"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Vyhlásenie strany NAJ k bezprecedentnému zastrašovaniu a zasahovaniu do činnosti prokuratúry zo strany polície kontrolovanej ministrom Kaliňákom
 

Tlačová správa  31.10.2017

 Mimoparlamentná strana Nezávislosť a jednota –NAJ kategorický odsudzuje  bezprecedentné zastrašovanie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry JUDr. Vasila Špirka,  ktorý bol políciou ovládanou ministrom vnútra Robertom Kaliňákom, obvinený zo zneužívania právomoci verejného činiteľa, čo nemá obdobu v žiadnom členskom štáte EÚ.

Prokurátor Vasil Špirko dozoroval vyšetrovanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka v kauze Ladislava Bašternáka. V júli 2016 ho obvinili zo zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa. Generálny prokurátor Jaromír Čižnár vyhovel Špirkovej sťažnosti a toto zrušil.

Prokurátor Špirko je opäť obvinený pretože konal v zmysle   zákona o prokuratúre č. 153/2001 Zbierky zákonov ako aj čl. 149 Ústavy SR č. 460/1992 Zb. v znení neskorších zmien a doplnkov,  ktoré deklarujú, že Prokuratúra Slovenskej republiky chráni práva a zákonom chránené záujmy fyzických a právnických osôb“. Podľa platného právneho poriadku a zásady  oficiality  orgány činné v trestnom konaní z úradnej povinnosti musia stíhať každý trestný čin o ktorom sa dozvedia. V rozpore s tým bol prokurátor Špirko obvinený, pretože  ako jeden z mála na Slovensku  vypracoval trestné oznámenie na základe závažných podozrení z ekonomických a daňových trestných činov na ministerstve vnútra o čom chcel informovať aj opozičných poslancov NR SR.

Špirko už minulý rok riešil dve kauzy, v ktorých figuroval minister vnútra. Jedna sa týkala rozkrádania štátnych peňazí cez DPH v réžii podnikateľa Vargu. Prokurátor Špirko pri vyšetrovaní narazil aj na ministra podnikateľsa Kaliňáka a jeho pochybné obchodné príjmy. Podľa Špirka mohli tieto príjmy Kaliňáka súvisieť s krytím fiktívnych obchodov s DPH.

Druhá kauza, ktorú vtedy riešil prokurátor Špirko, má pracovný názov B. A. Haus. Ide o firmu, ktorú založil podnikateľ Bašteránk, podozrivý z miliónových daňových podvodov. Neskôr firmu prevzali Kaliňák s Počiatkom a tá im na účty vyplácala stovky tisíc eur.
Strana NAJ, ktorej cieľom je oslobodenie Slovenska od vplyvu oligarchie prepojenej s politickou mafiou principiálne odmieta zastrašovanie prokuratúry a zachovanie do jej činnosti čo je v každom právnom štáte neprípustné a preto upozorní na tieto praktiky Európsku komisiu  a zastupiteľské úrady členských štátov EÚ a NATO.   

Viktor Béreš – predseda strany NAJ

 

Kontakt :    Strana NAJ, Smaragdová 4, 851 10 Bratislava
                    info@strana-naj.sk,  0944 373 315, www.strana-naj.sk


S vyhlásením súvisiace:

https://www.aktuality.sk/clanok/534610/komentar-daga-danisa-na-kalinaka-chystal-waterloo-odvtedy-ho-stihaju/
Komentár Daga Daniša: Na Kaliňáka „chystal Waterloo“. Odvtedy ho stíhajú


 KAUZA BAŠTERNÁK – KALIŇÁK – POČIATEK,ROBERT KALIŇÁK

https://dennikn.sk/925063/prokuratora-spirka-znovu-obvinili-tentokrat-z-precinu-zneuzitia-pravomoci-verejneho-cinitela/

https://www.po-kraj.sk/sk/samosprava/urad/riaditel/

https://www.aktuality.sk/clanok/324159/exkluzivne-prehovoril-elitny-vysetrovatel-kauzy-dph-podvody-museli-mat-politicke-krytie-tvrdi-pavol-milan/

Prešovský právnik Milan Chovanec, ktorý je ústrednou postavou údajného masívneho podvodu na DPH z rokov 2007 až 2011, ukázal prstom na troch vyšších verejných činiteľov z radov politikov a policajtov, ktorí podľa neho o podfuku mali vedomosti a vraj dostali úplatky za to, že pomôžu obvineným. Zapletení do prípadu majú byť bývalý štátny tajomník na Ministerstve vnútra SR Jozef Buček, poslanec NR SR a krajský šéf Smeru-SD v Prešove Stanislav Kubánek, a bývalý policajný viceprezident Michal Kopčík, ktorý momentálne zastáva funkciu policajného pridelenca v Chorvátsku.
https://nicholson.blog.sme.sk/c/353332/Obvineny-z-podvodu-na-DPH-ukazal-prstom-na-Buceka-Kubanka-Kopcika.html

V telefonátoch sa spomínajú mená Stano, Robo, ale napríklad aj prezývka „strapatý“. Chovanec vyšetrovateľom povedal, že Stano je regionálny funkcionár Smeru Stanislav Kubánek, Robo má byť minister vnútra Robert Kaliňák a prezývkou „strapatý“ mysleli telefonujúci Jána Počiatka.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/20081408/smer-vraj-kryl-podvody-s-dph.html#ixzz4x5oD3hJ0

   PRINT RSS

Hlavná stránka