"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Svedectvo bývalej mafiánovej svokry – 12. časť

O čom sa nepíše v Gorile!


          
Miesto úvodu: denne počúvame od našich arcizločincov, arcizlodejov a parazitných darmožráčov z vysokej politiky, že nemôžu pridať učiteľom, zdravotným sestrám či iným produkujúcim profesiám. Až ale budete čítať esemesky ktoré sú tu uverejnené, tak by Ste mali konečne už nielen pochopiť, ale aj konať. Vo vysokej slovenskej politike nemožno deliť politikov na dobrých a zlých. Existujú len zločinci, väčší zločinci, ešte väčší zločinci, najväčší zločinci a vrchol politicko-ekonomickej zločineckej pyramídy.  
Mafia, biele goliere a vysoká politika jako jedna rodina

          Pred pár dňami sme pochovali môjho suseda. Žili sme vedľa seba dlhé roky a nemali na seba čas okrem pozdravu. V posledných mesiacoch sa jeho zdravotný stav zhoršil natoľko, že prežitie každého dňa pre neho predstavovalo nekonečné utrpenie. A ako som mala možnosť poznať, utrpenie ľudí zbližuje. Škoda preškoda, že sa tak nezachovali aj jeho kolegovia. Namiesto teplého slova honba za ziskami. Akoby zabudli, že ich predseda zomiera. Aj o tom je život. Keď mu to zdravotný stav dovolil, často sme rozprávali o všetkom. Zasvätil ma do poľnohospodárstva, veď dlhé roky riadil družstvo, do politiky, ktorej rovnako rozumel ako člen politickej strany, a najmä do zdravotníctva, ktoré mal možnosť dôverne poznať. Vtedy spomínal na svojich spolupacientov v nemocniciach ako si sťažovali na súčasný svoj život v chudobe. Ako najmä dôchodcovia nemali na lieky a na slušné prežitie v chorobe. Vtedy ma chytil za ruku a požiadal, aby som konečne napísala občanom, čo o tom viem ja. A čo vedel aj on dávno, len rovnako nemohol hovoriť. Predovšetkým chcel, aby som o Donare napísala. A zvlášť, keď sme boli sami, nechal si prečítať článok z internetu o tom, ako trpeli Ján a Dana Molnárovci, a rovnako v ich prípade sa jednalo aj o problémy s obchodnými vzťahmi medzi ich obchodnou spoločnosťou a Donarom a.s. Ako boli prenasledovaní, zastrašovaní, ako nakoniec skončili nemajetní a nútení požiadať o politický azyl vo Švajčiarsku. O toľko medializovanej zlatej bani s nezodpovedanými mnohými otáznikmi je stále čas prehovoriť. Vedel, že o podnikateľskej skupine Buba a jeho kumpánov z vysokej politiky a vysokých štátnych postov mám autentické a nevyvrátiteľné dokumenty. A vedel aj to, ako som ten život počas manželstva mojej dcéry prežila. Rovnako si všimol autá striedajúce sa pri mojom dome vo dne v noci počas pobytu môjho vnuka. Ale hovoriť nenašiel nikto odvahu. Ja si až v týchto dňoch začínam uvedomovať, čo pre nás urobili dovtedy neznámi ľudia z ochranky, ktorých sme už počas tých dlhých týždňov vlastne brali ako súčasť rodiny. Ako vsadili svoje vlastné životy za tie naše, pred hroziacimi hyenami v ľudskej podobe. Bola medzi nimi aj žena. Jej oči boli všade. Jej ostražitosť tešila aj desila. Bola s nami na rehabilitácii s vnukom. V bazéne, na raňajkách, na obede na prechádzke. Dodnes na ňu v myšlienkach spomínam s obdivom aj vďakou. Moja vďaka však patrí všetkým Kdesi som čítala, že mafia má vnútornú dohodu o tom, že ubližovať deťom a ženám je neprípustné. A ja viem, že mafia nemá žiadne ľudské dohody. Že mafia je skaza.

          Na poslednom pojednávaní pred niekoľkými dňami sudca vo veci návrhu na zvýšenie rozhodol. Dostali sme šancu nadýchnuť sa. Odporca je na ťahu. Viem, aký ten ťah Buba bude.  Náš spor už dávno nie je o výživnom. Je o pomste a arogancii mocných. Na druhý deň po súdnom pojednávaní som obdržala obálku z Advokátskej komory, kde som podala sťažnosť na JUDr. Borisa Chovanca.  Bola u nás doma aj naša dcéra. Uvarila kávu a obálku položila na stôl. Sedeli sme oproti sebe. Položila ruku na obálku a po prvý raz začala rozprávať o svojom živote. Mami, pamätáš sa, ako si mi vyčítala moju jedinú záľubu v kupovaní parfumov? Vyčítala si mi ten konzumný život. Dala si mi často otázku, k čomu sú porozkladané všade. V kuchyni, v každej izbe, na toalete, v bazéne aj v garáži. Odpovedala som Ti vždy protiotázkou, či necítiš všade ten SMRAD! Vtedy si hodila rukou a nechápavo krútila hlavou. Pozrela sa vtedy na obálku, na ktorej stále držala ruku. Keď otvoríš tú obálku, sama poznáš, že ten SMRAD ani po dlhých rokoch nevyprchal. Sama dobre vieš, že Tvoje podanie všetci odmietli. Advokátska kancelária nie je výnimkou. Nechcem, aby si bola opäť sklamaná. Tak predýchaj. Mami, pamätáš sa, ako si nás vždy pred voľbami žiadala, aby sme išli voliť SMER?  A ja som Ti to vždy sľúbila, lebo si sa nedala odbiť podsúvaním Tvojich chorých argumentov. A nikdy som voliť nebola. 

Voľby sú len výber konkurzného správcu na obchodnú spoločnosť v úpadku, zvanú štát! A je jedno, kto zasadne do tímu. Zašpinení mafiáni nosia najčistejšie goliere.

Prala som ich.
Môj manžel robil pre všetkých financmajstra! Zo všetkých politických strán boli ľudia prepojení na túto podnikateľskú skupinu. Zo Smeru, KDH a SDKÚ. Všetci sú pre mňa nehodnoverní, ak si nevedeli ustrážiť škodné v revíri. Naviac som sa obávala o život svoj a svojho syna. Nikdy nám nepovedal, prečo sme chodili s ochrankou a kto bol ten, čo nás ohrozoval. Bola som viazaná mlčanlivosťou aj bez príkazov. Pýtala si sa často, prečo sa chovám ako decko, ktoré ešte nedospelo. Prečo sa občas nechám uraziť svojim manželom, že som rozumovo ďaleko za jeho úrovňou. Bola to moja poistka bezpečia, mami. Hlupákovi povedia veľa aj biele kone, nespokojné, často vzdorujúce. A môj manžel mal tiež proti sebe pištoľníkov. Nikdy som nevedela, či sa vráti. Či neskončí, ako mnohí v jeho postavení. Vždy sa vrátil, lebo nebol obyčajným pešiakom. Prečo som Ti často volala zo zahraničia aj o tretej ráno? To nebol život, bolo to len prežívanie. Ak bolo obdobie, že sa rozhodovalo, či ho „zbalia“, bol najmilujúcejším manželom. Obdržala som jeho pokyny a čakala ako na vlastnú smrť. A keď ho „nezbalili“, lebo Chovanec a spol., tak to bol opäť Bubo. Keď mal ísť na výsluch, nosil dlahu, lebo mal „úraz“ na nohe. Chovanec nebol len právnik, ale aj dobrý režisér. Bez jeho rady neurobil Bubo ani krok. Vysmial sa vždy zo všetkých policajtov. Aj vyšetrovateľov. Vraj im vždy prekážalo, že je okolo tých vyšetrovaní akosi veľa mŕtvych. Vraj náhoda. Asi boli onkologickí pacienti. Lebo na onkológii sa často rodia biele kone. Tie posedenia s Dušanom Pátekom neboli o priateľstve a ja som to vedela. Boli o biznise. Aj Kojda, aj Kollár, aj Grošaft, aj Fiedler, aj ostatní boli len priatelia do biznisu. Na našej šachovnici zvanej život sú na jej diagonále najsilnejší. PENIAZMI ! Obálku otvor až keď odídem. Nechcem vidieť opäť Tvoje oči plné údivu. Lebo spravodlivosť neexistuje. Máš to zamietnuté! Len a len Chovanec mal pravdu. To Ti určite odpísali. Chovanec je tiež na tej diagonále. Zvykaj si, že na spravodlivosť nemáme príslušné konto! Zotrvať pri Bubovi znamenalo bezpečie pre mňa a môjho syna. Dnes nás nechal na odkrytom poli ako terče. Sľúbil, že nás zlikviduje, tak to urobil. A všetci mu výdatne pomáhajú. On vždy dodržal svoje slovo. Vždy tvrdil, že je mafián, čo nemá na rukách krv. Chcela by som tomu veriť! Stačí, ak takých pozná. A to pozná celkom určite. Môj syn ukrýval telefón, ktorý mu zanechal otec. Dospel skoro, a pochopil, že svedectvo v telefóne je o zlých a nebezpečných údajoch. Vydal Ti ho, lebo jeho otec mu nedal inú možnosť. Dokazovať mafiánom čokoľvek by inak bolo nemožné. Rozlúčili sme sa. A ja som pochopila, že vlastné deti často nepoznáme. Nikdy som z jej úst podobné vety nepočula. Hrať hlupáka musí byť občas zložité. Po jej odchode som si uvedomila, že aj mafiánske ženy patria medzi ženy týrané, na ktorých je páchané násilie.

Ústava Slovenskej republiky v článku 12 odst.1 ustanovuje, že ľudia sú slobodní a rovnocenní v dôstojnosti a v právach.

Tento článok Ústavy Slovenskej republiky je základom tých ustanovení iných právnych predpisov, ktoré poskytujú ochranu ženám - obetiam násilia, a ktoré plnia povinnosť štátu zabezpečiť základné práva a slobody všetkým.

Podľa článku 1 Deklarácie OSN o odstránení násilia páchaného na ženách z marca 1993  “násilie na ženách“ označuje “akýkoľvek čin násilia, založený na rodovej nerovnosti, ktorého dôsledkom je, alebo ktorý smeruje k tomu, aby jeho dôsledkom bolo fyzické, sexuálne alebo psychické poškodenie trpiacej ženy, vrátane vyhrážania sa takýmito činmi, nátlaku alebo akéhokoľvek potlačenia slobody, či už vo verejnom alebo v súkromnom živote”.

EKONOMICKÉ NÁSILIE je definované ako – neprispievanie financiami na domácnosť, odmietanie podieľať sa finančne na starostlivosti o deti, vymáhanie peňazí, ničenie osobného majetku, nútenie k podpísaniu zmlúv o pôžičkách a úveroch, odopieranie prístupu k spoločnému účtu a iné.

Ekonomické násilie na mojej dcére bolo páchané po celý čas manželstva!!! A kompetentným je to absolútne ľahostajné. Odmietli doteraz všetky naše podania !

          Keď som si preštudovala po jednaní v banke, v ktorej ex manžel mojej dcéry zobral americkú hypotéku na rodinný dom, dozvedela som sa, že všetky prostriedky boli pripísané na jeho osobný účet vo výške cca 9 mil. Sk. Dozvedela som sa zároveň, že s riaditeľom pobočky tejto banky mal Bubo nadštandardné vzťahy. Zo všetkých získaných informácií viem jednoznačne preukázať, že korupcia na Slovensku je bezbrehá, že občan Slovenskej republiky je okrádaný všetkými možnými spôsobmi. To ale nie je vinou len Buba. Jemu možno vyčítať najmä to, že ak sa už spojil s takýmito barbarmi, mal kráčať s nimi bez toho, aby si založil rodinu. Pretože on kráčal s takými, ktorí mali skôr kontrolovať takéto podnikateľské skupiny, ako participovať na ich často nekalej činnosti pre vlastné obohatenie. Že sú politici často s takýmito skupinami prepojení je nespochybniteľné. Takže ryba smrdí od hlavy a zapácha čím ďalej, tým viac.

O čom sa nepíše v Gorile!

          V Gorile sa píše, že tu máme korupčníkov. Ale čo už narobíme, keď chýbajú dôkazy. Ja nejaké mám páni vyšetrovatelia, nech sa páči! Na obálku, papier a poštovné už dávno nemám, farba do tlačiarne je rovnako drahá, tak Vám aspoň touto formou venujem môj čas. Ak by ste predsa len raz chceli… Moja dcéra dnes potrebovala úver, aby mohla zaplatiť školné synovi, ďalšie nevyhnutné náklady na chod domácnosti, lebo Bubo neplatí už ani cent výživného, ktoré mu nariadil súd. Teda jeho žiadne súdne rozhodnutia nezaujímajú, jeho nezaujíma syn, jeho nezaujíma nič. Teda niečo predsa len. Opäť podniká. Buba asi nemusí nič zaujímať preto, lebo je v priazni mocných. V telefóne som našla mená jeho priateľov a tí sú mu bezpečnou zárukou nedotknuteľnosti. Michal Kocian, Simona Mojžišová, Michaela Voleková, Boris Chovanec, Sergej Salmon, Jozef Kojda, Milan Jagnešák, Miloš Fiedler, Emil Hubinek, Dušan Pátek, Juraj Pátek, Zoroslav Kolár, Andrej Maar, Duro Almáši, Leoš Anderle, Martin Glvač, Martin Neštrák, Vlado Vajgel, Ivana Mutišová, Roman Filistein, Adriana Jakubcová, Peter Valašek, Andrej Zelenay, Kargo Marian, Oliver Korec, Karel Šistek, Martin Labanc, Tibor Fuzek, Ján Kučera ml., Pavol Mezei, Štefan Lukan, Martin Juran, Pavol Jánošík a iní…Poklikala som na Google a zmohla som sa len na jediné: Ó, môj Bože, kto je vlastne Bubo – Peter Sýkora?

          Dcéra žiadnu pôžičku nedostala. Veď podpísala rovnako americkú hypotéku v roku 2007, ktorá bola pripísaná na súkromný účet Buba, ktorú splácal do rozvodu, ktorá je v Dohode o BSM ako jeho záväzok voči banke, a ktorú už nespláca vôbec. Dcéra obdržala z banky výzvu na zaplatenie 280 000 Eur do troch dní. Lebo Bubo nepreberá poštu. A do banky zatelefonoval, aby dom predali, že nemá oň záujem a splácať ho nebude. Vraj v ňom býva exmanželka. Na syna celkom pozabudol.  Bubo však obratom finančné prostriedky  investoval. Aj cez banku, ktorá mu poskytla hypotéku. Podľa sms v telefóne ktorý mám / obdobie 2005-2009/ to funguje tak, že bankár poskytne rýchly a absolútny servis svojmu klientovi, nepochybne nezištne. Asi takto:

Martin Juran píše Bubovi:

29.5.2007: Zdravim Ta. Poslal som Ti zoznam dokladov na hypouver na Tvoj mail. Ozvem sa Ti cca po 13.00 hod. Ak by si dal dnes do kopy papiere, zajtra to vieme podat.

5.6.2007: Ako to dnes vidis? Vedel by si dnes o 14 tej prist ku mne do banky, aby sme posunuli veci dalej?

21.6.2007: „Vies prist zajtra cca o 10:00 aj s manzelkou na pobocku podpisat zmluvy?
Aktivity Buba a spriaznených osôb však boli veľmi rozsiahle a nech občan posúdi:
Prečo bola potrebná hypotéka:

Jozef Dúcz píše Bubovi:
5.4.2007: Volala mi mutiska, ze je to podane na katastri. Mali by sme sa stretnut a dohodnut kedy to chces realizovat. Motaju sa tam aj iny zaujemcovia.
Tibor Fuzek píše Bubovi: tomu chudobnému:

18.4.2007: Ahoj Peter mam na ruke jeden hotel vy tatry mame o to zaujem?
 Odoslané sms: od Buba Zoroslavovi Kollárovi:

 28.6.2007: Poslal som Ti podklady na Sancovej pozri sa na ne a daj mi vediet mam ich od cloveka z banky okrem kupy zafinancuju rekonstrukciu cca 20 alebo posun dalej s navysenim kupnej ceny mozno alternativa pol na pol sam do toho nechcem ist po rekonstrukcii mam zaujemcu z CZ treba ale konat ak mas zaujem daj vediet dik
 Odoslané od Jozefa Kojdu Bubovi:

 27.6.2007: Cakam na zmluvy od Mutisky a nasledne odobrenie z druhej strany. Kupujuci su dohodnuty. Jozo.
Odoslané od Jozefa Kojdu Bubovi: 

9.7.2007: Zavolaj,martin povedal,ze Sancova ponahla,mali by sme sa stretnut. Jk
Odoslané od Martina Jurana Bubovi:

9.7.2007:Keď budeš doma, urgentne sa mi ozvi! Podržal som tú budovu na Šancovej a pohol cenou. Aktuálna cena 10 a cash 6. Ďakujem.

Medzi koho sa delí taký cash, páni? A ktoré účtovníctvo o ňom pojednáva? A kto kontroluje prácu v bankách? A koľko takých budov ste realizovali?

          Páni, Vy a Vám podobní ste na mizine nechali občanov tohoto štátu. Peter Sýkora nechal na mizine svojho syna. Celú rodinu. A ja nemám v úmysle sa vzdať. Lebo moje deti sú choré, a ja nie som dôležitá. Oni sú dôležití! So mnou si robte, čo sa Vám zapáči! Budem sa snažiť ustáť a prežiť Vaše ataky! Kto je vlastne Peter Sýkora?

          Biznis s realitami, v korupčnom prostredí skorumpovanými úradníkmi a inými príživníkmi.. A občan to všetko zaplatí. Vo vysokých poplatkoch banke, v nízkych úrokových sadzbách za svoje vklady. 40 % z ceny reality vo výške 16 mil. ide do súkromných vreciek nenažrancov. Koľko sa ich s tým úlovkom šiestich miliónov delilo som sa už nedočítala. Takéto peniaze zvyčajne nekončia na súkromných účtoch, ale v trezoroch bánk. Potom sa preperú a putujú zväčša do daňových rajov, alebo nákupu ďalších, už podstatne drahších nehnuteľností. Ak je na ne potrebný úver danej banky, žiaden problém. Pracovník banky zabezpečí príslušný servis aj s návodom, ako ošetriť potrebné výkazníctvo. A to je už prisilná káva. Aká je vlastne kontrola v týchto inštitúciách, aké kvalitné účtovníctvo a audity, je zbytočné sa pýtať.

          Lenže my žijeme  v spoločnosti, ktorá drží ochrannú ruku nad týmito darebákmi a občanovi tvrdí, že za všetko môže hospodárska kríza. Rodina mafiána nie je tá, na ktorú sa prepisujú majetky. Za nimi stoja biele kone a právnické zmluvy. Rodina mafiána je len terčom, cez ktorý sa chce iná mafia dostať k majetkom zbohatlíkov. Alebo ešte zlatokopky.

     Tie sms o nezákonných obchodný transakciách, teda podľa môjho PODOZRENIA nezákonných sú odporné, neľudské, lebo aj Vy ste takí. Oveľa viac ma však dlhodobo desí ako občana SR takáto sms:

1.3.2007 píše Peter Sýkora –P. Valašíkovi:  „Urgentne sa mi ozvi ohladom archivu army SR Peter“

          Urgentne a do archívu army SR? Archív army SR je Univerzitná knižnica, do ktorej má vstup hocikto? V 2007 bol ministrom obrany pán Kašický, dnes je ministrom obrany pán Glvač. Ako je zabezpečený prístup k informáciám uchovaným v archíve, ak tento archív zaujíma Petra Sýkoru? A zdá sa, že nemá s ničím žiaden problém. Neviem, aké mal vzťahy Peter Sýkora s pánom Kašickým, ale viem, aké mal vzťahy s pánom Glvačom. Je Peter Sýkora mafián? Nepochybne. A kontakty s pánmi, ktoré som tu popísala sú štandartné? Nie sú. Ako občan SR mám istotu, že MO SR je riadené ľuďmi spoľahlivými, alebo mám dôvod na obavy, že obrana nás neobráni? Ja ich určite mám. Ja vlastne ani netuším, koho sa mám obávať viac. Koho sa vlastne má obávať celá moja rodina.  Petra Sýkoru, či všetkých s ním spriaznených? A ten Borec, ktorého často spomínal Peter Sýkora ako priateľa Pala Jánošíka len dúfam, že nie je pán minister spravodlivosti. Dúfam, že je to podobnosť čisto náhodná. Lebo tú presilovku by sme v tom prípade len ťažko predýchali. Vraj, domov sú ruky, na ktorých smieš plakať. Je moja krajina ešte pre nás domovom?

Ing. D.B.
Vladimír Pavlík


    Facebook
Hlavná stránka