Upozornenie! Tieto stránky sú monitorované !!!
Hlavná stránka

Otvorený list slovenskému premiérovi

                                 Vladimír Pavlík, Orlové 75, 017 01 Považská Bystrica

                                                                                                                  Orlové 10. 11. 2007

 Vážení
Úrad vlády SR
Nám. slobody 1
813 70 Bratislava

           Pán premiér Fico,

         v prílohe tohto otvoreného listu Vám posielam článok pod názvom – Prečo Robert Fico mlčí o nevinných obetiach partizánskych vrahov?, ktorý je reakciou na Váš bezbrehý cynizmus a aroganciu ohľadom Vašich výrokov o SNP. No nielen to. Nebudem tu opakovať to, čo je zrozumiteľne napísané a dôkazovo doložené v dotyčnom článku, ktorý si čitatelia mohli a môžu prečítať na www.bohemia.htmlplanet.com. Tie dôkazy, ktoré sú jednoznačné a nezvratné, ma nútia nielenže Vás vyzvať na verejné ospravedlnenie sa všetkým členom a priaznivcom Slovenskej pospolitosti, krivo obviňovanými fašistami z vysokej politiky z fašizmu a neonacizmu, ale aj Vášmu výroku na Mariána Kotlebu, ktorého ste dňa 30. augusta 2006 nazval polobláznom. Dokonca ste si nevedel predstaviť, aby tento poloblázon bol ďalej učiteľom. Polobláznami ste nazval aj ostatných protestujúcich členov Slovenskej pospolitosti, ktorí podľa Vás poškodzujú dobré meno Slovenska.

         Ako dôvod na tieto Vaše pomätené výroky Vám poslúžil oprávnený protest Slovenskej pospolitosti pri oslavách SNP v auguste 2006, kde sa Marián Kotleba na adresu partizánov vyjadril, že sa jedná o banditov a teroristov, hoci, podľa môjho názoru, všetci partizáni neboli banditi a teroristi. Keby menovaný mal v tom období moje dôkazové materiály o istých partizánoch, ako aj ich vtedajšej činnosti, tak by bol zaručene povedal, že medzi nimi boli aj vrahovia nevinných slovenských občanov. Kotlebu spolu s ďalšími účastníkmi protestu  obvinili z výtržníctva, lebo vraj chceli narušiť oslavy SNP. Iste je Vám známe, že  v tejto kauze bolo políciou trestné stíhanie zastavené.

         Keď som pripravoval článok pod názvom – Prečo Robert Fico mlčí o nevinných obetiach partizánskych vrahov?, kládol som si otázku, či Vám takéto hanebné udalosti boli známe? Zastávam názor, že o týchto partizánskych vrahoch ste musel veľmi dobre vedieť. Napriek týmto odsúdeniahodným skutočnostiam ste mal v sebe toľko drzosti, cynizmu a bezcharakternosti, že na tohoročných oslavách výročia SNP ste doslovne povedal, citujem: „SNP tvorí chrbtovú kosť moderných slovenských dejín a vláda, ktorej som predsedom, nikdy nedovolí, aby ktokoľvek povstanie spochybňoval“.

         Takže, pán premiér Fico, aj ja spochybňujem SNP, keď cez nezvratné dôkazy som napísal, že medzi partizánmi boli aj tlupy násilníkov, zlodejov a vrahov? Alebo, ako odchovanec komunisticko-fašistickej ideológie KSČ a KSS, z titulu Vašej funkcie, chcete dať najavo, že týchto partizánskych vrahov, ktorí boli aktívnymi účastníkmi SNP, nikto spochybňovať nebude? Preto sa Vás verejne pýtam: mám Vás považovať za poloblázna, alebo za zločinca, keď aj takýto vrahovia sú oslavovaní SNP ako štátnym sviatkom? Nepotrebujete náhodou aj pomoc nielen odborníkov na duševný stav, ale aj erudovaných historikov? Mimochodom, musí Vám byť veľmi dobre známe, ako skončili mnohí čestní a statoční partizáni, riskujúc svoje vlastné životy v boji proti fašizmu a nacizmu. Áno, skončili v krimináloch, niektorí aj na popraviskách vo vykonštruovaných procesoch. Mnohí boli roky prenasledovaní a diskriminovaní, vrátane svojich vlastných rodinných príslušníkov. Nemusím Vám pripomínať, že tieto zverstvá realizovali v drvivej väčšine vyvrheli a zbabelci, buď s fašizmom a nacizmom kolaborujúci, alebo špinaví zbabelci nemajúci odvahu postaviť sa fašizmu a nacizmu na odpor. Využijúc červenú legitimáciu, prisvojovali si zásluhy aktívnych bojovníkov proti fašizmu. Vášmu komplicovi, dezinformujúcemu o Slovenskej pospolitosti, Dušanovi Čaplovičovi, doporučujem, aby začal študovať akciu Vampir z marca 1945, podľa ktorej agenti gestapa mali vstupovať do KSČ a bezpečnostných zložiek, s cieľom likvidovať statočných a čestných bojovníkov proti fašizmu, čo sa aj v mnohých prípadoch darilo a realizovalo.

         Zastávam názor, že je Vašou občianskou, morálnou a politickou povinnosťou sa verejne ospravedlniť Slovenskej pospolitosti za všetky klamstvá a dezinformácie, ktoré ju cez Vašu osobu spájajú s fašizmom a neonacizmom. Pokiaľ tak neurobíte do 31. decembra 2007, budem nútený, žiaľ, na Vašu škodu, robiť také kroky, ktoré z fašizmu budú usvedčovať nielen Vás, ale aj Vašich komplicov z ponovembrových vlád a parlamentov.             

Vladimír Pavlík

Hlavná stránka