem na likvidácii tejto kauzy, pripomínam nielen im, ale aj prokurátorovi a Špeciálnemu súdu nasledovné.

         Keď polícia urobila v stredu 11. septembra 2002 domovú prehliadku u Jozefa Majského, urobila tak najmä na základe telefonického rozhovoru medzi Majským a Frunim, ktorý si Fruni nahral. Majský najskôr odmietal, že na páske je jeho hlas, no kriminalisticko-expertízny ústav POTVRDIL, ŽE JE TO MAJSKÉHO HLAS. Pevne verím, že špeciálny prokurátor a Špeciálny súd sa nestotožnia s verziou, že Majského hlas tu je napodobňovaný imitátormi Piškom a Skrúcaným, čo by bol schopný tvrdiť aj Vlado Mečiar po nabehnutí do šiesteho štádia paranoje. Taktiež chcem veriť, že tento expertízny posudok sa nestratí.

Ako poprel nos medzi očami

         Zastávam názor, že pokiaľ by orgány činné v trestnom konaní boli skutočne nezávislé, teda, nerozhodovali by o nich arcizločinecké a arcizlodejské zberby z vysokej politiky či záujmových skupín, nikdy by nedošlo k tomu, že pred uzatvorením pobočiek Horizont Slovakia a B.M.G. Invest 3. februára 2002 boli vyzbierané z jednotlivých pobočiek vklady klientov v sume okolo 50 miliónov korún, ako to skonštatoval vtedajší hovorca vyšetrovateľov Stanislav Ryban. Lebo povinnosťou polície a prokuratúry bolo Majskému klepnúť po prstoch už po rozhovore pre periodikum BRATISLAVSKO č. 5 zo 16. februára 2001. Na otázku: Nedávno ste sa vyjadril, že AKO PODNIKATEĽ musíte denne dávať úplatky. Neľutujete to? Majského odpoveď bola: Vôbec nie. Naopak, myslím si, že to bolo treba nahlas povedať. Samozrejme úplatky nechodím dávať ja osobne, ale v rámci Sipox Holding musíme pri vybavovaní čohokoľvek niečo „dať“. Chcel som o úplatkoch vyvolať verejnú diskusiu.

         Otázka: Ryba však smrdí od hlavy. Ak berú drobní úradníci, ich nadriadení musia brať ešte viac.
         Odpoveď: Samozrejme. Celý systém sa absolútne zvrhol. Každý si chce privyrobiť. Vrátane viacerých členov vlády, ktorí sú takisto štátni úradníci.
         Otázka: Ide teda podľa vás o univerzálny systém korupcie, ktorý siaha od členov vlády až po posledného úradníka?
         Odpoveď: Presne. Pomaly nepoznám ľudí, ktorí by sa do tohto systému nejako nezaradili.
Otázka: Týka sa to v plnej miere aj súčasnej vlády?
Odpoveď: V plnej miere.
Otázka: To sú veľmi vážne slová. Ak máme totálne skorumpovanú vládu, tak ide o vážny zločin, veď tí ľudia predsa skladali ústavný sľub.
Odpoveď: Dokazovať nikomu nič nemusím. Nech si každý spytuje svedomie. Na Slovensku sa nič neutají, o každom kontrakte sa vie. Ľudia, ktorí pracujú vo veľkom biznise sa stretávajú a povedia si o tom. HOVORÍM TO ZODPOVEDNE A TAKTO TO FUNGUJE. Provízie a úplatky sa berú. Neviem ale samozrejme, koľko si daný politik strčí do vačku a či napríklad polovica ide strane.
Otázka: Sú nejaké rozdiely medzi jednotlivými stranami koalície, alebo berú úplatky všetci rovnako?
Odpoveď: Podľa mojich informácii si rozdelili teritórium. Jedným patrí Slovenský plynárenský priemysel, iným Slovenské elektrárne, ďalším Transpetrol atď. CELÉ SA TO DEJE CEZ MNOŽSTVO FIRIEM, KTORÉ SLÚŽIA NA SPROSTREDKOVANIE.
Otázka: Vedia o tom, či priamo v tom idú aj najvyšší ústavní činitelia, prezident, predseda parlamentu, premiér?
Odpoveď: Myslím si, že všetci o tom vedia a sú informovaní. Existujú pritom rôzne spôsoby, AKO SA DOSTÁVAJÚ K PENIAZOM. Štátni úradníci by mali mať dostatočne vysoký plat, aby sa k takýmto veciam neutiekali.
Otázka: Dali ste vy osobne politikovi úplatok?
         Odpoveď: K tejto otázke sa určite nemôžem vyjadriť, pretože potrebujem mať pokoj pre prácu podnikateľa.
Otázka: Sú slovenskí politici lacní, alebo pýtajú veľa?
         Odpoveď: Čo viem JA od ostatných podnikateľov, myslím, že sú lacní, lebo majú nízke platy.
Otázka: Ktorí brali viac? HZDS, keď vládlo, či súčasná garnitúra?
Odpoveď: Myslím si, že sú rovnakí, len teraz je viac „srandy“.
Otázka: Nepopierate, že ste finančne pomohli viacerým politickým stranám?
         Odpoveď: Nepopieram, že pomáham každej politickej strane, keď mám tú možnosť. Som podnikateľ a chcem s každým dobre vychádzať. Každému pomôžem, kto ma o to požiada.
Otázka: To je zaujímavé.
         Odpoveď: Nemusí to byť vždy tak, že zoberiem milión a dám politikovi do vačku. Sú desiatky foriem ako sa im dá pomôcť. Vytlačiť plagáty, prispieť na nadáciu...
Otázka: Nie je poslanecký mandát vašej manželky Diany Dubovskej odmenou za vašu pomoc SOP?
         Odpoveď: V žiadnom prípade. Je mladá, ovláda päť jazykov a urobila dobrý dojem na vtedajšieho šéfa SOP Rudolfa Schustera.
Otázka: Je známe, že ako vášnivý poľovník ste si už zapoľovali takmer na celom svete. Ktoré trofeje si najviac ceníte?
         Odpoveď: Dianu a potom...(smiech)... potom je to pochopiteľne lev, leopard atď. Jednoducho šelmy, ktoré sa na ňu mimoriadne podobajú. Asi mi je súdené boriť sa s dravcami.
Otázka: Diana je vaša tretia manželka. Je aj posledná?
         Odpoveď: No, to je ako v politike, nikdy nehovor nikdy. Skúsim to s ňou čo najdlhšie vydržať. Viete, trofeje treba vždy dopĺňať... (smiech)
Otázka: Odpustili by ste jej neveru?
         Odpoveď: JEJ NIE. SEBE ÁNO.

         Rozhovor s Majským viedol vtedajší redaktor TV Markíza Pavol Pavlík. Dobre si všimnite, vážení čitatelia, ako sa toto, v tom období, samoľúbe veľkopodnikateľské zbojnícke hovädo vyjadrovalo o svojej vtedajšej manželke. Keďže táto je dnes na funkcii štátnej tajomníčky na Ministerstve zahraničných vecí SR, teda na mimoriadne vysokej funkcii, dovoľujem si konštatovať, že sebaúcta Diany Dubovskej k sebe samej je asi tak na úrovni vyslúžilej prostitútky kefujúcej už len za polievky či obložené žemle. 

Niekoľko doplnení

         Je zaujímavé, že tieto jeho výroky nedementoval ani jeden politik. Dokonca nikto z nich nemal záujem ani súdnou cestou si očistiť svoje meno. Aký to paradox, keď napríklad v rozhovore pre denník Pravda z 15. decembra 2005 už Majský tvrdí, citujem: Nefinancoval som politické strany a nemám ani vedomosť o tom, že by sa niektoré moje firmy angažovali vo financovaní politických strán. Nemám žiadne dôkazy a ani som nikdy dôkazy o financovaní politických strán nemal.

         Ako vidieť, od rozhovoru z februára 2001 s rozhovorom pre Pravdu uplynulo skoro päť rokov, a možno sa oprávnene pýtať, prečo zrazu taká zmena? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Jožinko Majských už mal možnosť spoznať na vlastnej koži, že tí skutoční arcizločinci dokážu nielen dať, ale aj vziať, pokiaľ sa poruší istá omerta. Treba pripomenúť, že v jeho rozhovore v periodiku BRATISLAVSKO nie je nič vymyslené. Lenže vtedy ešte nevedel, ako to v skutočnosti v zločinecko-zlodejskej a štátno-teroristickej Slovenskej republike funguje. Veď o tom, že vtedy neklamal môže dokázať aj anketa Svetovej banky v roku 2000, keď kontaktovali 407 slovenských podnikateľov. Každý tretí z nich potvrdil, že pri získavaní povolenia na vývoz alebo dovoz sa stretol s úplatkárstvom. V anonymnom prieskume sa priznali a zdôverili, že za určité typy licencií zaplatili úradníkom až po 100-tisíc Sk.

Pripomínam Robertovi Ficovi

         Pokiaľ mi je známe, Robert Fico má množstvo žalôb na médiá, kde si obhajuje svoju údajnú česť a ľudskú dôstojnosť, v skutočnosti polobláznivú boľševickú česť a dôstojnosť. Spomína si ešte na rok 1999, keď TV Markíza so spoločnosťou Horizont Slovakia organizovala mediálny futbalový turnaj, kde farby vtedajšej vládnej koalície hájili predstavitelia SDĽ – Jozef Migaš, Pavol Kanis a Robert Fico? V šatni politikov na Markíza Horizont cupe 1999 sa vtedy odohral takýto dialóg:

         Jozef Migaš: Neviete, prečo neprišli dzurindovci?
Pavol Kanis: Asi nechceli byť spájaní s Horizontom.
         Jozef Migaš: A čo vlastne je, ten Horizont?
Robert Fico:  TY NEVIEŠ? KLASICKÁ PYRAMÍDOVÁ HRA. ĽUDIA TAM VKLADAJÚ SVOJE ÚSPORY POD VIDINOU VEĽKÉHO ZISKU A ONI TIE PENIAZE DÁVAJÚ NA REKLAMU, ABY PRILÁKALI ĎALŠÍCH KLIENTOV.
         Pavol Kanis: Myslím, že to DLHO nemôže existovať.
         Jozef Migaš: TAK PREČO TO RADŠEJ NEZASTAVÍME?
         Robert Fico: VEĎ NEPORUŠUJÚ ŽIADNY ZÁKON.
         Pavol Kanis: Ešte by nás vo vláde obvinili, že im bránime v slobodnom podnikaní.
Jozef Migaš: Takže nebude vadiť, že sme tu?
Pavol Kanis: Prečo? Však sme si len došli zahrať futbal.

Slovo na záver

         Tak čo, Robert Fico, poctivo mlčíš o diamantovej bani, budeš mlčať aj o tomto? Pokiaľ by si tvrdil že toto je klamstvo, autentické dôkazy budú uverejnené na internete. Nezabudni si objednať hrubšiu hrošiu kožu, lebo aj v kauze diamantovej bane Ti bude prihárať.

Vladimír Pavlík         

Hlavná stránka