"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Strana NAJ podporuje predsedu Správnej rady ÚPN

Tlačová správa NAJ 26. 6. 2017

 

Strana NAJ  sa pripája k protestu bývalých politických väzňov proti  prijatiu návrhu zákona poslancov  Smeru, SNS, Mosta-Híd aj Martiny Šimkovičovej, ktorým sa paralyzuje činnosť Ústavu pamäti národa (ÚPN) znemožnením podania odvolania  predsedom správnej rady v súdnych sporoch ako v prípade sporu o to, či bol Andrej Babiš agentom komunistickej Štátnej bezpečnosti (ŠtB),  a ktorým jej súčasný predseda Ondrej Krajňák 15. októbra vo funkcii skončí. Keďže v súvislosti so súdom s Babišom si terajšieho predsedu správnej rady v minulosti zavolal aj premiér Robert Fico,  považujeme  tento účelový návrh zmeny zákony nie len  za politickú objednávku a pomstu Andreja Babiša, ale hlavne za potvrdenie vplyvu a prepojenie prisluhovačov totalitného komunistického režimu a ich pohrobkov ešte aj 28 rokov po prevrate v novembri 1989 v bývalom Československu.

Podporujeme  Ondreja Krajňáka vo funkcií predsedu správnej rady ÚPN, pretože pre stranu NAJ je rozhodujúce, že Ondrej Krajňák bojuje za historickú pravdu  a ÚPN odhaľuje zločineckú minulosť ŠtB. V prípade Andreja Babiša postupuje ÚPN v súlade so zákonom, pretože Babiš figuruje vo zväzkoch ŠtB ako vedomý spolupracovník v kategórii agent. Skutočnosť, že súdy uznali ako hodnoverné zmenené a účelové výpovede bývalých príslušníkov ŠtB v prospech  Babiša a spochybnili dokumenty ÚPN, len potvrdzuje nutnosť zásadných systémových zmien v justícii, ktoré bude strana NAJ presadzovať  pre obnovenie stratenej dôvery justície v očiach   verejnosti.  To, že sa Babiš ako agent ŠtB  uplatnil ako politik je hanba Českej Republiky, pretože človek, ktorý sa zaprisahá na život svojho vnuka, že nebude ovplyvňovať svoje média a následne je dokázané nahrávkou že ich ovplyvňuje, tak takýto človek by mal chodiť po kanáloch a nie byť v parlamente.

Andrej  Babiš mal podľa prerieknutého poslanca Smeru p. Vargu finančne podporiť stranu Smer v roku 2012, čo potvrdzuje prepojenie Smeru aj s oligarchom  Babišom a skutočné dôvody prečo sa stal predseda správnej rady ÚPN nežiadúcim.
Takže, to všetko pekne zapadá a niet pochýb, že  Babiš a Smer  sú na jednej lodi. My občania musíme preto v záujme  historickej spravodlivosti a budúceho smerovanie  Slovenska  túto politickú mafiu a oligarchiu odstaviť a to  čím skôr, aby sme ÚPN zabezpečili nezávislé postavenie bez zasahovanie politikov  a právomoci aké má táto inštitúcia v Maďarsku alebo  Poľsku.
Babiš – vedený ako vedomý agent ŠtB dnes vlastní Hospodárske noviny na Slovensku čo považujeme za nebezpečný precedens ako môže Babiš deformovať a dezinformovať verejnú mienku na Slovensku.  V  Čechách sa ovplyvňovanie  novín Babišom už  potvrdilo  a dokázalo  (Mafra vydáva MF Dnes a Lidové noviny). 

Viktor Béreš, 26. 6. 2017
predseda strany NAJ

 
www.strana-naj.sk

   PRINT RSS

Hlavná stránka