"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

CITY MONITOR Poprad (v.02) - november 2017


https://www.poprad.sk/portals_pictures/i_002331/i_2331343.jpgMilí Popradčania,  keďže aplikácia City Monitor sa stala len marketingovým a propagačným produktom našich papalášov a nič zmysluplného okrem bonzovania občanom neprináša,  ponúkame vám  možnosť  hlásenia  informácii o ktorých sa v duchu tzv. politickej korektnosti nesmie hovoriť.  (Mestský City monitor napríklad promptne vyriešil „závažnú kauzu“ nalepenie nálepky a plagátu strany NAJ na stánok v meste, čo muselo byť zdokumentované a okamžite odstránené).  Vaše podnety a postrehy radi privítame a môžete ich priamo uverejniť v diskusii alebo ich zaslať na e-mailovu adresu twins@aminet.sk.Čo prináša novembrové vydanie City monitor (v 02):

 •  Mesto Poprad podľa infozákona odpovedalo na žiadosť z 20. 10. 2017 o podozrení, že si mesto objednáva darčekové predmety - výroba špeciálnej edície produktov s grafikou a erbom mesta na prezentačné účely od firiem, ktoré sú výrobcami a dodávateľmi alkoholu, vína, pestovatelia hrozna, a vlastnia rozsiahle vinné sady. Odpoveď potvrdila, že objednané boli v skutočnosti alkoholické nápoje z čoho vyplýva, že sa chlastá za peniaze daňových poplatníkov z fliaš a pohárov s erbom mesta Poprad. Viac v odpovedi mesta zo dňa 25.10.2017. Náš na alkohole závislý pán primátor už nepovažuje vedenie motorového vozidla pod vplyvom alkoholu za žiadny eticky problém a tvári sa, že sa nič nestalo, preto ako sme už uviedli v City monitore č. 1 petícia strany NAJ za odstúpenie primátora z morálnych dôvodov bude aj naďalej pokračovať.  
 • V súvislosti s udržaním primátora Švagerka, z ktorého sa už stala len bábka na šnúrkach ťahaných sponzormi z pozadia, vo funkcii, vyvíja popradská prokuratúra v súčinnosti s krajskou maximálne úsilie. Dôvodom je zjavne len to, že ešte nestihli dotiahnuť do konca niektoré kšefty, no a čo je hlavné, všetku špinu potom hodia na Švagerka z ktorého si všetci urobia hromozvod a obetného baránka. Potvrdzuje to týždenník Plus 7 dní, ktorý upozornil na to, že manželka okresného prokurátora z Popradu JUDr. M. Hudáka,je vedúcou právneho oddelenia mesta. Plus 7 dní upozornil aj na možné zneužívanie právomoci verejného činiteľa, keďže bežný občan by po nafúkaní 1,36 promile išiel okamžite do cely predbežného zaistenie, čo sa v prípade primátora Švagerka nestalo. Nakoľko podobný rukopis malo aj zahranie do autu podnetu o preskúmanie prevodu bytu poslancovi a hokejistovi Krotákovi, o čom rozhodol bez postúpenia polícii, opäť prokurátor Hudák, okresný predseda strany NAJ F. Bednár podal generálnemu prokurátorovi oznámenie o podozrení zo zasahovania do nezávislosti okresnej prokuratúry Poprad. GP SR oznámenie postúpila Krajskej prokuratúre Prešov, ktorá samozrejme JUDr. Hudáka podržala. Samozrejme všetko bolo v súlade so zákonom. Z dôvodu nebezpečného precedensu, ktorý nemá v členskom štáte EÚ obdobu -podania trestného oznámenia políciou na prokurátora špeciálnej prokuratúry Vasila Špirka za to, že konal podľa zákona o prokuratúre vo veci daňovej trestnej činnosti podnikateľa Baštrnáka a jeho prepojenia s ministrom vnútra, vo veci JUDr. M. Hudáka existuje dôvodné podozrenie zo zneužívania právomoci verejného činiteľa a dôvod na podanie trestného oznámenie rovnako ako v prípade Vasila Špirka, teda políciou. Rozdiel je len v tom, že dôvodom trestného oznámenia v prípade Špirka je to, že konal na rozdiel od prokurátora Hudáka, ktorý nekonal.

 •  Krátko bilancujeme aj voľby do VÚC v ktorých skončil po 16 rokoch vo funkcii župan Chudík, spoluvlastník spoločností 1 a 2 FVE Humenné so sídlom v Poprade a konateľom Františkom Závackým, bratrancom primátora Švagerka. Nepomohol mu ani v čase volebného moratória do schránok občanov distribuovaný Jesenný špeciál vydaný mestom Poprad mestskou firmou TV POPRAD pána Mervu, kamoša viceprimátora Wzoša, v ktorom bola fotografia pána župana v spoločnosti primátora a viceprimátora. Stále platí, že peniaze nesmrdia a ako vravia naši bratia Česi „ za peníze i Praze dům koupiš. No a páni Wzoš a Merva si kúpili ešte donedávna nádejnú a nezávislosť hlásajúcu novinárku, bývalú šéfredaktorku Popradského tribúna, známeho obrázkom primátora Švagerka sediaceho na tróne s hajzlovou kefou v ruke, pani Natáliu Stupkovú. Takže občania Popradu, zabudnite na nezávislé média, zomrel Popradský tribún nech žije Popradský špeciál vydávaný za vaše peniaze! Pre doplnenie, v čase moratória si viceprimátor Wzoš a pseudo-nezávislý kandidát na poslanca VÚC, robil aj kampaň cez svoj článok „Ambiciózny projekt Popradského startup inkubátora“  v Popradskom jesennom špeciály 11/2017 za peniaze daňových poplatníkov, čo je v podstate už predprípravou volebnej kampane na post primátora Popradu.
  Na záver krátka rekapitulácia volebného výsledku kandidáta stany NAJ na župana F. Bednára. Jeho náklady na volebnú kampaň 300 eur, volebný zisk 2 595 hlasov, cena za hlas 0,11 eur. Pre porovnanie. Pavol Gašper, oficiálne priznané náklady 15 000 eur, volebný zisk 4 165 hlasov, cena za hlas 3,60 eur. Peter Chudík, priznané náklady 100 000 eur, volebný zisk 54 914 hlasov, cena za hlas 1,82 eur. Milan Majerský, priznané náklady 70 000 eur, volebný zisk 72 366 hlasov, cena za hlas 0,96 eur.  
 • Keďže kandidát NAJ František Bednár, zvolený nebol, svoj verejný prísľub z diskusnej relácie v RTVS zachrániť nemocnicu na liečbu TBC v Kvetnici splniť ako župan nemôže, požiadal o to preto predsedu strany NAJ Ing. Viktora Béreša. Predseda NAJ podá Generálnemu prokurátorovi trestné oznámenie, výzvu ministrovi zdravotníctva, aby napravil nezákonné rozhodnutie jeho predchodcu ministra zdravotníctva Ivana Valentoviča, zároveň vyzve aj nového župana PSK, aby konal v zmysle zákonnej povinnosti VÚC zabezpečiť dostupnú zdravotnú starostlivosť všetkým občanom. V predošlom City monitore sme upozornili na súvis kauzy nemocnice s mestom Poprad a na mlčanie všetkých, ktorí by sa mali ozvať, vrátane poslanca mestského zastupiteľstva Ondreja Kavku, ktorého manželka bola v nemocnici v Kvetnici primárkou. Po dvoch rokoch od rozhodnutia pamiatkového úradu zaradiť budovu nemocnice na zoznam chránených pamiatok sa to občania zrazu dozvedajú zo zmanipulovaného spravodajstva televízie TA3 a RTVS, ktoré to prezentujú ako aktuálnu informáciu a úspech anonymných občanov v utajení, dokonca sa na tom priživil aj viceprimátor Wzoš, ktorý ubezpečil občanov, že v parku bývalej nemocnice sa nebudú stavať rodinné domy. Bližšie podrobnosti o týchto manipuláciách na objednávku v blogu.pravda.sk.
  Sťažnosť predsedu NAJ Ing. Viktora Béreša odoslaná Rade pre vysielanie a retransmisiu

  Po vystúpení kandidáta NAJ v RTVS, zagágali trafené husi. Ozval sa konateľ PKB Invest s.r.o., Ján Bync, ktorého účelovo založená nezisková organizácia vlastní budovu bývalej nemocnice, ktorý zrazu chce v objekte zriadiť zariadenie pre poskytovanie sociálnych služieb, pričom v Kvetnici už existuje Seniorpark, n.o, kde v minulosti pôsobil súčasný riaditeľ Slovenského pozemkového fondu Ivan Tudaj. Senior park zastupuje v spore o prístupovú cestu s obyvateľmi Kvetnice JUDr. Beňo, ktorý súčasne poskytuje právne služby za okrúhle sumy aj mestu Poprad. Spomínaný Ivan Tudaj kvôli podnetu Františka Bednára podanému GP SR vo veci pozemkovej mafie v Kvetnici a pasívnemu prístupu primátora Švagerka, nedávno podal na neho trestné oznámenie za ohováranie za to, že v podaní na generálnu prokuratúru vo veci porušovania povinností pri správe cudzieho majektu uviedol, že pred kanceláriou primátora v Poprade mal Tudaj incident s Mgr. Martinom Gavorom, ktorý to vtedy oznámil polícii. Keďže Martin Gavor, tlmočník a učiteľ angličtiny pána primátora, medzitým stratil pamäť a svoje tvrdenia proti Tudajovi poprel, polícia musela preveriť odkiaľ sa František Bednár o tomto incidente dozvedel. Paradoxne Bednára o pomoc a medializovanie požiadal sám Gavor o čom existuje zvukový záznam. Podrobnosti v príspevku Za koho kope popradský primátor Jozef Svagerko1 a 2.
 • Primátor aj naďalej podpisuje zaujímavé zmluvy a rozhadzuje mestské peniaze k plnej spokojnosti Popradskej energetickej spoločnosti a ďalších spriaznených.
  Na ukážku za čo platia Popradčania, zmluva za 18 000 eur Aktualizácia Koncepcíe rozvoja mesta Poprad v tepelnej energetike 0
  Konateľovi PES sa naďalej úspešne darí oblbovať poslancov mestského zastupiteľstva, že je v jeho kompetencii brať úvery na investície bez schválenia poslancami, za ktoré ručí ale už mesto. Jeho tvrdenia, že PES ručí za úver technológiou je rozprávkou, pretože technológia nepatrí PES ale mestu, ktoré je 100 % -ným vlastníkom spoločnosti. Keďže PES v oblasti energetiky nevie vymyslieť nič nové, pokračuje v tom čo začala francúzska Dalkia-Veolia a naďalej inštaluje odovzdávacíe staníce tepla (OST) Do proklamovaných úspor však nezahŕňa náklady na údržbu a havárie a nikto sa nedozvie skutočné reálne údaje vrátane návratnosti, keďže ako je známe časť OST na sídlisku Západ sa už musela po životnosti nahrádzať novými stanicami. V konečnom dôsledku však všetky náklady zaplatí spotrebiteľ, ktorý ani nevie do akej zložky mu ich PES zahrnie. Súčasný nárast cien ropy a zemného plynu v kombinácii s nárastom kurzu USD za ktorý sa tieto komodity nakupujú, vrátane nárastu cien elektrickej energie, neveští z hľadiska budúcich cien energii nič dobré.

  V súvislosti s prípadom odmien pre právnika Bžána, kedy minister hospodárstva vyhlásil, že zmluva je neplatná pretože nebola zverejnená, pripomíname, že konateľ PES Kubíčko v termíne do troch mesiacov zmluvu s bratislavskou spoločnosťou o prenájme automobilov nezverejnil. A ako potvrdzuje webová stránka PES, túto zmluvu nezverejnil vôbec, teda v zmysle zákona je neplatná. Mestská propaganda pritom vytrubuje ako bude všetko transparentné a protikorupčné. Z čoho vidieť, že sa blížia komunálne voľby a začína volebná kampaň. Strana NAJ začiatkom decembra predstaví volebný program s názvom, POPRAD PATRÍ POPRADČANOM - zastavme spoločne bábky oligarchov, ktoré si z verejných a poslaneckých funkcii urobili zárobkový podnik!


   PRINT RSS

Hlavná stránka