"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

CITY MONITOR Poprad (v.02) - apríl 2018


https://www.poprad.sk/portals_pictures/i_002331/i_2331343.jpgMilí Popradčania,  keďže aplikácia City Monitor sa stala len marketingovým a propagačným produktom našich papalášov a nič zmysluplného okrem bonzovania občanom neprináša,  ponúkame vám  možnosť  hlásenia  informácii o ktorých sa v duchu tzv. politickej korektnosti nesmie hovoriť. Vaše podnety a postrehy radi privítame a môžete ich priamo uverejniť v diskusii alebo ich zaslať na e-mailovú adresu twins@aminet.sk.Čo prináša aprílové vydanie City monitor (v 02):

 • Rozhorčení občania nás informovali ako primátor pokútne zvyšuje ceny za odvoz odpadu pre Popradčanov a zvyšuje zisk pre spoločnosť Brantner, ktorej predlžil zmluvu o 10 rokov! (Zlé jazyky klebetia, že výlet do Mexika sa oplatil).
  V tichosti pred Veľkonočnými sviatkami dňa 29.03.2018 bez vedomia verejnosti a schválenia navýšenia výdavkovej časti mestského rozpočtu poslancami Mestského zastupiteľstva sa primátor Švagerko podporovaný v komunálnych voľbách r. 2014 politickými stranami KDH, SDKÚ, SaS, OĽaNO, SNS dohodol o podpísaní dodatku zmluvy s firmou Brantner o navýšení poskytovania verejnoprospešných služieb v odpadovom hospodárstve v neprospech občanov mesta o celkovú zvýšenú "škandalóznu sumu" 1 224 045,85 € ! Dostanú aj obyvatelia Popradu v apríli do poštových schránok rozhodnutia z mestského úradu o zvýšení v rodinnom rozpočte o daňový výrub miestneho poplatku za rok 2018 za odvoz komunálneho a drobného stavebného odpadu?
  Zmluva o poskytovaní verejnoprospešných služieb o 575 232 eur viac!
  Zmluva o poskytovaní služieb v odpadovom hospodárstve o 668 814 eur viac!
  A že sa zvyšuje rozpočet to nemuseli ani odhlasovať poslanci!
  V Amerike bol odvoz odpadu najlukratívnejším biznisom o ktorý medzi sebou súperila mafia. V Poprade sme v roku 2003 bývalé Technické služby dali Rakúšanom.
  https://www.facebook.com/

 • K veľkej radosti obyvateľov Veľkej presťahovali asi stovku rómskych obyvateľov osady v popradskej časti Matejovce do nových obytných buniek. Za 150-tisíc eur im ich kúpilo mesto Poprad. Päť týždňov bývali v provizórnych podmienkach, pretože im „zhoreli“ ich obydlia! Za poskytnutú pomoc však mnohí obyvatelia matejovskej osady vďační neboli a zabudli po sebe v Kine Máj popratať.

  https://www.ta3.com/clanok/1124917/zhorela-im-strecha-nad-hlavou-prestahuju-ich-do-obytnych-buniek.html
  Ako uvádza občiansky aktivista Tomek z Matejoviec, na sociálnej sieti dlhodobé neriešenie problému s rómskou častou obyvateľstva v Matejovciach ešte stále nemá konečný účet, 150 tisíc unimobunky, 33 000 projekt , náklady na inžinierske siete vrátane elektrickej prípojky zdarma a oprava podlahy v telocvični za skoro 30 tisíc. Obecný podnik by nestal na zriadenie nič a pri takom základnom imaní mohli mat vlastnoručne postavene domy a Matejovce by mohli vyzerať, podotýkam, že komunitné centrum, ak to dnešný primátor pretlači, skončí tak isto ako podlaha v telocvični v škole. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1803656239686264&id=197535160298388

  Popradský podnikateľ pán Tomajko nás upozornil na pozoruhodný prístup k dodržiavaniu stavebného zákona a rovnosti všetkých občanov pred zákonom. Na jednej strane exekúcie pre majoritu na druhej pozitívna diskriminácia k menšine, ktorá po sebe nevie ani popratať a veľkorysú pomoc mesta považuje za samozrejmosť. K požiaru v Matejovciach došlo dňa 22.2.2018 a už dňa 09.03.2018 Mesto Poprad fyzicky realizovalo výstavbu unimobuniek pre Romov (viď reportáž TV Poprad https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=ka-lewe-uJc). Za 15 dní nemohol žiadny stavebný úrad (mesto Poprad spadá pod stavebný úrad Obce Štrba) vydať stavebné povolenie na takúto stavbu, nakoľko z princípu veci takéto konanie trvá minimálne niekoľko mesiacov! Vzhľadom k tomu, že samo Mesto Poprad buduje nelegálne stavby (unimobunky pre Rómov) bolo by potrebné podať podnet na Generálnu prokuratúru čo sa deje v tomto skorumpovanom meste Poprad a na exoffo nečinnosť Okresnej prokuratúry Poprad. V právnom štáte je nemysliteľné, aby sám štát (mesto Poprad) zhorené nelegálne stavby nahradzovala novými nelegálnymi stavbami unimobuniek. Toľko k veci podnikateľ Tomajko, ktorý nám zaslal protest prokurátora v prípade výstavby unimobuniek v Spišskom Bystrom, pritom tam išlo o ich využitie len na nebytové účely.
  O tejto pozitívnej diskriminácii proteste za „slušné Slovensko“ a o okrádaní spotrebiteľov vodárenskými spoločnosťami hovoril v relácii Regióny v Slobodnom vysielači Popradčan František Bednár.


 • Ďalší podnet týkajúci sa osvetlenia, alebo skôr neosvetlenia, sme dostali od obyvateľa Kvetnice. V roku 2004 ho mesto dalo do správy alebo skôr zapredalo Siemensu, ktorý sa zaviazal, že ho bude modernizovať. Majú za to miliónové platby od popradskej radnice.
  https://spis.korzar.sme.sk/c/4569431/verejne-osvetlenie-v-poprade-bude-rekonstruovat-firma-siemens.html
  Priložené fotografie ukazujú ako vyzerá modernizované osvetlenie v najmenšej mestskej časti Poprad, ktorej pred voľbami sľuboval Jozef Švagerko modré z neba. Ani jeden z problémov žiaľ za štyri roky vo funkcii primátora nestihol vyriešiť. Možno pre vlastnú neschopnosť. Ktovie.

  Len pred pár dňami odhnila jedna lampa priamo na ťahu cesty I. triedy, ktorá je spojnicou medzi severom a juhom Slovenska. Občan z Kvetnice volal na dispečing Siemensu na číslo uvedené na nálepke na lampe a hlásil poruchu. Zamestnankyňa Siemensu ho ubezpečila, že ešte v ten deň prídu technici a pozrú sa na to. Rozbitá lampa tam stále leží bez pohnutia a v noci je na križovatke absolútna tma. Aj ostatné lampy, ktoré pochádzajú ešte zo 70.-tych rokov, majú už dávno po životnosti a čakajú, ktorá im najbližšie spadne na hlavu. Mesto platí mesačne takmer 190-tisíc eur bez DPH za prevádzku verejného osvetlenia v Poprade (zmluva je v prílohe). Ročne to je teda takmer 2,4 milióna eur bez dane. V roku 2004 sa zmluva podpísala na 20 rokov. Hlavná vec, že mesto robilo merania spotreby verejného osvetlenia v Poprade a pripravuje nám podľa 1. viceprimátora Wzoša v tomto smere viaceré "SMART" riešenia! http://www.podtatranske-noviny.sk/2017/06/inteligentne-lampy-nielen-svietia/
  O probléme informovala aj skupina Som Popradčan a som na to hrdý na sociálnej sieti
  29 marec, • Nebezpečné lampy ohrozujú životy chodcov, mesto ich roky zanedbáva!
  V popradskej mestskej časti Kvetnica je verejné osvetlenie v žalostnom stave. Pred pár dňami tam jedna z lámp odhnila a zrútila sa. Časť Kvetnice sa potom ocitla v úplnej tme. Obyvatelia kritizujú vedenie mesta, ktoré v inej lokalite Popradu testuje supermoderné inteligentné pouličné lampy, no v Kvetnici je osvetlenie neudržiavané!
  Televízia TA3 | Nebezpečné lampy ohrozujú životy chodcov, mesto ich roky zanedbáva.
  O upratovanie v Kvetnici sa musia občania postarať sami.
  https://spis.korzar.sme.sk/c/20796197/v-kvetnici-miestni-zorganizovali-upratovanie.html#ixzz5BmXSwP57

  Keďže nikto z podporovateľov protestov za Slušné Slovensko nepovažoval za neslušnú krádež nemocnice v Kvetnici, predseda Svetového združenia bývalých politických väzňov podal Generálnemu prokurátorovi SR trestné oznámenie vo veci založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, ktorá nezákonne a protiústavnej zlikvidovala a následne sa zmocnila Špecializovanej nemocnice respiračných chorôb Poprad – Kvetnica, ktoré je uverejnené na stránke združeia so sídlom v Poprade. http://www.szcpv.org/18/oznamenie.html

 • Nespokojní občania sa na náš City monitor obrátili po negatívnych skúsenostiach s fungovaním tzv. „Švagerkovej bezplatnej právnej pomoci“ na mestskom úrade, ktorá je sponzorovaná mestom. Občianske združenie Za čistý Poprad, odporúča si vopred dobre pozrieť cenník, aby občania neboli zaskočení, pretože OZ po využití služieb tejto tzv. bezplatnej právnej pomoci skoro zbankrotovalo. https://www.facebook.com/events/1634911033213428/

  Jan Valko
  Jan Valko dobre si pozrite vopred cennik - aby ste neboli nemilo zaskoceni (ako napr. nase OZ Za cisty Poprad - skoro sme zbankrotovali ... ) a nic sme si nepomohli · 
  Zuzana Neumann
  Zuzana Neumann BEZPLATNA POMOC
  Jan Valko
  Jan Valko Zuzana Neumann mozno na zaciatok... resp niekto to zaplatit musi. Nas to stalo vyse 1.800€. V zivote by som do mediacie uz nesiel

 • S termínom blížiacich sa komunálnych volieb sa zvyšujú aktivity zástupného kandidáta na primátora, nemenovaného českého podnikateľa žijúceho vo Veľkej Británii, Ondreja Kavku, keďže oligarchia vyhodnotila, že investícia do súčasného primátora Švagerka je už vysoko riziková.
  Páni ťahajúci nitky z pozadia to majú dobre zmapované a sú presvedčení, že Popradčanom k šťastiu veľa netreba. Stačí cyklistický chodník, makaréna s trhmi v meste alebo najnovšie kovový nápis Poprad vedľa Fórumu a potom ich vôbec nebudú trápiť mizerné mzdy a dôchodky z ktorých musia platiť poplatky za energie, vodu a odpad. Ešteže tu nemáme pahorky ako v Hollywoode.

  Títo barbari nechali vyrúbať krásny ihličnan len kvôli tomu, že zavadzal reklame na budove Onyxu. Pán majiteľ má zrejme dobré kontaty na radnicu. Namiesto zelene osadili kovovú atrapu pri ktorej sa nechal vyfotiť pán poslanec Kavka, ktorý to prezentuje ako okrasu Popradu. O vyrúbanom údajne vyschnutom strome mlčí a na podnet občana Popradu nereagoval.

  https://www.facebook.com/kavkaprepoprad/posts/234919597064814

  Na billboardoch po celom meste je aj poslanec mestského zastupiteľstva Ondrej Kavka - OZ Pre mesto Budú tiež odstránené mestským úradom "problémové nelegálne špekulatívne reklamné pútače kandidáta na primátora Ondrej Kavka pre Poprad", ktorý už teraz v predvolebnej kampani evidentne porušuje zákony Slovenskej republiky?
  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1825168337535054&id=197535160298388

  Poslanec Kavka sa začal objavovať spolu s manželkou pravidelne v kostole a jeho manželka reční na proteste za Slušné Slovensko.
  Takže po prezidentovi Kiskovi, ktorého otec, podľa vyjadrenia sudcu Harabína, ako hlavný školský inšpektor a člen OV KSS v Poprade vyhadzoval z práce učiteľov, ktorí chodili do kostola, tu máme poslanca, ktorého svokor dnes už nebohý komunistický papaláš -vedúci odboru zdravotníctva bývalého OÚNZ, ktorý nás povedie spolu s jeho manželkou k novým svetlým a "slušným" zajtrajškom. V záujme objektivity je potrebné dodať, že socialistické zdravotníctvo v tom čase bolo funkčné, ľudia nezomierali kvôli jeho vykrádaniu a a nemocnica v Kvetnici v ktorej bola neskôr primárkou manželka pána poslanca plnila svoj účel. SaS už dnes avizuje, že po prevzatí moci v rámci zdravotnej reformy zlikviduje aj posledných 30 štátnych nemocníc. Takže pacienti sa majú na čo tešiť.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Andrej-Kiska-ma-vazny-problem-Dostal-se-do-vysetrovani-Narodni-kriminalni-agentury-531160

  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/465199-nove-dokazy-v-kauze-kiskovych-pozemkov/

  Pán prezident, inak osobný priateľ pána poslanca Kavku, nedávno ospravedlnil neúčasť na pojednávaní na súde v Poprade vo veci sporu o pozemky vo Veľkom Slavkove a uprednostnil návštevu reštaurácie Tatranka.
  Teší nás, že City monitor prináša pozitívne výsledky. Po uverejnení mena pána poslanca Kavku v zozname dlžníkov bol po dlhom čase tento dlh vyrovnaný. Či mu požičal jeho priateľ prezident Kiska alebo nemenovaný podnikateľ nie je podstatné. Hlavné, že dlh uhradil. Záložné zmluvy však stále ostávajú. Presakujú informácie o údajnej zmenke istého nemenovaného podnikateľa na vyššiu sumu, ktorou má tento podnikateľ pána poslanca údajne v hrsti. Po vyhlásení kandidatúry na primátora má byť pán Kavka vyzvaný, aby vyvrátil pochybnosti o existencii tejto zmenky.
 • Rovnako nás teší, že mesto ukončilo zmluvu na právne služby s nadštandardne plateným advokátom JUDr. Beňom, ktorý zastupoval pána primátora v jeho alkoholovej kauze. Žeby to prevzal JUDr. Hudzík, ktorý má zmluvu s Popradskou energetickou spoločnosťou na 18 000 eur ročne za právne služby? Necháme sa prekvapiť.
 • K uzatvoreniu stávky či sa nájde v Poprade kandidát na primátora, ktorý presadí volebný program, ktorý bol začiatkom roka uverejnený vo výzve vrátiť Poprad Popradčanom a odstavíť bábky oligarchov, s potešením uvádzame, že sa našiel a našli sa aj kandidáti na poslancov, ktorých mená budú neskôr zverejnené. Meno kandidáta uvedieme až potom ako si nazbiera ako nezávislý kandidát 400 podpisov. Predbežne s jeho súhlasom uverejňujeme základné body jeho programu.


   PRINT RSS

Hlavná stránka