Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Hlavná stránka

M - 5
Dá sa stručne a jasne vyjadriť zásadná vec a dobre to zvládne aj na písanie lenivec.
            


8. 2. 2015

     V súvislosti s odchádzajúcim referendom ma napadá ešte pár myšlienok. Keď školník dával po skončení dolu zo stožiara slovenskú zástavu, hovoril som mu, že môže hneď vyvesiť dúhovú, na čom sme sa všetci schuti zasmiali, pričom asi málokto si vtedy uvedomil tú hrôzu, keby sa to naozaj malo stať. Možno ten humorný pocit v nás pramenil z toho, že v hĺbke duše si všetci uvedomujeme, že sa to stať nemôže.

     Fanatici sa vyskytujú v tých najrôznejších táboroch a teoreticky je možný ich nekonečný počet. Aj Einstein hovoril, že nekonečný je vesmír a ľudská hlúposť, ale o tej prvej definícii pochybuje. Komunizmus a fašizmus padli s veľkou hanbou a výkrikmi radosti početných nezúčastnených na ich aranžérstvach. Ide totiž o to, že nemožné je ľuďom nariaďovať aj to, čo môžu hovoriť a písať. Každá menšina, akokoľvek dobre organizovaná a pevne presvedčená si musí uvedomiť, že vôbec nemôže predpisovať iným ľuďom, čo si majú myslieť a už vôbec nie to, čo sa im musí páčiť.

     Aj kresťania, aj židia, aj moslimovia, aj ateisti, aj agnostici, aj teplí, aj studení môžu mať radi samých seba a aj chváliť samých seba, ale je v ich záujme a niekedy aj v záujme ich prežitia, aby to nežiadali od druhých.

     Dejiny sú veľmi zaujímavé, ale vzťahy medzi ľuďmi sú inšpirujúce a povzbudzujúce ešte viac. Je to hlavne preto, lebo ľudia sú nepoučiteľní a zvlášť mládež chce byť originálna a neprekonateľná. Je to starý a večne platný žart, že mladí tú originalitu vyjadrujú tak, že sa všetci obliekajú (alebo neobliekajú) rovnako. Najhoršie je to, keď sa chce zasahovať do intímnej sféry a vyťahovať, vyšetrovať a prikazovať veci, ktoré patria za zatvorené dvere. Kristus nič nenapísal. Dával príklad svojím životom a rozprávaním reálnych príbehov. To zaznamenanie svojich myšlienok nechal na nasledovníkov a dobre si uvedomoval, za cenu akého rizika. Svoju najhlbšiu myšlienku ale vyjadril písaním a to písaním do piesku. Či ho už uctievame ako Boha, proroka, alebo ako človeka s veľkým Č, mali by sme sa vo svojej jedinečnej mysli jeho životom a príkladom viacej zaoberať a aspoň sa pokúšať ho nasledovať.

     Pokušenie vŕtať sa do osobných a intímnych problémov a vzťahov majú nielen jednotlivci, ale aj náboženstvá, ideológie a štáty. Je v ich originálnom záujme, aby si určovali jasné hranice , prekročenie ktorých hrozí samovraždou.

A NEUVEĎ NÁS DO POKUŠENIA!

Vlado Gregor, Holíčska 23, 851 05 Bratislava  gregigregor58@gmail.com


    Facebook Print Friendly and PDF


             
Hlavná stránka