Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii. Národ a každý jednotlivec, ktorý sa zmieri s tým, že bol okradnutý je nielen zbabelý ale najmä neskutočne hlúpy a zaslúži si otroctvo!
Hlavná stránka

Briti zverejnili platy v anglickom futbale.
Boháč je aj ten, kto perie špinavé dresy a kosí trávu.
 

Svet sa zbláznil, asi hára! A lekár, ktorý zachraňuje životy a lieči, učiteľ, ktorý vzdeláva ľudstvo dostáva almužnu.

Prečo sa tak podporuje výstavba futbalových štadiónov na Slovensku? No predsa hry a chlieb národu – aby držali hubu a krok a nestarali sa do politiky rozkrádania štátu!

Toto celosvetové masové šialenstvo môže existovať  len z peňazí  plebejcov a novodobých otrokov, ktorí  musia ventilovať svoje prízemné pudy vyhulákaním sa na futbale alebo inom davovom amoku a ak na to ich mizerné platy nestačia  sedia prilepení  pri  televíznych obrazovkách.
Medzí vrieskajúcou a krvou posadnutou lúzou  v   Coloseu rímskej  ríše,  ktorú zničila jeho vlastná dekadencia a amorálnosť a  súčasným masovým šialenstvom pseudošportu, ktorý sa stal nástrojom elít na udržanie stáda v ohrade, nie je žiadny rozdiel. Každé stádo preto odvrhne jedincov, ktorí odmietnu  slepo nasledovať vodcu o dokážu prežiť ako osamelí vlci. 
 Keby všetci zaslepenci dokázali precitnúť zo svojej závislosti a otvorili oči, svet organizovaného masového šialenstva a megabiznisu so zneužívaním a manipuláciou  športom by sa zrútil ako domček z kariet a novodobí gladiátori a na nich parazitujúce armády poskokov by sa museli živiť poctivou prácou.


===========================================================================================================

Briti zverejnili platy v anglickom futbale. Boháč je aj ten, kto perie špinavé dresy a kosí trávu.


Šport.sk
Koronavírusová kríza dostala anglické kluby mimo Premier League takmer na kolená. Mnohým z nich hrozí, že skrachujú. Správcovia klubov sú v pohotovostnom režime. Ohrozené sú desaťročia histórie, nehovoriac o veľkom počte pracovných miest. Pri pohľade na tieto čísla je ľahké pochopiť prečo.
Každý rok posiela EFL svojim klubom dotazník, v ktorom sa pýta, koľko platia svojim hráčom a personálu. Výsledná správa, ktorá je označená ako „prísne súkromná a dôverná” má za úlohu poskytnúť užitočné porovnávacie informácie pre tých, ktorí tvoria tri divízie (druhú, tretiu a štvrtú anglickú futbalovú ligu).
Jedná sa o citlivé informácie, ktoré by sa nemali dostať do rúk novinárov. Začína to v Championship (2. liga), ktoré je centrom tohto šialenstva, kde dominuje honba za bohatstvom Premier League, a tiež vidina rýchleho zbohatnutia na takzvaných „padákových platbách”.
Spomedzi osemnástich klubov Championship, ktoré odpovedali na zaslaný dotazník, je priemerná základná mzda ich najlepšie zarábajúcich zamestnancov 1 729 902 eur ročne, čo je viac ako ohromujúcich 33 000 eur týždenne. Najlepšie plateným hráčom je člen juhoanglického klubu, ktorému ročne vyplatia viac ako 4 milióny eur, čo vychádza približne na 78 000 eur týždenne.
Je zarážajúce, že všetky uvedené sumy tvoria iba základný plat. Nie sú v nich zarátané platby za body, ktoré sa často poskytujú za každý bod, ktorí tím získa. Taktiež v nich nie sú zahrnuté bonusy za výhru, postup alebo záchranu a nespočetne veľa ďalších odmien, vrátane prémií za vernosť.
V skutočnosti sa k týmto bláznivým sumám prirátavajú ešte ďalšie tisíce.
Nedá sa však povedať, že všetky anglické druholigové kluby sa naháňajú za týmto snom. Niektoré nepodľahli tomuto trendu, a práve tie majú najlepšie vyhliadky prekonať pandémiu.

V jednom z takýchto klubov dostane najlepšie zarábajúci hráč v prepočte len okolo 500 000 eur ročne, čo je takmer 10 000 eur týždenne.


Rozcvička hráčov Leeds United. Zdroj: facebook.com/LeedsUnited

Vo 4. lige viac ako 5-tisíc eur za týždeň

Tieto údaje sa týkajú sezóny 2019/2020. Prieskum bol anonymný a šesť druholigových klubov naň neodpovedalo. Za zmienku však stojí, že v tejto sezóne medzi kluby s najväčšími výdavkami v Championship patria Stoke City, West Bromwich Albion, Derby County, Leeds United, Sheffield Wednesday a Fulham.
V mnohých prípadoch je v správe zverejnený aj údaj o geografickej polohe klubu, a tak si čitatelia môžu vytvoriť svoj vlastný názor na totožnosť tímov.
Z 80-stranovej správy sa dajú vyčítať priepastné rozdiely medzi klubmi hrajúcimi v Championship a nižších súťažiach, aj napriek neuveriteľným výdavkom niektorých tímov z League One (3. liga), medzi ktoré patria Portsmouth a Sunderland.
Noví majitelia klubu Sunderland AFC najprv oplakávali neuveriteľne prevýšené výdavky, potom však počas natáčania dokumentárnej série o klube od Netflixu sami priznali, že pristúpili k rovnakému správaniu sa.

V League One odpovedalo na dotazník 15 z 24 klubov. Priemerný ročný plat najlepšie zarábajúcich hráčov presahuje sumu 280 000 eur a v League Two (4. liga), z ktorej odpovedalo 14 klubov, je to suma viac ako 130 000 eur.
Najlepšie zarábajúci futbalista League One je zo severoanglického tímu s ročným platom takmer 930 000 eur a v League Two je to niečo menej ako 270 000 eur za rok.

Každý si však nemôže užívať také bohatstvo. V tímoch ako Barnsley, Luton a Wigan existujú priepastné rozdiely. Jeden hráč v Championship zarába ročne necelých 15 000 eur a dvaja futbalisti v League One a League Two zarobia iba takmer 9 000 eur za rok.
Veľkosť súpisky je tiež zaujímavým údajom. Jeden z južných tímov Championship sa môže pochváliť až 59 hráčmi, čo by stačilo na zloženie piatich základných zostáv. Ligový priemer je 37. Toto číslo sa už blíži k ľahšie manažovateľným 28 hráčom na súpiskách League One a 26 v League Two.

Radosť hráčov Brentford FC. Zdroj: facebook.com/brentfordfootballclub1889

Šialenstvo okolo platov trénerov

Najlepšie platený manažér v Championship spomedzi tých, ktorí odpovedali na dotazník, zarába skoro 4 milióny eur ročne, čo tvorí týždenný zárobok takmer 77 000 eur. V tejto lige je ročný priemerný plat manažéra niečo cez 1 milión eur, zatiaľ čo najlepšie zarábajúci asistent dostáva približne 930 000 eur.

Tieto čísla sú v League One o poznanie nižšie, keď priemerný zárobok manažéra dosahuje necelých 210 000 eur, hoci jeden z južných klubov League Two vyplatil svojmu manažérovi aj viac ako 630 000 eur.
V League Two zarobí manažér priemerne niečo nad 90 000 eur ročne, pričom najslabšie platený manažér dostáva okolo 50 000 eur a pôsobí v juhoanglickom klube.
V Championship však nemožno výšky platov nazvať inak, ako šialenstvom. V jednom z klubov dostáva tréner prvého tímu 230 000 eur a tréner brankárov niečo cez 200 000 eur. Pre porovnanie, za rovnakú pozíciu platí severoanglický klub hrajúci v League Two trénerovi svojich stopérov len viac ako 22 000 eur.
Jeden z kondičných trénerov klubu Championship zo severu má ročný plat približne 320 000 eur. Za takúto sumu je namieste očakávať, že ich hráči budú v najlepšej možnej forme. V tej istej lige berie kondičný tréner iného severoanglického tímu len menej ako desatinu z tejto sumy, necelých 29 000 eur ročne.

Štadión West Bromwich Albion. Zdroj: facebook.com/westbromwichalbionofficial

Nešetrí sa ani na ostatných

Priepastné rozdiely sú aj medzi platmi zdravotníckych zamestnancov. Jeden z fyzioterapeutov stredoanglického tímu Championship zinkasoval za rok takmer 220 000 eur, čo sa blíži trojnásobku priemerného zárobku.
Úloha športových vedcov v tímoch je tiež veľmi diskutovanou témou. Ukazujú to aj značné rozdiely v ich platoch. Jeden z nich, pôsobiaci v južnom tíme League One, dostáva ročne takmer 115 000 eur, pričom priemerný zárobok v lige je len necelých 41 000 eur.
Nešetrí sa na žiadnych pracovníkoch klubov, a to ani na pozíciach, ktoré obnášajú pranie špinavého oblečenia. V jednom z južných klubov Championship si na takejto pozícii dokáže pracovník zarobiť až viac ako 64 000 eur, v inom tíme zas masér zarobí cez 57 000 eur.

Hráči Nottinghamu Forest. Zdroj: facebook.com/officialnffc


Zle sa nemajú ani sekretárky či správcovia štadiónov


Nie je žiadnym prekvapením, že nezaostávajú ani najvyšší funkcionári. Priemerná mzda výkonného riaditeľa v Championship je takmer 340 000 eur. Jeden zo stredoanglického klubu zarobí ročne obrovskú sumu, takmer 850 000 eur. V League One klesá priemerný zárobok na viac ako 100 000 eur, avšak jeden z funkcionárov na severe zarobí nad 160 000 eur.

Veľmi dobre sa tiež darí futbalovým riaditeľom. Jeden z nich zarába v juhoanglickom tíme Championship až viac ako 412 000 eur ročne.
Veľmi dobre si tiež dokážu zarobiť aj administratívni pracovníci. Vedúci IT oddelenia jedného z južných klubov Championship má ročne takmer 132 000 eur a vedúci personálneho oddelenia stredoanglického tímu Championship zarobí ročne necelých 115 000 eur.
Mzdy sekretárok sa už viac približujú realite. Priemerný zárobok v Championship je 67 000 eur, v League One je to 48 000 eur a sekretárka v League Two v priemere zarobí ročne 35 000 eur. Podobné platové podmienky majú aj vedúci PR oddelenia, s priemerným platom v Championship 63 000 eur, v League One je to 32 000 eur a v League Two 31 000 eur. Najviac z nich zarába zamestnanec stredoanglického klubu Championship, a to takmer 101 000 eur. Platy vedúcich marketingových oddelení a editorov klubových webstránok sa pohybujú v rovnakých rozmedziach.
Niektorí manažéri štadiónov sa tiež nemajú najhoršie. Jeden z nich, ktorý pôsobí v klube Championship na juhu Anglicka, poberá mzdu presahujúcu 102 000 eur. Avšak na rovnakej pozícii v League Two má jeden z manažérov štadióna severoanglického tímu iba 2 300 eur.
Tieto informácie odmietla EFL komentovať. Dá sa však povedať, že v nasledujúcich mesiacoch sa vo futbale udejú veľké zmeny.   PRINT RSS


             
Hlavná stránka