"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

CITY MONITOR Poprad (v.02) - december 2017


https://www.poprad.sk/portals_pictures/i_002331/i_2331343.jpgMilí Popradčania,  keďže aplikácia City Monitor sa stala len marketingovým a propagačným produktom našich papalášov a nič zmysluplného okrem bonzovania občanom neprináša,  ponúkame vám  možnosť  hlásenia  informácii o ktorých sa v duchu tzv. politickej korektnosti nesmie hovoriť.  (Mestský City monitor napríklad promptne vyriešil „závažnú kauzu“ nalepenie nálepky a plagátu strany NAJ na stánok v meste, čo muselo byť zdokumentované a okamžite odstránené).  Vaše podnety a postrehy radi privítame a môžete ich priamo uverejniť v diskusii alebo ich zaslať na e-mailovu adresu twins@aminet.sk.Čo prináša decembrové vydanie City monitor (v 02):

 • V návrhu rozpočtu na rok 2018 však naši radní nezabudli na zvýšenie platu primátora. Navýšenie rozpočtu pre spoločnosť Brantner o 1 mil. eur (zlé jazyky klebetia, že sponzorstvo cesty do Mexika sa vyplatilo, čo sa však určite nezakladá na pravde, pretože pán primátor si ako dobrý kresťan išiel určite za vlastné peniaze uctiť matku božiu z Guadelupe), navýšenie na manažment o vyše 90 000 eur a propagačné aktivity viceprimátora Wzoša a poslanca Kavku o vyše 100 000 eur. Pri investíciách pre PES sa zrejme zopakuje starý scenár, že ich poslanci zoberú len na vedomie, PES zoberie úver, za ktorý bude ručiť majetkom mesta, zmluvy nezverejnia, resp. zverejnia len to čo chcú a nikto sa nedozvie, ktorá firma priamym zadaním urobí zákazky pre PES. Zaujímavé, že v rozpočte sa už neráta s kúpou pozemkov pre špekulantov s pozemkami v Kvetnici. No a nezabudlo sa ani na navýšenie na právne služby na rok 2018 vo výške 47 000 eur, ktoré sú pre mesto prioritou, keďže treba pána primátora udržať vo funkcii do komunálnych volieb, aby ho nestihli právoplatne odsúdiť za jazdu pod vplyvom alkoholu. Okrem toho je na správnom súde podaná žaloba na hlavnú kontrolórku, podľa názoru mesta, za neobjektívnu správu o predraženej rekonštrukcii toaliet.
  Príloha:Niektoré body návrhu rozpočtu

 •  V súvislosti s predstavením volebného programu strany NAJ pre komunálne voľby 2018 s názvom, POPRAD PATRÍ POPRADČANOM - zastavme spoločne bábky oligarchov, ktoré si z verejných a poslaneckých funkcii urobili zárobkový podnik, bolo poukázané na to, že v roku 2002 sa mesto vzdalo nezodpovedným rozhodnutím geotermálneho vrtu a areálu plavárne, ktoré dalo ako vklad anglickej spoločnosti LETHEBY & SONS LIMITED, za čo má v spoločnosti Aquaprak len 15%-ný podiel. Do roku 2012 spoločnosť vykazovala stratu a oficiálne sa uvádzalo, že mesto z nej nemá žiadny zisk. Je pritom verejnýmm tajomstvom, že spoločnosti blízke podnikateľovi Jánovi Telenskému získali do vlastníctva viaceré polyfunkčné domy, pozemky a iné nehnuteľnosti.Preto bola mestu predložená žiadosť o sprístupnenie informácie o výške zisku pre mesto Poprad od roku 2002. Z dôvodu nízkeho zisku sme požiadali aj o sprístupnenie informácie o výške zisku pre mesto Poprad od vzniku spoločnosti Brantner.
  Žiadosť o sprístupnenie informácie
  Oznámenie o predlžení lehoty na vybavenie žiadosti o sprístupnenie informácie.
  Načasovanie doručenia oznámenia pred zasadaním mestského zastupiteľstva 7. decembra, vzbudzuje podozrenie, že sa tak stalo preto, aby poslanci nestihli byť informovaní o hospodárení obchodných spoločnosti s majetkom alebo účasťou mesta, aby nebola náhodou na tuto tému diskusia medzi poslancami a najvyššie postaveným zástupcom oligarchov v Poprade, keďže materiály na zasadanie obsahujú aj zaujímavý bod:Informatívnu správu o obchodných spoločnostiach č.11. https://poprad.digitalnemesto.sk/zastupitelstvo/#mesto-poprad/mestske-zastupitelstvo/2014-2018/6_171207/prilohy
 • Mesto mlčí ku kauze ukradnutej nemocnice na liečbu TBC v Kvetnici, hoci o krokoch predsedu strany NAJ informovali viaceré média. https://spis.korzar.sme.sk/c/20699925/zavretie-nemocnice-v-kvetnici-riesi-generalna-prokuratura.html?ref=njctse K situácii v zdravotníctve v našom meste je potrebné uviesť, že naďalej prebieha pochovávanie chirurgického oddelenia, keďže z nemocnice sa stala akciovka, ktorej prioritou je zisk. V minulosti špičkové oddelenie s lekármi ako nebohý MUDr. Režucha alebo MUDr. Cpin sa stalo smutnou epizódou úpadku zdravotníctva a limitovaného preplácania zdravotných úkonov pod taktovkou finančných skupín. Nedávne prepustenie primára chirurgického oddelenia a odborníka MUDr. Kroupu, údajne z dôvodu prekročenia finančných nákladov oddelenia, nemá obdobu a je ukážkou bezohľadného cynizmu ako to dopadne keď je riaditeľom nemocnice namiesto lekára inžinier-manažér.
 • Začiatok volebnej kampane signalizujú aktivity radnice a s primátorom prepojených poslancov, keďže oligarchovia si musia pomaly vypestovať nového Švagerka. Vo finále je kruhový objazd pri Bille http://www.tvpoprad.sk/stavba-roka-je-vo-finale/ a bezdomovcov určite poteší projekt revitalizácie parku pri nemocnici poslanca Kavku http://www.tvpoprad.sk/navrh-na-renovaciu-parku/ Okrem cyklistických chodníkov, keďže niektorí si začali namýšľať že všetci Popradčania začnú bicyklovať ako v Holandsku, sa pripravuje projekt revitalizácie námestia a možno bude aj spievajúca fontána. V súvislosti s neutešenou situáciou s bezdomovcami TV JOJ odvysielala reportáž Ľudia bez domova sa nemajú kde po odchode z nemocníc doliečiť https://www.facebook.com/600862296613634/videos/ z ktorej bola verejnosti mestská polícia v Poprade v tom najlepšom svetle. Iný názor však majú bezdomovci, ktorí zažili na vlastnej koží zákrok v garáži pri Brežnom riadku, do ktorej v noci o 3.15 hod. z 19 na 20 októbra, na podnet novozvoleného poslanca VÚC MUDr. Lajoša, ktorý tam vlastní jednu z garáži, vhodili slzný plyn a zmlátili priateľa bezdomovkyne, ktorá tam mala svoje veci. Oznámenie o neprimeranom zákroku mestskej polície bolo štátnou políciou ignorované.
 • Mladí ľudia, ktorí platia mestu 180 eur mesačne za prenájom podkrovia v Kine Máj s nástupom mrazov zistili, že mestu platia za zimu a ubytovanie v nevyhovujúcich priestoroch. Tak im aspoň okno „ odborne“ zatesnili purpenou, čo je názornou ukážkou ako si mesto neplní svoje povinnosti s údržbou verejného majetku. Príloha:Fotografia okna
 • Z kuloárov presakujú informácie o zadlženosti Podtatranských novín, ktoré údajne za 6 rokov vytvorili dlh vo výške 60 000 eur. Podľa OR SR obce v týchto regionálnych novinách vlastnia už len niečo cez 5000 eur. Uvedený dlh údajne vyrovnal podnikateľ a riaditeľ Futbalového klubu Poprad. Či je za tým charita alebo záujem o vstup do komunálnej politiky ukáže čas.
 • Vyšlo piate vydanie Encyklopédie osobností Českej a Slovenskej republiky Britishpedia, v ktorej okrem prezidenta Andreja Kisku, je z Popradu nebohý podnikateľ Viktor Hrobák, ministerka Gabriela Matečná, riaditeľ TV Poprad Róbert Merva a Popradčan František Bednár.


   PRINT RSS

Hlavná stránka