"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Svedectvo bývalej mafiánovej svokry – 26. časť

Opona spadla... 


          Zločinci z vysokej politiky začali vytvárať mafiu pre svoje potreby ešte počas federácie a na vrchol ju postavili za predsedu vlády Mečiara a predsedu parlamentu Gašparoviča, dokonca cez zákony a za pomoci Ministerstva financií SR. Pokračoval v tom Dzurinda, Mikloš a spol., pokračuje v tom mafiánsko-zločinecká organizácia Smer. Dnes títo zločinci riadia štát a politikov a spoločne vedú Slovensko k bankrotu, na ktorom chcú ešte zarobiť.

          Žiadna zmena politického systému sa nerobí na náhodu. Týka sa to aj Slovenska. V rokoch 1992 – 1995 som mal možnosť získať či nazrieť do niečoho, čo sa javilo ako ekrazit, super ekrazit. Približne 70 % z toho som vtedy považoval za fantasmagórie, dezinformácie, či spravodajské hry, keďže v tom období bola snaha, aby som bol taktiež obeťou takejto hry. Na moje neveriace pokyvovanie hlavou mi bolo odpovedané jednou vetou: „za 15 – 20 rokov, pokiaľ dožijete, budete môcť porovnávať“. V roku 1992 sa mi podarilo získať kópiu listu, ktorý 30. 8. 1990 adresoval anglický odborník na ochranu ekonomických záujmov John Miller, vtedajšiemu poradcovi prezidenta Havla Jiřímu Křižanovi v anglickom a českom texte, kde sa mimo iného písalo aj toto: Otevření hranic, privatizace, větší osobní svoboda, atd., to všechno jsou věci přispívající ke zvýšení rizika ztrát a jsou nebezpečnými pro majetek a občany ČSFR. (Keď to dnes porovnáme so situáciou, či realitou na Slovensku a v Česku, jedná sa o 100 %-nú pravdu).

          Dnes už chápem Langošovu úlohu pri rozbíjaní a demontáži špičkových ekonomických expertov z ŠtB, pôsobiacich doma či v zahraničí v rokoch 1990 - 1991. Aj ako si mädlili ruky západné tajné služby, ktoré okamžite týchto expertov si zamestnali, aby chránili ich ekonomické záujmy. Našlo sa síce pár jedincov, ktorí už vtedy upozorňovali, čo sa tu začína robiť, rozmach mafií cez politické strany, pranie špinavých peňazí v našich bankách, či ich predpovede, čo tu raz nastane. Splnilo sa to do bodky. To boli tí, ktorí z titulu týchto funkcií slúžili vlasti. Lenže bola tu aj iná skupina, okolo eštebáckeho arcizločinca Lorenca, KGB a vyvolených nomenklatúrnych komunistov a nimi pripravené kádre, vybrané ešte v roku 1987. Mám na mysli lúpežnícke zberby z Penty. Mimochodom, tzv. antikomunista a bojovník proti ŠtB a KGB, dnes už nebohý Ján Langoš, pre denník SME, dňa 2. 8. 2003 uviedol aj toto: „Penta sú draví mladíci, ktorí sa vedia pohybovať v džungli, v ktorej NEEXISTUJE konkurencia.“ (Dobre si túto vetu zapamätajte, až budete čítať 26. časť Svedectva bývalej mafiánovej svokry, ktorá bude súčasťou tohto dokumentu)

          Lebo teraz sa dočítate, ako vlastne vznikala mafia na Slovensku – a ako tí, teda, arcizločinci a arcizlodeji, ktorí tvorili jej politickú koalíciu, ju dostali na vrchol – a teraz sú politické strany eseročkami tejto mafie. Traja zločinci, ktorí boli najdlhšie premiérmi, Mečiar, Dzurinda a Fico, ako aj traja zločinci, ktorí boli najdlhšie predsedami slovenského parlamentu – a urobili z neho zločineckú organizáciu, Gašparovič, Hrušovský a Paška, už dávno mali byť súdení za vlastizradu. V tejto časti sa dočítate aj to, ako a kedy sa začala závratná kariéra mafiánsko – gaunerského prasaťa Petra Sýkoru, ktorý aj počas manželstva s terajšou exmanželkou – AJ Z NEJ UROBIL BIELEHO KOŇA!!! Áno, dobre vidíte. A viete, kto mu v tomto pomáhal? Advokátsko – gaunerské prasa JUDr. Boris Chovanec, ktorého smerácka mafia naďalej drží v Správnej rade štátneho TASR!!! No ani to, že z bývalej manželky bol urobený biely kôň, im nestačilo. Po rozvode, keď do poslednej chvíle klamal svoju manželku, že manželstvo stále funguje – a keď mal platiť výživné na svojho syna, zrazu sa stal nemajetným, lebo takto mu radil JUDr. Boris Chovanec. Vo viacerých častiach si čitatelia mohli prečítať, koľko stoviek a stoviek miliónov prepralo či prečistilo toto mafiánsko – gaunerské prasa, ako aj jeho prepojenie a spoluprácu so smeráckou mafiou typu Glváč, Flašík....

          Na najnovšie rozhodnutie Okresného súdu v Pezinku ohľadom výživného na vlastného syna, ako aj zameškané doplatenie, sa toto mafiánsko – gaunerské prasa odvolalo, LEBO JE NEMAJETNÝ A NEMÁ Z ČOHO PLATIŤ!!! Je totiž odhodlaný svoju bývalú rodinu ekonomicky zničiť, dohnať ich k samovražde zo zúfalstva. Rád si ohľadom tohto vypočujem či prečítam vyjadrenie kágebacko – eštebáckych lúpežníckych gaunerov slovenského majetku z Penty, Haščáka a Dospivu, ktorí spolu so Sýkorom išli vo viacerých ekonomických zločinov a úkor slovenského národa. Rád si k tomuto prečítam aj vyjadrenie arcizlodeja Kiňa, ktorí už dávno mal hniť dva metre pod zemou, ktorý za vytunelovanie Slovenskej sporiteľne dostal ešte od najsprostejšieho ministra financií v rámci EÚ Ivana Mikloša mnohomiliónové odstupné či tzv. odškodné, ako aj vyjadrenia smeráckej mafie Glváč, Flašík a spol., ohľadom Sýkorovej nemajetnosti. Viacerí z Vás si zaručene položia otázku, ako je takéto niečo možné? Žiaľ, to je realita ponovembrového vládnutia arcizločincov a arcizlodejov z vysokej politiky, ako aj zločincov, ktorí riadili a riadia políciu, prokuratúru a súdy. Veď ako sa raz, v slabej chvíli, Sýkora pred manželkou vyjadril, „KEBY SOM PREHOVORIL, TAK SMER PADNE“. A ešte niečo dávam do pozornosti. Pamätáte na tú nahrávku, kde hlas podobný Ficovi sa chváli, koľko desiatok miliónov korún zohnal pre Smer? NEBOLI TO NÁHODOU MILIÓNY OD PETRA SÝKORU? PREČO, VRAJ ŠPECIÁLNY PROKURÁTOR KOVÁČIK, NEDOVOLIL ODBORNÚ EXPERTÍZU TEJTO NAHRÁVKY? AJ ON PATRÍ K MAFII?  

          A ešte jeden dodatok: v Nemecku v súčasnosti prebieha škandál ohľadom transplantácie ľudských orgánov a o uprednostňovaní určitých ľudí. Nie je tu náhodou zapletený aj Peter Sýkora, ohľadom UPREDNOSTNENIA transplantovania pečene od nemeckého darcu, motocyklistu, ktorý zahynul pri autonehode? Veď transplantačné mafie sú nielen mimoriadne nebezpečné, ale aj mimoriadne bezohľadné. Mám taký dojem, že ohľadom tohto bude nutné upozorniť vyšetrovacie orgány v Nemecku. Lebo je tu jedna mimoriadne závažná otázka: KOĽKO TOTO PREDNOSTNÉ PORADIE PETRA SÝKORU STÁLO?   

Bezdomovci – deti ŠTÁTOMAFIE !

          Po roku práceneschopnosti moja dcéra, chorá viac ako pred péenkou po troch rokoch vyčíňania mafiánov navštívila Úrad práce sociálnych vecí a rodiny v Pezinku ako uchádzač o zamestnanie. Keďže na Slovensku je nezamestnanosť a bývalá obchodná spoločnosť dcéry skončila u bieleho koňa bez účtovníctva na adrese v Galante, bude musieť požiadať na určitú dobu o pomoc aj sociálne oddelenie spomínaného úradu. Veci treba dať totiž do poriadku.  Keď mi volala moja dcéra, že už tretí raz musela absolvovať cestu do Pezinka na spomínaný úrad a ešte stále potrebuje doložiť nejaké doklady, tušila som, že mafia nám nedá a nedá pokoj! Že sa bude snažiť denne akýmkoľvek spôsobom strpčovať nš život. Štvrtý raz mi zavolala z Obchodného registra. Údajne potrebuje potvrdenie o tom, že nie je spoločníčkou v žiadnej obchodnej spoločnosti, ktoré požaduje VEDÚCI ÚRADU PRÁCE!!! Pracovníčka obchodného registra len nechápavo krútila hlavou nad jej požiadavku a odporučila jej podať žiadosť o takú informáciu písomne. Moju dcéru som poslala domov, a vytočila som telefón na Úrad práce sociálnych vecí a rodiny do Pezinka. Bol tam už len pán  vedúci. Pokúsila som sa mu vysvetliť, komu tento úrad a on má slúžiť. Upozornila som ho, že potvrdenie, ktoré žiada napriek tomu, že moja dcéra už podpísala čestné prehlásenie o tom, že nikde nepracuje a ani nie je spoločníčkou v žiadnej spoločnosti sa nazýva v bežnej hovorovej reči ŠIKANOU, a upozornila som ho zároveň, že je príčinou zbytočne vynaložených nákladov mojej dcéry na cestu do Bratislavy v čase, keď moja rodina trikrát musí otočiť každý cent. V závere nášho rozhovoru priznal, že moja dcéra už nič doložiť nepotrebuje a aby prišla na úrad bez spomínaného potvrdenia. Pezinok je baštou spriaznených vplyvných osôb Petra Sýkoru & company, takže verím, že môj príhovor si uchovajú na spomínanom úrade v dostatočne vycibrenej pamäti! To je zbraň mafiánov, strpčovať oponentom život!

          Vzhľadom k tomu, že z osobného majetku dcéry už nie je čo predať, šperky za zlomkovú cenu navždy zostanú v rukách majiteľov záložní, problém pre mňa nastal v momente, keď môj vnuk vytiahol na predaj svoje hodinky montblanc, ktoré dostal ako dar od svojho otca na posledné Vianoce po jeho transplantácii v Monaku. Vedela som, ako ťažko sa vyrovnával s touto situáciou a preto som sa pokúsila zamedziť tomu. Moje úspory ľahšie dostupné už splnili svoj účel, tak som sa pokúsila predať v Prima Banke, tento môj cenný papier  v menovitej hodnote 1000 Eur, ale márne. Nezrealizovaný pokyn ma vyšiel na 5 Eur. Uvedomujem si, že je to moja chyba a neviem investovať. Ale nemôžeme predsa všetci všetko vedieť, veď z toho Vy penťáci, džíenťáci, poslanci, štátni úradníci a politici okrem iného žijete a bohatnete.

          Preto páni, ak by mohli Vaše kontá postrádať do roku 2014 1000 Eur, podpíšem k tomu účelu akúkoľvek zmluvu a vyrovnám z tej čiastky školné pre vnuka a dám opraviť auto, ktoré nevyhnutne potrebuje. Máte možnosť jediným kliknutím preveriť všetko, teda aj moje kontá. A Peter Sýkora určite vie, že neklamem. Toto je totiž postupnosť jeho krokov k našej existenčnej likvidácii. Presne vie, že cestu k akýmkoľvek úverom máme vďaka nemu zarúbanú. A posadiť sa na rohu ulice s klobúkom a žobrať zatiaľ v úmysle nemáme. Možno si raz láskavo Váš „ spolupodnikateľ „ a priateľ Peter Sýkora všimne a uvedomí, že zákon mu určil povinnosť prispievať na syna! Som ochotná akceptovať aj Váš stanovený zisk, ktorý dúfam neurčíte vyššie ako 100 Eur. Chápem, že všetko je o biznise! Petrovi Sýkorovi ponuku neposielam, je „insolventný“ a žije v „chudobe“!   

          Zo dňa na deň viac a viac chápem tých, čo dlhodobo strádajú na hrane existenčných možností. Prečo sa mocní bránia priznať, že neustrážili náš majetok, naše národné bohatstvo a svojou nečinnosťou, ľahostajnosťou a spriaznenosťou s finančnou oligarchiou spôsobili spoločenský kolaps. Ak nám tvrdia pred kamerami jednotne, že tomu tak nie je, že je to hospodárska kríza, čo spôsobila, že občania musia strádať, tak verejne klamú a považujú nás za hlupákov. Chlapi chodia pracovať do fabrík za almužnu. Lekári a učitelia stratili svoj spoločenský status. Zarábajú toľko, čo majú mafiáni, poslanci, rôzne celebrity a politici len na posedenie pri kávičke. A nie je pravda, že nemali z čoho prerozdeľovať inak.  Len prerozdeľovali najmä pre seba.

          Keď v roku 2010 svoju obchodnú spoločnosť previedla moja dcéra na jej manžela vraj z jeho veľkorysosti, aby sa mohla starať o syna a domácnosť, započula som od mojej dcéry, že  prevod obchodného podielu vybavovala jej známa a osobná priateľka Petra Sýkoru Veronika Kimijánová. Keďže dcérina obchodná spoločnosť rovnako skončila v Galante u bieleho koňa a bez účtovníctva, už len tak zo zvyku som si klikla na Veroniku Kimijánovú ešte raz. Tie súkromné lety, tie majetkové pomery prezentované po rozvode mi napovedali, že Peter Sýkora bol niekto viac, než ako sme mali možnosť poznať. Denne totiž premýšľam, kde robím chybu, a čo bolo zdrojom tak veľkého bohatstva jastrabov. Vo veku 25-30 rokov ovládli kapitálový trh. Mali svoj establišment a beztrestnosť zaručenú. A tak som začala od samého začiatku! A prišla konečne na to, že to bola tá odporná kupónka, v ktorej prevzali moc. A bezbrehá privatizácia. Teda deväťdesiate roky boli začiatok kopania hrobu občanov!

Veronika Kimijánová:
Intermark, a.s. v likvidácii, Ružová dolina 6 Bratislava
Okrem iných štatutárov ma zaujali najmä mená Zoroslav Kollár, Veronika Kimijánová a Jaroslav Haščák. Tú spoločnosť som už spomenula v súvislosti zistenia prepojení môjho ex zaťa, na politikov, či iných finančných oligarchov. Celé roky hromžím na gaunerov, čo nehoráznym spôsobom okradli nás, občanov, cez kupónovú privatizáciu. A že jeden z nich bol manželom mojej dcéry a otcom môjho vnuka mi absolútne uniklo. Veď bol taký pokorný a skromný v porovnaní s jeho priateľmi netajacimi sa svojim honosným majetkom. Kupónová privatizácia je čierna diera nielen v IF VÚB kupónu, ale čierna diera v histórii nášho národa. A on bol pri tom!!!

Istrofin a.s., neskôr ISTROFIN Global Investor Limited a Intermark a.s. vznikli rozdelením spoločnosti Interfin group a.s.
Štatutárny zástupca Zoroslav Kollár, Jaroslav Haščák, Marek Dospiva
VÚB kupón a.s. zapísaný do OR v roku 1991, ZI 6 869 540 000 Sk!
Premenovaný na Stratégia Invest, investičný fond v roku 1997! Spoločnosť vymazaná v roku 1997 a zlúčená so spoločnosťou Interfin Group a.s.
Činnosť: zhromažďovanie investičných kupónov občanov ČSFR podľa Zákona č. 92/1991 Zb. a nariadenia vlády ČSFR o vydávaní a použití investičných kupónov z 5.9.1991 a ich transfer na akcie podnikov a organizácii zaradených do veľkej privatizácie, obchodovanie s nakúpenými akciami s cieľom zvýšenia výnosu akcionárov a obchodné zabezpečenie služieb a činností spojených s uvedeným predmetom podnikania.
Členovia predstavenstva VÚB Kupónu:
28. 8. 1996 - 22. 7. 2997:
Ľuboš Ševčík, Marián Zajko, Ľuboš Lipka, Ernest Osuský, Peter Adamec
23.7.1997 - 9.10.1997
Marek Dospiva, Zoroslav Kollár, Jaroslav Haščák
10.10.1997- 16.3.1999
Vladimír Micaj, Marek Dospiva, Juraj Tomášek
17.3.1999 - 30.5.1999
Juraj Herko, Jaroslav Haščák, Marek Dospiva
31.5.1999 : Ľubomír Chabada, Štefan Torma, Jozef Prikryl (do 6.9.2000), Peter Fojtík (od 7.9.2000)
Všetky zmeny, ktoré sa vo VÚB kupóne udiali, boli samozrejme vždy s požehnaním MF SR!  A prepojenie na Slovenskú sporiteľňu mali absolútne dokonalé. Poskytnutie úveru nikdy problém. Lebo Kiňo.....
Takže ak jastraby zbohatli, tak z kupónovej privatizácie. No a potom už aj najväčší blbec by bol najlepším investorom! 

          Niečo z tunelu odpratali na Saychely, či do iných daňových rajov, niečo investovali, niečo rozdelili spriazneným nápomocným poskokom. Okradnutým viac ako 160 000 malým akcionárom zostali zdrapy bezcenných papierov, na ktorých ešte dnes zarába za ich vedenie vymyslený tunelársky Depozitár cenných papierov v spolupráci s tunelárskym FNM! Kde nás okradnú, tam nás okradnú!

          Z toho obdobia som našla jedno z trestných oznámení podané na GP SR! Odpoveď som síce nenašla, ale niet najmenších pochýb, že nikto nebol potrestaný. Pripomeňme si ho! Jediné pozitívne, čo som sa dočítala bolo to, že vtedajší minister Lipšic pozastavil výkon funkcie dvom sudkyniam Krajského súdu v Bratislave pre nekalé praktiky v konkurznom konaní v spoločnosti Istrofin a.s., kde bol štatutár Zoroslav Kollár. Konkurzná sudkyňa Blažena H. vymenovala mimo poradia predbežného správcu JUDr. Karola Kovára, ktorý sa stal v roku 2006 jediným spoločníkom pôvodnej spoločnosti: Komerčná právnická kancelária Kollár & Kubík, s.r.o. Takže ďalší dôkaz o tom, že konkurzná mafia existovala.

          Vedela som, že tunelovanie akcionárov kupónky bolo založené na vzniku akciových spoločností, zrušení investičných fondov, čím sa jastraby stratili z pod kontroly MF SR, keď sa etablovali na trhu brokerské firmy za účelom sprostredkovania obchodu s cennými papiermi. Tá brookerská firma, do ktorej nastúpila čistiaca čata podnikateľskej skupiny okolo Petra Sýkoru a Zoroslava Kollára mi stále niečo napovedala. Pochopila som však až teraz. Lebo účasť môjho ex zaťa na tomto slovenskom hazarde by som nikdy nepredpokladala.
POMA brokers, o.c.p. a.s. Bratislava. Kto bez osobnej znalosti ľudí by niekedy mohol zistiť, ako sa v ústraní nabalil Peter Sýkora? Nikto nezainteresovaný!

Deň zápisu 15.1.1997. ZI 7 000 000 .- Sk!
Deň výmazu 2.4.1998, kedy sa spoločnosť zlúčila so spoločnosoťou Mozitex & CO, s.r.o!
Štatutárny orgán : do 13.1.1997 Peter Valašík, Martina Stahlová, Milan Stankovič od 14.11.1997 do výmazu: Marian Arpányi, Tibor Fuzek, Jaromír Kopera.

A tunelovali bez prestania a vo veľkom s pomocou riaditeľov a námestníkov, či iných úradníckych vagabundov štátne podniky, banky, slovom, čo im prišlo pod ruku.  Okradli štát, niektorí aj rodiny a ešte sú chránení zákonom.
Táto podnikateľskotunelárska šaráda sa spustila na začiatku deväťdesiatych rokov!

Peter Sýkora a Zoroslav Kollár založili v Prahe obchodnú spoločnosť 5.1.1996 Intercorp S.K. s.r.o. 25.10.2002 odchádza zo spoločnosti Zoroslav Kollár a prichádza Igor Grošaft. Ten sa zdržal len do 20.10.2010, kedy už mal Peter Sýkora iné záujmy a predstavy o svojom živote. Spoločensky a podnikateľsky sa etabloval v centre významných osobností v Prahe. Vyparil  sa zo Slovenska, aby sa pred známymi, spolupodnikateľmi najmä z radu bielych koňov a s rodinou sa skryl..

          INTERCORP s.r.o. Prievozská 6 Bratislava založil Peter Sýkora na Slovensku 22.8.1995. Tu sa zdržal do 10.4.1996, kedy ho vystriedal Jaromír Kopera. Rok 2011 a 2012 bol rokom upratovacej čaty v obchodných spoločnostiach, a tak aj táto spoločnosť bola  po trinástich rokoch od smrti Jaromíra Koperu 25.5.2012 ex effo z OR vymazaná.
Bolo to obdobie, kedy sa určite podnikateľskej skupine darilo. Peter Sýkora si zakladal svoje osobné účty doma aj v zahraničí. Občas pribúdalo na ne aj z Cypru. Veď je tam registrovaná materská pobočka skupiny Penta. Takže konečne chápem, za čo a od koho. Nikdy však jeho manželka o tom nevedela. Nemala autá, ktoré by jej kupoval ako dary, ak by si to náhodou niekto myslel.  Nepribudli jej ani žiadne nehnuteľnosti. Čo jej pribudlo sú ex manželove dlhy. Za nezaplatený trezor v rakúskej banke, napríklad.

          Jozef Šátek nazval týchto vagabundov, a všetkých ich pomocníkov sediacich na ministerstvách, v poslaneckých laviciach, v bankových domoch, či iných štátnych ustanovizniach ŠTÁTOMAFIOU! Určite má pravdu. Ale prečo nie sú za mrežami? Alebo sú títo tunelári, lupiči nášho spoločného skutočne nevinnými veľkopodnikateľmi, či vzdelanými finančníkmi? Veď tomu ani oni sami neveria. A papaláši opakujú poučku o hospodárskej kríze. Myslia si, že tieto zločiny národ nepostrehol. Postrehol a nezabudne! Naviac každý, kto nájde odvahu pomenovať pravdivo stav vecí verejných je uznaný za hlavného nepriateľa systému. A čím väčší odporca nekalých praktík, tým väčšie riziko nálepky „nepríčetný„! Psychiatrické vyšetrenia sú jednou zo zbraní mocných na nálepkovanie nepohodlných. Koľko hnusu na jednom malom Slovensku!

A ďalšie prepojenia ešte od kupónovej privatizácie, cez privatizáciu štátnych podnikov, konkurzy a pod.

          Ernest Osuský, člen predstavenstva VÚB kupónu bol aj konkurzným správcom S.t.e.i.n.u v Bratislave. Peter Sýkora mal medzi dokladmi súdnoznalecké posudky niektorých nehnuteľností tejto privatizovanej obchodnej spoločnosti. Číslo LV chaty v Borinke mám poznamenané aj meno kupca predmetnej nehnuteľnosti. Lebo doklady má ešte stále Tom. Asi sa mu vybil mobil. Obstaranie nehnuteľností prostredníctvom nastrčených osôb, ktoré sú zapísané na LV ošetrili právnici zmluvne ako poistku skutočného vlastníka.

          Ernest Osuský bol okrem iného aj v dozornej rade v BAZ NASKOM a.s. Bratislava spolu s Pavlom Baštekom, bývalým generálnym riaditeľom BAZ Bratislava. Spoločnosť vstúpila do likvidácie a likvidátorom sa stal osobný priateľ týchto kumpánov Martin Neštrák. V roku 2002 bola spoločnosť vymazaná. Pán Pavol Baštek, ako bývalý generálny riaditeľ BAZ Bratislava prišiel ako svedok na pojednávanie vo veci výživného môjho vnuka. Prispieť k tomu, aby môj vnuk patril medzi ďalších bezdomovcov. Dom založený v Tatrabanke skorumpovaným úradníkom, a ešte vykonštruovaný chudobný multimilionár, tak to už je hotová pohroma. Ale dobrá a uveriteľná správa pre Slovensko je, že majú vraj v poriadku účtovníctvo, povedal pán bývalý generálny Baštek z vytunelovanej Bazky. Škoda, že pánovi sudcovi nepopísal, koľko zarobili na tunelovaní cez reťazenie firiem a nastrčené osoby v nich. Škoda zároveň, že so sebou nepriviedli Chovanec so Sýkorom aj Jozefa Kojdu, Igora Grošafta, Zoroslava Kollára, alebo aspoň Martina Glvača, ako by oni popísali chudobu Petra Sýkoru, ktorý nemá z čoho prispieť synovi.

          Obchodné spoločnosti všetkých spomenutých dotknutých pánov prostredníctvom bielych koňov vznikali začiatkom deväťdesiatych rokov. Keď prišiel do platnosti zákon o DPH, boli v predstihu pripravené z neho vydolovať čo sa dá. A rovnako aj prostredníctvom úverov, ktoré nikdy neboli podnikateľským tunelárskym zoskupením splatené. Takých príkladov je veľmi veľa. Jeden uvediem ako príklad.

          SYDA spol s.r.o., obchodné centrum Senica, založená v roku 1992 Petrom Sýkorom a Martou Danihelovou. 1.3.1995 sa stáva jediným spoločníkom Tibor Fuzek. V roku 1997 bol na spoločnosť vyhlásený konkurz a za konkurzného správcu bol vymenovaný Peter Priatka. V roku 2005 bol ukončený konkurz a spoločnosť vymazaná z OR. V roku 1994 „založil„ Tibor Fuzek obchodnú spoločnosť Contrax, s.r.o. obchodné centrum sídlisko Sotiná Senica a prevzala činnosť obchodnej spoločnosti SYDA, s.r.o  Vymazaná z OR bola vo februári 2010. Ak by som nemala v rukách celý, komplexný spis SYDY s.r.o. a CONTRAXU s.r.o. nikdy by som sa nedozvedela, ako biele kone zvládali takú zložitú situáciu v „podnikateľskej činnosti“. Koľko miliónové úvery podnikatelia zobrali a nemuseli splatiť. Na plnú moc ho vo všetkých veciach zastupoval Zoroslav Kollár, rovnako ako aj iné biele kone v iných obchodných spoločnostiach. Doklady boli opatrené bianco podpisom a „úspešnosť„ v podnikaní bola zaručená. Po osemnástich rokoch konečne chápem aj to, prečo sa Peter Sýkora presťahoval do Modry. V roku 1996 jastraby zakladajú v Modre Kierru a.s., dnes už v likvidácii, ako premenu investičného fondu IPF I. Sporiteľňa – VSŽ...,IPF III. Sporiteľňa-VSŽ  skončil ako.Folyn a.s. Modra.
Stredoeurópsky maklérsky dom, obchodník s cennými papiermi IRB a.s. Bratislava, dcérska spoločnosť IRB, ktorý zabezpečoval vyplácanie štátnych dlhopisov na základe zmluvy z roku 1995. Zmluva nevýhodná pre náš štát s touto spoločnosťou, ktorej dodatok podpísal v roku 1998 Miroslav Maxon je ďalším čiernym listom čiernej knihy o MF SR.

Z deväťdesiatych rokov sa budeme liečiť veľmi dlho! Ak sa vôbec niekedy vyliečime!

          Nároky na odpočty DPH boli akceptované bez daňových kontrol a miestnych zisťovaní, lebo taký bol zákon. Podnikatelia mali prístup cez svojich „ spriaznených „ k vysokým úverom bánk, ktoré nesplácali. Konkurzy spoločností boli často iniciované spriaznenými obchodnými spoločnosťami s účelovo “vyrobenými“ pohľadávkami, daňovú úrady evidovali desiatky fiktívnych spoločností, fiktívne fakturácie a na základe nich fiktívne odpočty DPH. A čo robili vtedy pracovníci Ministerstva financií? Keďže nie je všetko v archívoch a v skartačnom koši, uvediem aspoň dva príklady za všetky. Podnikateľské subjekty si urobili z pracovníkov MF SR bezplatných daňových a účtovných poradcov. Listom z 1.1.1996 na dotaz pod č.j. 62/2/443/1995 odpovedá Ing Klimešová a list podpisuje Ivan Mikeska, riaditeľ odboru priamych daní MF SR Slovenskej sporiteľni a.s. Bratislava, či sú brožúry daňovým, alebo nedaňovým výdavkom. Eva Šimková listom číslo 20553/1998.62 odpovedá TIPOS-u Brečtanova 1 Bratislava, ako sa určuje spôsob výpočtu základu dane. TIPOS a.s. bol vo vlastníctve štátu zastúpený MF SR. Občan by predpokladal, že v manažmente TIPOS-u sedia odborníci, ktorí boli schopní riešiť odbornú problematiku v rámci svojich pracovných náplní. Žiaden účtovník by sa na stoličke nezohrial, ak by takéto triviálne prípady nevyriešil osobne a bol by personálne riešený pravdepodobne odchodom z postu.  Pre pracovníkov MF SR asi personálne neriešili nič. Svoje stoličky získali ako všimné od svojich partajníkov za protislužby a tak to aj dopadlo. V tom období totiž bol v plnom prúde realizovaný najväčší zlodejský projekt kupónovej privatizácie a MF SR malo svoj podiel na tejto zlodejine a uchopení moci do rúk skupiny, ktorá prevzala nad nami moc. Ak by boli kompetentní chceli, mohli svoj čas venovať napríklad tomuto, čo sa deje vo VÚB kupóne. Mne ako občanovi to však evokuje spriaznenosť s jastrabmi, a prípravou na lukratívne posty aj v budúcnosti. Vytunelovaný štátny rozpočet, rovnako ako VÚB kupón a ostatné investičné fondy v rokoch deväťdesiatych  bol nesporný. Vyvodenie zodpovednosti je asi v nedohľadne.

          A keďže viem, ako silno korupčný je aj Slovenský pozemkový fond, kto všetko sa strieda v štatutárnom orgáne, a aký význam má pri obstarávaní pozemkov tunelármi, nominácia Evy Šimkovej v roku 2010 na post riaditeľky SPF ma už ani neprekvapila. A keďže táto inštitúcia spravuje pozemky a iný majetok štátu, lukratívny a žiadaný finančnými žralokmi, rada by som verila tomu, že po ukončení pôsobenia Evy Šimkovej v tejto funkcii nezostala na SPF spúšť rovnako ako v daniach a iných oblastiach v pôsobnosti MF SR počas rokov deväťdesiatych. Pretože nie je žiadnym tajomstvom, že finančné skupiny a rovnako rôzne „ tiež podnikateľské „ skupiny vyvíjajú nemalú činnosť na získanie pozemkov. Vidieť ich nemalú snahu o získanie podielnických listov členov jednotlivých družstiev, naviac poznám aj osobné kontakty, ktoré vždy mali a majú na SPF mafiáni. A keďže deväťdesiate roky, kedy Eva Šimková pôsobila na MF SR boli rokmi daňovej skazy a začiatkom nášho kolapsu, vajadrila som len názor a obavu! Boli to roky úpadku životnej úrovne a istôt nás, občanov ! Vtedy si upevnila svoju moc finančná oligarchia a určovala a určuje náš život. A akým SMEROM? Do ešte väčšej biedy! Našej, nie ich.

          Pochvália sa radi, že znížili úmrtnosť na cestách. To je síce pekná vec, aj humánna, len zároveň nepovedali, ako rastie dobrovoľný odchod mnohých z tohto sveta! Ako rastie beznádej medzi občanmi. A ako rastie počet rozhodnutí vziať spravodlivosť do svojich rúk! Lebo spravodlivosť na Slovensku pre občana žiadna neexistuje! Situácia mojej rodiny, situácia beztrestného vyčíňania Petra Sýkoru, Borisa Chovanca a ich kumpánov je toho absolútne jasným a nevyvrátiteľným dôkazom. Len za aktívnej pomoci mafiánov, predovšetkým Borisa Chovanca, len nečinnosťou orgánov činných v trestnom konaní, len spriaznenosťou sudcov Krajského súdu je moja rodina v situácii, v ktorej by sa v právnom štáte nikdy neocitla! Pravda a spravodlivosť v tomto štáte je výsadou bohatých!!!

Jeden z najbohatších mužov Slovenska Zoroslav Kollár novinárovi na otázku, prečo dáva na charitu odpovedal:
Lebo sa chcem dostať do neba! A zasmial sa!
Miestenka v nebi sa za peniaze kúpiť nedá! Najskôr očistec Vás čaká! Možno.

Ing. Danka Bobeková
Vladimír Pavlík

 

 

    Facebook


Hlavná stránka