"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka
Google Translator

Podľa slovníka je mafia tajné záujmové združenie používajúce nelegálne (zločinné) metódy, ktoré sa usiluje o ovládanie  teritória  v ktorom  sa snaží nahrádzať štát.
ZÁSADNÝ ROZDIEL MEDZI KLASICKY DEFINOVANOU MAFIOU AKÁ PÔSOBÍ VO SVETE JE V TOM, ŽE  SLOVENSKÁ PONOVEMBROVÁ MAFIA A ORGANIZOVANÝ ZLOČIN PRERÁSTOL DO ŠTRUKTÚR ŠTÁTNEJ SPRÁVY A ŠTÁTNY KORUPČNÝ SYSTÉM VYTVORIL ZO SLOVENSKEJ REPUBLIKY  ŠTÁT OVLÁDANÝ ÚZKOU  SKUPINOU OLIGARCHOV.  TÁTO MAFIA DOSIAHLA ÚROVEŇ, KTORÁ JEJ UMOŽŇUJE OVLÁDAŤ NIELEN  URČITÉ TERITÓRIUM, ALE PROSTREDNÍCTVOM SPRIAZNENÝCH POLITIKOV UŽ AJ CELÝ ŠTÁT, VRÁTANE SIS A MÉDIÍ  A DOKONCA SA PODIEĽAŤ NA TVORBE A SCHVAĽOVANÍ ZÁKONOV, KTORÉ UMOŽŇUJÚ LEGALIZÁCIU ZLOČINNÝCH METÓD A ZARUČUJÚ BEZTRESTNOSŤ. 

Tlupy arcizločineckých vyvrheľov a odpadu slovenského národa z vysokej politiky rozohrali špinavú hru na úkor dôchodcov, ktorí pokiaľ boli v pracovnom pomere budovali tento štát a poctivo odvádzali dane aj na svoje dôchodky150 kusov zbabelej protislovenskej čeľade, ktorí spolu so svojimi predchodcami urobili zo slovenského parlamentu zločinecký a protislovenský štátny orgán, predvádzajú neuveriteľné špinavé divadlo, ktoré možno nazvať aj ako zločin proti ľudskosti na konkrétnej skupine obyvateľstva – slovenských dôchodcoch. Aby som bol konkrétny, jedná sa o ZASTROPOVANIE veku odchodu do dôchodku.

Čo tomu predchádzalo?

Politici a rôzni ekonomickí analytici hovoria o viacerých problémoch a príčinách. Že na dôchodkový systém robí čoraz menej pracujúcich, pričom s pribúdajúcimi rokmi sa to bude ešte zmenšovať. To znamená, že do Sociálnej poisťovne ide stále menej a menej financií, pričom aj takto sa to vysvetľuje verejnosti. Na týchto stránkach som už niekoľkokrát podrobne zmapoval, že naša demografická kríza sa začala za vlády zločinca, zlodeja, popredného paranoidného protislovenského škodcu a neskoršieho zakladateľa ponovembrového štátneho terorizmu Vladimíra Mečiara, kde tieto HZDSácke zberby spoločne s protislovenskými slotovskými zberbami zo SNS začali drasticky vykrádať aj to zo štátneho rozpočtu, čo bolo určené pre rodinu a demografiu. Realita nám názorne ukázala, o čo v skutočnosti išlo týmto protislovenským vyvrheľom, ktorí sa skrývali za Slovensko a jeho národ, samopasovali sa za najslovenskejších Slovákov a najnárodnejších národniarov, pričom pred novembrom1989 sa správali ako zbabelé nuly. Išlo im nielen o osobné obohatenie toho, čo nikdy nevybudovali, nikdy sa na to nepodielali, pričom museli dobre vedieť, že už za 20 rokov sa prejavia prvé následky, ktoré s pribúdajúcimi rokmi nabehnú až do hrozivých rozmerov, ktoré sa neskôr skončia politickým, ekonomickým, morálnym kolapsom, ako aj stratou ekonomickej a štátotvárnej suverenity. Naplnilo sa presne to, čo 3. 7. 1996 predpovedala a verejne povedala Konferencia biskupov Slovenska vo svojom Pastierskom liste, citujem: „Ak by pôrodnosť bola taká nízka, alebo nižšia ako v roku 1995, počas života jednej generácie BY SA POČET OBYVATEĽOV SLOVENSKA ZREDUKOVAL O 20 AŽ 25 PERCENT A POČAS TROCH GENERÁCIÍ O VIAC NEŽ POLOVICU“.

TO ČO SA NEPODARILO, OBRAZNE POVEDANÉ, ZA NIEKOĽKO STOROČÍ TATÁROM, TURKOM A MAĎAROM, TO ČO SA NEPODARILO NEMECKÉMU NACIZMU, TO SA ZA 30 ROKOV PODARILO TÝMTO PROTISLOVENSKÝM VYVRHEĽOM A ZAPREDANÝM VLASTIZRADCOM, KTORÍ BOLI NA FUNKCII PREMIÉROV, MEČIAR, DZURINDA, FICO, AKO AJ PREDSEDOV PARLAMENTU, GAŠPAROVIČ, HRUŠOVKÝ A PAŠKA, KTORÍ BOLI NAJDLHŠIE NA TÝCHTO FUNKCIÁCH A MAJÚ AJ NAJVIAC ZODPOVEDNOSTI.

Po nástupe pravicovo-fašistickej dzurindovsko-miklošovskej chunty, ktorá svojim americkým riťolezectvom, ako aj riťolezectvom k Svetovej banke a Medzinárodnému menovému fondu nielenže pokračovala v mečiarovsko-slotovskom zbojstve, ktoré ešte zosofistikovala. No a skutočný vrchol prišiel za vlády gaunerov zo zločineckej smeráckej mafie, počas premiérovania najvyššie postaveného koňa po politickej línii v rámci Európskej únie, neoboľševického netvora, Roberta Fica.

Ďalším dôvodom ktorý sa uvádza na zvyšovanie veku odchodu do dôchodku je aj zvyšujúci sa vek jeho poberateľov. V diskusnej relácii O 5 minút 12 na RTVS v nedeľu 21. 10. 2018 za účasti Fica a Sulíka, tak druhý menovaný povedal aj toto: „Muži sú dnes na dôchodku 19 rokov a ženy 26. Chcete to zvýšiť na 30 rokov?“ A Ficova odpoveď: „Vy asi nie ste úplne v poriadku, pokiaľ ide o sociálne cítenie.“ Naoko by to mohlo vyznieť, že Sulík je v úlohe zločineckého lotra a Fico v pozícii dobrého ľudomila a anjela. Omyl, veľký omyl, obaja totiž patria do kategórie bezcitných lotrov, ktorí považujú zločiny proti ľudskosti na vlastnom národe cez ekonomiku a vykrádanie zdravotníctva za niečo normálne, za bežnú vec. 

Pokiaľ vychádzam z najnovších štatistík, tak Sociálna poisťovňa evidovala ku koncu januára 2018 vyše 1,39 milióna poberateľov penzijných dávok. V porovnaní s januárom 2017 je to nárast o 10,7 tisíca penzistov. Od konca januára 2008 teda počas desiatich rokov, sa počet dôchodcov zvýšil o 142,6 tisíca. To dáva do budúcnosti, keď má počet dôchodcov rásť ešte prudšie, obraz o tom, AKÚ VEĽKÚ ZÁŤAŽ PRE POISŤOVŇU AJ ŠTÁTNY ROZPOČET ZNAMENÁ ZVÝŠENIE KAŽDEJ DÁVKY ČO I LEN O JEDNO EURO.

Čo bude reálne hroziť pri zastropovaní veku odchodu do dôchodku?

Ako to bude vyzerať v realite, názorne hovorí článok pod nadpisom – Časovaná bomba pre Slovensko nie je len kríza a korupcia, ktorý je ako príloha k tomuto môjmu dokumentu. Je dostatok dôvodov nielen zo strany Fica, ako aj gaunerov zo zločineckej smeráckej mafie, ako aj im podobným, ktorý chcú zákonom zastropovať vek odchodu do dôchodku, zabudli ste povedať tú skutočnú príčinu, ktorá hrozí dôchodkovému pilieru – VY ŠPINAVÍ HAJZLI, A ČO TAK POVEDAŤ, KOĽKO DESIATOK MILIÁRD SA TU ROZKRADLO ZA POSLEDNÝCH 25 ROKOV, PRÁVE TÝCH MILIÁRD, KTORÉ BOLI URČENÉ NA PENZIJNÝ SYSTÉM? ČI TIE NECHÝBAJÚ NAŠIM PENZISTOM? Ako ste to napĺňali ústavný sľub, ktorý ste podpisovali pri nástupe do riadiacich politických a hospodárskych funkcií, keď ste boli súčasťou koalície?
Čo si majú normálne a realisticky uvažujúci ľudia myslieťo špičkovom protislovenskom škodcovi a zapredancovi Kotlebovi, poníženému sluhovi týchto zločincov, ktorí tu vyše 25 rokov vykrádali dôchodkový systém, ktorý podporil Smer v zastropovaní veku odchodu do dôchodku, ba dokonca pri nabehnutí do piateho štádia Mečiarovej paranoje verejne vyhlasoval, že keď oni budú riadiť štát, postupne odchody do dôchodku znížia na hranicu 60 rokov, len zabudol povedať, odkiaľ na to zoberú. Keď už to povedal on, táto zbabelá protislovenská nula, ktorý zatiaľ nedokázal v parlamente pomenovať ani jedného zločinca, ktorý je súčasťou organizovanej politickej ekonomicky-zločineckej skupiny či skupín, pri vykrádaní zdravotníctva, keď kvôli tomu každoročne predčasne zomrie niekoľko tisíc nevinných občanov Slovenska? Ktovie, či mu tie zločiny proti ľudskosti neimponujú aj preto, lebo mu pripomínajú masových vrahov z POHG, ktorí ranou do tyla s následným pádom do horiacej vápenky vraždili nevinné ženy, mužov, dokonca aj deti, dokonca v mene Boha a národa, za ktoré sa aj on farizejsky skrýva?

Vladimír Pavlík


Časovaná bomba pre Slovensko nie je len kríza a korupcia

AKTUALITY – 16. 8. 2016

Martin Odkladal
Budúce vlády budú musieť predlžovať vek odchodu do penzie a znižovať valorizáciu dôchodkov.
Dnes ešte platí rovnica, že na dôchodky troch penzistov robí desať pracujúcich. V roku 2055 však už bude na jedného penzistu pracovať iba jeden aktívny človek. Tento stav bude dôsledkom starnutia Slovenska. Nepriaznivý trend negatívne ovplyvní predovšetkým naše verejné financie.
Vyplýva to z analýzy inštitútu INESS. Európska komisia predpokladá, že slovenský prvý dôchodkový pilier bude o 40 rokov v obrovskom deficite, s ktorým sa bude rozpočet boriť rok čo rok.
Sociálnej poisťovni tak budú chýbať takmer štyri percentá hrubého domáceho produktu. V dnešnom vyjadrení to predstavuje zhruba tri miliardy eur.

Nie je politická vôľa

„Neexistuje politická sila, ktorá by obetovala súčasný prebytok na riešenie budúcich problémov. Vysoká závislosť priebežného dôchodkového systému na politickej vôli je jeho najväčšou nevýhodou a dôvodom pre udržiavanie trvalých deficitov,“ povedal analytik INESS Radovan Ďurana.
Rovnako negatívne vidí starnutie Slovenska aj šéf Rady pre finančnú zodpovednosť (RZZ) Ivan Šramko.
„Najväčší vplyv na verejné financie v budúcnosti bude mať demografický vývoj. Ten ovplyvní náklady na dlhodobú starostlivosť a zdravotníctvo,“ uviedol Šramko pred časom pre Aktutality.sk.

Neskorší odchod do dôchodku

Odborníci sa zhodujú, že pokiaľ vláda bude chcieť udržať štátnu kasu v ako-tak dobrom stave, bude musieť pristúpiť minimálne k dvom opatreniam. V prvom rade sa bude musieť predĺžiť vek odchodu do dôchodku.
Súčasní tridsiatnici tak budú musieť ísť do penzie až v 66 rokoch.
Dôchodkový vek sa bude zvyšovať v závislosti od vývoja priemernej dĺžky dožitia, upozorňuje RZZ. Podľa súčasných trendov by to znamenalo, že každý rok by sa mal vek odchodu do dôchodku zvýšiť v priemere o 40 až 50 dní.
3fotky v galérii

 

Nižšie penzie

Druhým opatrením by mala byť menšia valorizácia penzií v porovnaní s rastom priemernej mzdy v slovenskej ekonomike.
Ako dodal Ďurana, takýto krok nebude mať okamžitý vplyv. „Jeho plody sa budú zbierať na konci obdobia, keď bude pokles deficitu významnejší,“ vysvetlil.
Napríklad: ak by sa zvyšovali dôchodky o sumu, ktorá by bola len o jednu desatinu menšia ako priemerný rast platov, tak by sa prvý dôchodkový pilier dostal do vyrovnaného stavu už okolo roku 2035. 
Či sa podarí uvedené opatrenia presadiť, je zatiaľ otázne. Súčasná vláda zatiaľ jasne nepovedala, ako chce vyriešiť neudržateľnosť štátneho penzijného piliera.
3fotky v galérii

 


 
   PRINT RSS

Hlavná stránka