"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Uznesenie grémia strany a okresných predsedov NAJ 12.11.2017 v hoteli Kaskady v Sliači

 

Strana NAJ ostáva pri pôvodnej myšlienke pre ktorú strana vznikla a to je sociálno-právny štát ale bez oligarchie. Oligarchia a finančné skupiny odčerpávajú významné zdroje štátu a preto je štát nedofinancovaný ako by mal byť. Zdravotníctvo kolabuje a ročne nám zbytočne umiera 11 tis. ľudí pre chatrný stav zdravotníctva. Preto naše kroky budú smerovať k zlepšeniu zdravotníctva a hlavne k zvýšeniu dôchodkov, ktoré strana NAJ zavedie vo výške min. 550 eur. Strana NAJ predvída, že sa blíži ekonomická svetová kríza a vyvrcholí do troch rokov, takže je potrebné krajinu zabezpečiť. Odňatie majetkov zlodejov a oligarchov je nevyhnutné. Je preto nutné aj zvýšenie dôchodkov na 550 eur a min. mzda by nie mala, ale musí byť 1.000 eur. Je to záväzok strany občanom Slovenskej Republiky.

Polícia stíha a zatýka len politických oponentov na základe politickej objednávky alebo ľudí bez politického krytia. Gorila je nevyriešená a polícia sa snaží vyvolať klamlivý dojem, že polícia koná čo nie je pravda. Gorilu, ktorú špeciálny prokurátor Kováčik a minister Kaliňák zámerne celé roky nevyšetrujú, inak by už skutoční aktéri Gorily boli dávno vo väzení.

Z dôvodu zanedbania zdravotníctva, sme podali 18.10.trestné oznámenie na R.Fica s následkom smrti 11 tis. ľudí ročne a podali sme tiež trestné oznámenie 10.11. na premiéra Fica, ministra vnútra Kaliňáka a ministerku spravodlivosti Luciu Žitňansku, za neplnenie uznesenia Najvyššieho súdu pre odčlenenie inšpekcie Ministerstva vnútra, ktoré nie je zákonným orgánom na vyšetrovanie policajtov. Preto vyzývame generálneho prokurátora Čižnára aby začal konať voči členom vlády za ignorovanie uznesenia Najvyššieho súdu SR.

Kaliňákové nevyšetrovanie Gorily pripomína časy ministra vnútra Hudeka spred 20 rokov, ktorý podobne odvolával vyšetrovateľov v prípadoch, ktoré sa týkali jeho a Ivana Lexu. Kováčik ako špeciálny prokurátor nevyšetruje ani oligarchov ani nikoho z prostredia Smeru
.
Mimoparlamentná strana NAJ kategoricky odsudzuje bezprecedentné zastrašovanie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry JUDr. Vasila Špirka, ktorý bol políciou ovládanou ministrom vnútra Robertom Kaliňákom, obvinený zo zneužívania právomoci verejného činiteľa, čo nemá obdobu v žiadnom členskom štáte EÚ.

Tento stav je už neúnosný a preto strana NAJ koná.

Viktor Béreš
predseda strany NAJ   PRINT RSS

Hlavná stránka