"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Informačné embargo strany NAJ naďalej pokračuje

Ako potvrdzuje list predsedu strany NAJ Ing. Viktora Béreša  riaditeľovi TASR  proti argumentom tejto strany systém ovládaný finančnou oligarchiou nemá protiargumenty a preto sa podľa vzoru štátnej bezpečnosti uchýlil k informačnému embargu tlačových správ a všetkých aktivít NAJ.
Tieto praktiky neprekvapujú vzhľadom na to, že v minulosti bol riaditeľom TASR Jaroslav Rezník, údajne syn podľa zoznamov http://www.cibulka.com  agenta a tajného spolupracovníka ŠtB narodeného 6.4.1942. V registroch ÚPN na Slovensku však sa už tieto údaje neuvádzajú.
http://www.upn.gov.sk/regpro/vysledky-vyhladavania.php?kraj=&priezvisko=Reznik&meno=Jaroslav&datum_narodenia=&kategoria  V súčasnosti v tejto praxi pokračuje na poste riaditeľa RTVS.
Dňa 11. februára 2009 bol v tajných voľbách v NR SR zvolený do Správnej rady TASR JUDr. Boris Chovanec prepojený s konkurznou mafiou, ktorého nominovala ĽS-HZDS  s pomocou hlasou  Smeru-tzv. sociálnej demokracie. Podrobnosti na http://www.necenzurovane.net/13/chovanec.html

Osoby zapsané ve svazcích STB


Příjmení, jméno

Narozen(a)

Bydliště

Typ spolupráce
Evidující správa STB

Krycí jméno
Svazek

Rezník Jaroslav

06.04.1942

Agent
Centrála SK + Bratislava

Slovák
91172

Rezník Jaroslav

06.04.1942

Tajný spolupracovník
Centrála SK + Bratislava

Slovák
9117208

http://www.upn.gov.sk/regpro/vysledky-vyhladavania.php?kraj=&priezvisko=Reznik&meno=Jaroslav&datum_narodenia=&kategoria


priezvisko

meno

dátum narodenia

krycie meno

kategória

registračné číslo

séria

kraj

poznámka

 

Rezník

Jaroslav

06.04.1942

signálny zväzok, pozorovací zväzok, osobný zväzok, nepriateľská osoba

1172

I

Banská Bystrica

zobraz stranu

Rezník

Jaroslav

06.04.1942

signálny zväzok, pozorovací zväzok

1172

II

Banská Bystrica

zobraz stranu


Komu:

vladimir.puchala@tasr.sk, Marian Kolar <marian.kolar@tasr.sk>

Dobrý deň pán Puchala,
vzhľadom na pokračujúcu cenzúru zo strany TASR budeme nútení hľadať zákonný spôsob, aby sa ľudia dozvedali o stanoviskách strany NAJ.

Veľmi dobre viete kto na Slovensku vlastní média a naši stúpenci vnímajú čoraz viac, že cenzurujete naše tlačové správy. Často krát naopak púšťate banálne správy o SaS či Smere.
Žiadam Vás o dodržiavanie zákona č. 385/2008 -zákon o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky a o zmene niektorých zákonov   § 2, (4) Tlačová agentúra je pri tvorbe a distribúcii svojho spravodajstva slobodná a nezávislá. Do obsahu spravodajstva môžu iné subjekty zasahovať len na základe zákona a v jeho rozsahu. Spravodajstvo tlačovej agentúry nesmie pôsobiť v prospech žiadnej politickej, hospodárskej, náboženskej, etnickej alebo inej záujmovej skupiny ani proti nej.
Tým, že ignorujete naše tlačové správy pracujete vedome proti našej strane a usilujete sa, aby sa ľudia o našich kritických postojoch voči vláde  nedozvedeli a kryjete tak chrbát vládnej moci.
Sme mimoparlamentná strana a žiadame o adekvátny priestor v TASR. Ak si nestrannosť vysvetľujete ako totálnu oddanosť vládnej moci je to nebezpečné a vedomé porušovanie zákonov a obrátime sa na Generálnu prokuratúru, aby zabezpečili zákonnosť v TASR pre všetkých občanov.
S pozdravom

Ing. Viktor Béreš
predseda mimoparlamentnej strany NAJ


Oficiálny list predsedu strany NAJ
Ing. Viktor Béreš, štatutár strany Nezávislosť a jednota NAJ, Smaragdová 650/4, 851 10 Bratislava Jarovce, www.strana-naj.sk, info@strana-naj.sk, 0944 373 315
Generálny riaditeľ TASR
PhDr. Vladimír Puchala
Palisády 36
811 06 Bratislava
e-mail: vladimir.puchala@tasr.sk        
                                                               
V  Bratislave 13. 11. 2017       

Dobrý deň p. PhDr. Puchala,
od augusta 2017 pozorujeme my a naši sympatizanti, že TASR nevydáva  naše tlačové správy. TASR vznikla zo zákona a riadi sa zákonom č. 385/2008  o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky. TASR  by  mala byť preto nestranná a dodržiavať predmetný zákon.  Napr. 17.8.2017 sme pozývali TASR na míting proti drancovaniu lesov kde sme kritizovali ministra Žigu, ktorý bol ministrom Životného prostredia (201-2016), poslali sme aj tlačovú správu, ktorú TASR nevydala. Zrejme má TASR iný názor ako občania Slovenska, ktorí vidia drancovanie našich lesov. Podali sme aj trestné oznámenie na R.Fica 18.10. a vôbec ste do nevydali ? Podľa Vás je to nepodstatná informácia ?

Neustále nás ignorujete aj naše aktuálne tlačové správy ohľadom imigrantov, či kritiky Kaliňáka, kde MVSR sa začína vyhrážať prokurátorovi Špirkovi, ktorý otvoril kauzu Bašternák. Ani čiarku ste o tom neuviedli. Preto Vás chceme požiadať o rovnosť informovania. Všetci  vieme, že je to čista cenzúra. Paradoxne od kedy odišiel p. Rezník sa cenzúra v TASR zvýšila. Preto Vás chcem požiadať o spravodlivé informovanie o našich výstupoch ako nového subjektu tak ako informujete aj o  oligarchických stranách. Alebo nám ignorovaním našich tlačových správ chcete naznačiť, že len strany oligarchov a zbohatlíkov sa môžu vydávať ? Len strana bez mecenášov ako je strana NAJ môže zmeniť krajinu.  Všimli sme si, že vôbec nevydávate správy, ktoré sú kritické voči vláde. Môžem vedieť prečo ?


         Žiadam Vás o dodržiavanie zákona č. 385/2008  zákon o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky a o zmene niektorých zákonov  § 2, (4) Tlačová agentúra je pri tvorbe a distribúcii svojho spravodajstva slobodná a nezávislá. Do obsahu spravodajstva môžu iné subjekty zasahovať len na základe zákona a v jeho rozsahu. Spravodajstvo tlačovej agentúry nesmie pôsobiť v prospech žiadnej politickej, hospodárskej, náboženskej, etnickej alebo inej záujmovej skupiny ani proti nej. Takže politika nie je len Smer a SaS. Na margo SaS, by sa ľudia mali konečne dozvedieť, že SaS chce ukrátiť zdravotníctvo o 13 miliárd. Ak budete brániť názorom NAJ, Slovensko dopadne veľmi zle.

       TASR je financovaná z našich daní,  daňoví poplatníci  nám poskytli podpisy na založenie strany, aby o nás počuli a mohli sme v krajine urobiť poriadok. Preto Vás chcem zdvorilo požiadať, aby ste necenzúrovali naše tlačové správy. Sme na politickej scéne naši priaznivci chcú o nás počuť.
         S pozdravom
                                     Ing. Viktor Béreš
                             predseda strany NAJ


Ing. Viktor Béreš  (štatutár a predseda strany NAJ  - Nezávislosť a Jednota),  Smaragdová 4,                  Bratislava 851 10.

Vážený pán
Minister zdravotníctva SR
JUDr. Ing. Tomáš Drucker
Ministerstvo zdravotníctva SR
Limbová 2
P.O. BOX 52
837 52 Bratislava 37

           
Bratislava 14.11.2017

Vec:    Výzva k obnoveniu činnosti Špecializovanej nemocnice respiračných chorôb v Poprade – Kvetnici  

             Vážený pán Minister zdravotníctva, vo verejnom záujme občanov Slovenskej republiky a ich ústavou garantovaného práva na dostupnú zdravotnú starostlivosť  si Vás dovoľujem vyzvať, aby ste podnikli v súčinnosti s Generálnou prokuratúrou, na ktorú som podal dňa 14.11.2017 oznámenie o podozrení z trestnej činnosti, všetky dostupné kroky k obnoveniu riadnej prevádzky Špecializovanej nemocnice respiračných chorôb Poprad – Kvetnica, ktorá bola zrušená priamym zavinením v dôsledku rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva po voľbách v roku 2006. V záujme občanov by malo byť preto morálnou povinnosťou ministerstva zdravotníctva napraviť rozhodnutie Vášho predchodcu.                                                       

            Nemocnica v Kvetnici pri Poprade založená v roku 1920, ktorá  sa špecializovala na pacientov s TBC a pľúcnymi chorobami, patrila medzi najznámejšie v bývalom Československu a po osamostatnení na Slovensku. Nemocnica mala svoje nezastupiteľné postavenie, pretože kvôli nižšej nadmorskej výške  bola vhodná aj pre pacientov s kardiovaskulárnymi ťažkosťami, ktorí nemohli byť hospitalizovaný v Národnom ústave tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie vo Vyšných Hágoch u ktorých nie je vhodné liečenie vo vysokohorskej polohe. 

            V súvislosti so záujmom finančnej skupiny Penta o lukratívnu budovu nemocnice, vrátane rozsiahleho parku bola 2. 9. 2005 zriadená ministerstvom zdravotníctva SR a zamestnancami nemocnice nezisková organizácia s názvom Špecializovaná nemocnica respiračných chorôb n.o.,  Poprad – Kvetnica, IČO: 37886894 so sídlom: Kvetnica 414, 058 87 Poprad.
Keďže vo výpise  z registra neziskových organizácii 
http://www.ives.sk/registre/detailrno.do?action=uplny&formular=&id=149348
Špecializovaná nemocnica respiračných chorôb Poprad-Kvetnica, n.o. - v likvidácii, v časti Zakladatelia pre danú neziskovú organizáciu nie sú uvedené  žiadne mená a nie je známe ani kto bol štatutárom - riaditeľom, je preto potrebné mená týchto osôb  zistiť. Vo výpise  nie je uvedený ani  dátum ukončenia likvidácie.

            Po zmene vlády po voľbách v roku 2006,  ktoré vyhrala  politická strana Smer SD sa zamestnanci nemocnice stali rukojemníkmi sporu o  areál nemocnice medzi štátom a Pentou. Ministerstvo zdravotníctva, ktoré ovládalo Všeobecnú zdravotnú poisťovňu, so zámerom vytlačiť Pentu z Kvetnice,   neuzavrelo zmluvu  s nemocnicou, čím táto prišla o 70% príjmov. Týmto rozhodnutím prišlo o  prácu 102 lekárov a zdravotných sestier.

Časový sled:

 • Rok1920 -Založenie nemocnice
 • 2. 9. 2005, v dôsledku vstupu finančnej skupiny Penta, ministerstvo zdravotníctva SR a zamestnanci nemocnice zriadili neziskovú organizáciu s názvom  Špecializovaná nemocnica respiračných chorôb n.o. Poprad – Kvetnica, IČO: 37886894 so sídlom: Kvetnica 414, 058 87 Poprad, v súlade s určeným predmetom činnosti: 
  - diagnostika a liečba akútnych i chronických nešpecifických chorôb respiračného systému a súvisiacich orgánov hrudníka, terapia pridružených ochorení. 
  - diagnostika a liečba tuberkulózy pľúc okrem multirezistentných foriem, zvlášť terapia pacientov s kardiálnou komorbiditou, u ktorých nie je vhodné liečenie vo vysokohorskej polohe. 
  - diagnostika a chemoterapia nádorov zameraná hlavne na karcinóm pľúc, pleurodéza malígnych pleurálnych výpotkov a intervenčná bronchoskopia ( elektrokauterizácia ) 
  - indikácia dlhodobej domácej oxygenoterapie pre pacientov zo spádovej oblasti 
  - špecializovaná ambulantná imunoalergiologická a onkologická starostlivosť, špecializovaná ambulantná pnemologická starostlivosť v obmedzenom rozsahu, zameraná hlavne na špecializované výkony (bronchoskopia, funkčná diagnostika, atď.) 
  - liečba pacientov vyžadujúcich intenzívnu respiračnú starostlivosť, stavov s ohrozením vitálnych funkcií vyžadujúcich kontinuálny monitoring, neinvazívna pľúcna ventilácia pozitívnym tlakom. 
  Poskytovanie zdravotnej starostlivosti bude nezisková organizácia vykonávať najmenej 20 rokov od právoplatnosti rozhodnutia registrového úradu. 
 • V roku 2006  Všeobecná zdravotná poisťovňa na podnet ministra zdravotníctva MUDr. Ivana Valentoviča zrušuje zmluvu s nemocnicou.
 • 30. 6. 2008 začína likvidátor JUDr. Vladimír Šatník likvidáciu  Špecializovanej nemocnica respiračných chorôb n.o,  Poprad – Kvetnica.
 • 2. 6. 2009 PKB Invest s.r.o. v zastúpení PhDr. Jánom Byncom, PhD., Švábska 6814/38, 080 05 Prešov zakladá  neziskovú organizáciu s názvom Odborný liečebný a sociálny ústav n.o., Jilemnického 4, Prešov, PSČ 080 01, IČO: 42 092 396
 • 4. 9. 2009   Nezisková organizácia Špecializovaná nemocnica respiračných chorôb n.o. Poprad – Kvetnica  prevádza na základe dohody a  darovacej zmluvy  vlastníctvo na neziskovú organizáciu  Jána Bynca Odborný liečebný a sociálny ústav n.o  Prešov.
 •  12. 2. 2010  zaniká nezisková organizácia Špecializovaná nemocnica respiračných chorôb n.o. Poprad – Kvetnica.
 • 13. 11. 2017 strana NAJ podáva Generálnemu prokurátorovi SR oznámenie o podozrení zo spáchania trestnej činnosti.

            Za rozhodnutím Všeobecnej zdravotnej poisťovne stáli evidentne ekonomicky vplyvné skupiny podnikateľov prepojených na politické špičky, ktoré mali záujem získať lukratívny objekt nemocnice v Kvetnici s rozsiahlym pozemkom.
Po parlamentných voľbách v roku 2006 predseda vlády Robert Fico nominoval do pozície ministra zdravotníctva MUDr. Ivana Valentoviča. Z funkcie odstúpil na vlastnú žiadosť 3. júna 2008 z osobných dôvodov, vystriedal ho Richard Raši. Na návrh vlády bol v júni 2008 menovaný za predsedu Dozornej rady Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.
Z OR SR je  zistiteľné, že MUDr. Ivan Valentovič  podnikal vo viacerých spoločnostiach  okrem iných aj Kúpele Lučivná, a.s., Kúpele Lúčky a.s., Kúpele Štrbské Pleso, a.s a pôsobil na vedúcich postoch zdravotných poisťovní. V rokoch 1994 až 1998 pracoval vo Vzájomnej životnej poisťovni najprv ako riaditeľ sekcie poistenia, v roku 1997 postúpil do funkcie riaditeľa zdravotnej poisťovne. Od roku 1998 pôsobil v zdravotnej poisťovni Apollo, kde pracoval ako námestník generálneho riaditeľa. Odtiaľ v roku 2004 prešiel do Spoločnej zdravotnej poisťovne, kde bol generálnym riaditeľom, neskôr predsedom predstavenstva. Predsedníčkou predstavenstva Spoločnej zdravotná poisťovňa, a.s. bola po MUDr. Ivanovi Valentovi JUDr. Zuzana Zvolenská.

Spoločná zdravotná poisťovňa, a.s.    Sídlo: Ondavská 3 , Bratislava 820 05         IČO: 35 936 835  zanikla v dôsledku zlúčenia  so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou  31.12.2009. Uvedené listinné dôkazy jednoznačne a bez akýchkoľvek pochybností potvrdzujú, že  pre MUDr. Ivana Valentoviča nebol problém zariadiť, aby Všeobecná zdravotná poisťovňa na základe politickej objednávky vypovedala zmluvu nemocnici  v Kvetnici, z čoho je zrejme, že nesie priamu zodpovednosť za likvidáciu nemocnice, ktorá sa dostala do vlastníctva pre tento účel zriadenej neziskovej organizácie.

http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Valentovi%E8&MENO=Ivan&SID=0&T=f0&R=1
https://sk.wikipedia.org/wiki/Ivan_Valentovič
https://www.finstat.sk/spolocnici-konatelia?query=MUDr.%20Ivan%20Valentovič%20%40Bratislava

  Z dostupných údajov publikovaných v médiách je zistiteľné, že do rekonštrukcie kuchyne  a zariadenia nemocnice  pred  jej zrušením boli   investované vysoké  finančné prostriedky pričom  nemocnica nebola zadlžená a ešte v roku 2007 ju ocenili manažérstvom kvality. K 31. 12. 2008 bola Špecializovaná nemocnica respiračných chorôb Nezisková organizácia,  Poprad – Kvetnica v likvidácii zrušená.

            V presne nezistenom období došlo k rozpredaniu zariadenia nemocnice a zrekonštruovanej kuchyne, čím evidentne došlo k spáchaniu trestného činu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a nemožno vylúčiť, že tieto finančné prostriedky boli použité ako vklad do neziskovej organizácie zriadenej podnikateľom Jánom Byncom, ktorá  nemocnicu aj s pozemkami v súčasnosti vlastní.

            V roku 2009 bola budova nemocnice aj s rozsiahlym pozemkom s parkom  prevedená  dohodou a darovacou zmluvou do vlastníctva účelovo zriadenej neziskovej organizácie Odborný liečebný a sociálny ústav n.o., Jilemnického 4, Prešov, PSČ 080 01, IČO: 42 092 396  podnikateľa v oblasti stavebníctva Jána Bynca- konateľa a majiteľa  PKB invest s.r.o

                                                                    
Podľa zápisu v registri neziskových organizácii poskytujúcich  všeobecne prospešné služby vedeného Okresným úradom Prešov reg. č.  OVVS-264/2009-NO a údajov z registra registrových údajov má táto nezisková organizácia poskytovať tieto služby.
http://www.ives.sk/registre/detailrno.do?action=uplny&formular=&id=150834 
Druh všeobecne prospešných služieb:
Nezisková organizácia bude poskytovať:
1. Poskytovanie zdravotníckej starostlivosti (prevádzkovanie zdravotníckych zariadení) v rozsahu:
a)         špecializovanú ústavnú starostlivosť
b)         následnú zdravotnú starostlivosť
c)         špecializovanú ambulantnú starostlivosť
d)        diagnostiku a liečbu v spoločných vyšetrovacích a liečebných zložkách
e)         ubytovanie a stravovanie
f)         dopravnú zdravotnú službu
2. Poskytovanie sociálnych služieb podľa zákona č. 448/2008 Z.z. o sociálnych službách a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon v znení neskorších predpisov a humanitárna starostlivosť"
3. Tvorba, rozvoj, ochrana a prezentácia duchovných a kultúrnych hodnôt
4. Ochrana ľudských práv a základných slobôd
5. Vzdelávanie, výchova a rozvoj telesnej kultúry
6. Tvorba a ochrana životného prostredia a ochrana zdravia obyvateľstva
7. Služby na podporu regionálneho rozvoja a zamestnanosti
8. Zabezpečovanie bývania, správy, údržby a obnovy bytového fondu

            Je dokázateľné, že nezisková organizácia bola zriadené účelovo a špekulatívne so zámerom získať areál nemocnice s pozemkami čo jednoznačne potvrdzuje skutočnosť, že nemocnica už 9 rokov chátra  bez akéhokoľvek využitia v rozpore s predmetom činnosti neziskovej organizácie. Existuje preto dôvodné podozrenie, že sa jedná o podvodné založenie neziskovej organizácie, čo potvrdzuje samotný výpis OR SR podnikateľa Jána Bynca, ktorý podniká v oblasti stavebných prác a je známy viacerými medializovanými kauzami a kontaktmi na politikov. Jeho spoločnosť PKB Invest s.r.o. nemá v predmete činnosti  poskytovanie zdravotníckych ani sociálnych služieb a zjavne ide o porušovanie viacerých zákonov vrátane trestného činu podvodu. Upozorňujem na skutočnosť, že ak nezisková organizácia s predmetom činnosti liečebné a sociálne služby vlastní  nemocnicu  a 9 rokov ju nechá chátrať ide buď  o svetový unikát alebo o trestný čin podvodu!
                                                            
            Zrušením nemocnice na liečbu TBC, ktorá je označovaná ako nebezpečná nákazlivá choroba,  evidentne došlo aj k  spáchaniu trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby podľa  resp. všeobecnému ohrozeniu tým, že  nemocnica bola pred 9 rokmi zrušená a bacilonosiči s TBC z radov ľudí v sociálnej núdzi dnes ohrozujú zdravie  verejnosti, keďže ich  nikto nelieči.  V tejto súvislosti poukazujem na obnovenie výskytu tzv. choroby chudobných –TBC na východnom Slovensku kde sa už v roku 2014 potvrdil výskyt TBC vo vyše 400 prípadoch z toho bolo 38 detí.

               Upozorňujem aj na to, že v súvislosti s avizovaným podaním trestného oznámenia boli odvysielané  2. 11. 2017 TA3 a 10. 11. 2007 RTVS účelové a zavádzajúce reportáže s pravdepodobnosťou rovnajúcej sa istote na podnet  konateľa neziskovej organizácie Jána Bynca, ktoré mali verejnosť presvedčiť, že ide o bývalé kúpele z ktorých sa má stať sociálne zariadenie a nie o nemocnicu, čo sa nezakladá  na pravde.  Skutočnosť, že objekt nemocnice bol zaradený na zoznam chránených pamiatok ešte 12. 1. 2016, bola verejnosti  prezentovaná ako aktuálna informácia. Z tohto dôvodu bola podaná Rade pre vysielanie a retransmisii sťažnosť pre porušenie zákona č. 380/2000 Z.z.

Vážený pán minister, verím, že výzva strany NAJ k obnoveniu činnosti Špecializovanej nemocnice respiračných chorôb v Poprade – Kvetnici  bude ministerstvom zdravotníctva akceptovaná vo verejnom záujme občanov s  osobitným zreteľom  a v primeranom čase nakoľko sa jedná o následky, ktoré ohrozujú zdravie a životy slovenských občanov.  Pre obnovenie činnosti nemocnice na pôvodný účel-liečbu TBC a respiračných chorôb, je tiež nevyhnuté  nielen preskúmať zákonnosť prevodu nemocnice do vlastníctva špekulantov,  ale hlavne čo najskôr  obnoviť v nemocnici v Kvetnici riadnu  činnosť, aby mohla plniť účel pre ktorý bola v roku 1920 zriadená.  Preto s jej obnovou a zaradením do siete štátnych nemocníc neotáľajte, je to v záujme občanov Slovenskej Republiky. Žiadam Vás o jasné kroky.


Ing. Viktor Béreš
predseda strany NAJ

Na vedomie:
Európska komisia
Zastupiteľské úrady členských  štátov EÚ


Ing. Viktor Béreš  (štatutár a predseda strany NAJ  - Nezávislosť a Jednota),  Smaragdová 4,                  Bratislava 851 10.

Vážený pán
Predseda PSK
PaedDr. Milan Majerský, PhD.
Prešovský samosprávny kraj 
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

Odoslane na e-mailové adresy: podatelna@levoca.sk, primator@levoca.skmilan.majersky@levoca.sk
           
Bratislava 14.11.2017

Vec:    Výzva k obnoveniu činnosti Špecializovanej nemocnice respiračných chorôb v Poprade – Kvetnici  

            Vážený pán predseda Prešovského samosprávneho kraja, gratulujem  v mene strany NAJ k zvoleniu do funkcie predsedu PSK a prajem Vám, aby ste nesklamal dôveru občanov, ktorí Vám dali vo voľbách do VÚC svoj hlas. Iste veľmi dobre viete, že jednou zo základných povinností VÚC je zabezpečenie dostupnej zdravotnej starostlivosti pre všetkých  občanov bez rozdielu a výnimiek. Vo verejnom záujme občanov Slovenskej republiky a ich ústavou garantovaného práva na dostupnú zdravotnú starostlivosť  si Vás dovoľujem vyzvať, aby ste podnikli v súčinnosti s Ministerstvom zdravotníctva SR, všetky dostupné kroky k obnoveniu prevádzky Špecializovanej nemocnice respiračných chorôb Poprad – Kvetnica, ktorá bola zrušená v dôsledku chybného a zrejme aj nezákonného rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva a Všeobecnej zdravotnej poisťovne  po voľbách v roku 2006. V prílohe Vám zároveň predkladám oznámenie o podozrení z trestnej činnosti ku ktorej došlo v súvislosti s prevodom areálu nemocnice na účelovo zriadenú neziskovú organizáciu stavebnej spoločnosti PKB Invest, s.r.o. Jána Bynca, podané Generálnemu prokurátorovi SR  ako aj výzvu odoslanú ministrovi zdravotníctva. 
Z týchto podaní je zrejme, že za nečinnosti Vášho predchodcu, predsedu PSK MUDr. Petra Chudíka, došlo k bezprecedentnej likvidácii špecializovanej nemocnice na liečbu TBC, za ktorú na Slovenku neexistuje  adekvátna  náhrada.  Týmto došlo nielen k závažnej ekonomickej trestnej činnosti, keďže areál sa dostal do rúk špekulantov s vysokou pravdepodobnosťou prepojených s bývalým predsedom PSK ale aj k všeobecnému ohrozeniu na zdraví a živote občanov.
Nemocnica v Kvetnici pri Poprade založená v roku 1920, ktorá  sa špecializovala na pacientov s TBC a pľúcnymi chorobami, patrila medzi najznámejšie v bývalom Československu a po osamostatnení na Slovensku. Nemocnica mala svoje nezastupiteľné postavenie, pretože kvôli nižšej nadmorskej výške  bola vhodná aj pre pacientov s kardiovaskulárnymi ťažkosťami, ktorí nemohli byť hospitalizovaný v Národnom ústave tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie vo Vyšných Hágoch u ktorých nie je vhodné liečenie vo vysokohorskej polohe. 
Je evidentné,  že nezisková organizácia bola zriadené účelovo a špekulatívne so zámerom získať areál nemocnice s pozemkami čo jednoznačne potvrdzuje skutočnosť, že nemocnica už 9 rokov chátra  bez akéhokoľvek využitia v rozpore s predmetom činnosti neziskovej organizácie. Spoločnosť PKB Invest s.r.o. nemá v predmete činnosti  poskytovanie zdravotníckych ani sociálnych služieb a zjavne ide o porušovanie viacerých zákonov.

            Nakoľko TBC je  nebezpečnou nákazlivou chorobou,  evidentne došlo aj k  spáchaniu trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby podľa  resp. všeobecnému ohrozeniu tým, že  nemocnica bola pred 9 rokmi zrušená a bacilonosiči s TBC z radov ľudí v sociálnej núdzi dnes ohrozujú zdravie  verejnosti, keďže ich  nikto nelieči.  V tejto súvislosti poukazujem na obnovenie výskytu tzv. choroby chudobných –TBC na východnom Slovensku kde sa už v roku 2014 potvrdil výskyt TBC vo vyše 400 prípadoch z toho bolo 38 detí.  Vo viacerých  azylových domoch, vrátane azylového domu  farára Mariána Kufu,  je množstvo ľudí v sociálnej núdzi u  ktorých je riziko výskytu TBC, keďže povinné vyšetrenia röntgenu  pľúc sa už dávno nevykonávajú a chorí ľudia z týchto skupín k lekárovi buď nechodia vôbec alebo sú ošetrovaný keď u nich choroba už prepukne a na liečbu je neskoro.

            Vyzývam Vás preto vo verejnom záujme, keďže ako predseda budete môcť rozhodovať o prideľovaní stavebných zákaziek pre PSK, ktorých  dodávateľom je spoločnosť PKB Invest, s.r.o. Jána Bynca, ktorého nezisková organizácia vlastní areál  bývalej nemocnice  v Kvetnici, aby ste podnikli všetky právne kroky k zrušenia podvodného vlastníctva nemocnice v Kvetnici neziskovou organizáciou založenou konateľom PKB Invest, s.r.o.: 

Prvým krokom by mal byť návrh dohody, v súčinnosti s ministerstvom zdravotníctva, aby nezisková organizácia  darovacou zmluvou previedla celý areál nemocnice na VÚC alebo ministerstvo zdravotníctva.

            Pokiaľ to Ján Bync  odmietne ukončí s ním PSK všetky zmluvy na stavebné zákazky k čomu by ste mal vyzvať aj predsedu Košického samosprávneho kraja. Vo veci je už stranou NAJ  podaný podnet Generálnej prokuratúre SR, keďže nezisková organizácia s predmetom činnosti zdravotné a sociálne služby tieto neposkytuje z čoho je zrejme, že sa jednalo o podvod so zámerom získať nemocnici do vlastníctva a po čase, keď  ľudia zabudnú, ju využiť na podnikateľské účely pod zásterkou poskytovania sociálnych služieb.  Je všeobecne známe, že v Kvetnici už zariadenie na poskytovanie služieb Seniorpark n.o. existuje a pre tento účel sa dá využiť už roky chátrajúca bývalá administratívna a správna budova nemocnice.

               PSK v zmysle svojej povinnosti zabezpečiť dostupnú zdravotnú starostlivosť  pre občanov nevyhnutné potrebuje, aby bola   v nemocnici v Kvetnici obnovená riadna činnosť pre účel liečenia TBC a pľúcnych chorôb pre ktorý bola nemocnica zriadená. Toto malo byť už dávno psou povinnosťou predsedu PSK MUDr. Petra Chudíka, ak by mu išlo skutočne o záujmy občanov a nie o kšefty a klientelizmus s ním spriaznených podnikateľov.

               Upozorňujem aj na to, že v súvislosti s avizovaným podaním trestného oznámenia boli odvysielané  2. 11. 2017 TA3 a 10. 11. 2007 RTVS účelové a zavádzajúce reportáže s pravdepodobnosťou rovnajúcej sa istote na podnet  konateľa neziskovej organizácie Jána Bynca, ktoré mali verejnosť presvedčiť, že ide o bývalé kúpele z ktorých sa má stať sociálne zariadenie a nie o nemocnicu, čo sa nezakladá  na pravde. Skutočnosť, že objekt nemocnice bol zaradený na zoznam chránených pamiatok ešte 12. 1. 2016, bola verejnosti  prezentovaná ako aktuálna informácia. Z tohto dôvodu bola podaná Rade pre vysielanie a retransmisii sťažnosť pre porušenie zákona č. 380/2000 Z.z.

             Vážený pán predseda PSK, verím, že výzva strany NAJ k obnoveniu činnosti Špecializovanej nemocnice respiračných chorôb v Poprade – Kvetnici  bude Vami akceptovaná vo verejnom záujme občanov s  osobitným zreteľom  a v primeranom čase nakoľko sa jedná o následky, ktoré ohrozujú zdravie a životy slovenských občanov.  

Prílohy:

 1. Oznámenie o podozrení zo spáchania trestnej činnosti podané GP SR
 2. Výzva k obnoveniu činnosti Špecializovanej nemocnice respiračných chorôb v Poprade – Kvetnici   podaná ministrovi zdravotníctva SR                                                                       

                                                                                                          Ing. Viktor Béreš
predseda strany NAJ
Na vedomie:
Európska komisia
Zastupiteľské úrady členských  štátov EÚ


 
   PRINT RSS

Hlavná stránka