Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii. Národ a každý jednotlivec, ktorý sa zmieri s tým, že bol okradnutý je nielen zbabelý ale najmä neskutočne hlúpy a zaslúži si otroctvo!
Hlavná stránka

Masoví vrahovia – vykrádači zdravotníctva z vysokej politiky, finančných skupín, oligarchov, bielych golierov, opäť budú beztrestní?  

https://twitter.com/VladimirPavlik1

https://vk.com/vlado.pavlik
 
                     Nedá mi, neokomentovať tento komentár, uverejnený na internetovej stránke Aktuality.sk, z pondelka 9. 3. 2020, lebo je tu niekoľko vecí, ktoré mi tu nepasujú, ktorý je súčasťou tohto môjho článku. V prvom rade je to snaha celú vinu za tento rezort preniesť na Smer, pričom je nutné konštatovať, že pri vykrádaní zdravotníctva, spojeného so zločinmi proti ľudskosti, majú toho najviac na svedomí, ale netreba zabúdať na jedno, že gauneri zo zločineckej smeráckej mafie naskočili do systému, ktorý tu realizovali zločinecké vlády a parlamenty, finančné skupiny, oligarchovia a biele goliere za vlády zločinca, zlodeja, zakladateľa ponovembrového štátneho terorizmu a popredného protislovenského škodcu, Vladimíra Mečiara, po ktorom v tomto vykrádaní a zločinoch proti ľudskosti pokračovali, dokonca to zosofistikovali, za vlády pravicovo-fašistickej, dzurindovsko-miklošovskej chunty. NO A NETREBA ZABUDNÚŤ ANI NA KÁGEBÁCKO-EŠTEBÁCKE ZBERBY Z PENTY. Ale nemožno vynechať ani Vás, ponížené hoviadka slovenské a zbabelé plebejské ovce, tvoriace cca 70-80 % dospelej populácie, teda, tzv. národ. No a gauneri zo zločineckej smeráckej mafie to dostali na samotný vrchol. Jednoznačne sa preukázalo, že od roku 1993, kedy vznikla zločinecká, psychopaticko-sadistická a mafiánsko-gaunerská, TZV. zvrchovaná a svojbytná Slovenská republika, že drvivá väčšina politikov ktorá ju riadila, teda, niesla za ňu aj zodpovednosť, mala v sebe silné gény nacistických zločincov, masových vrahov z POHG a najzúrivejšieho neoľudáckeho spoločenstva.

Taktiež v dotyčnom komentári Petra Bárdyho mi nesedí, citujem – „Môžete mať najlepšieho ministra/ministerku zdravotníctva, s najlepším programom, ako zdravotníctvo ozdraviť, ale bez peňazí to neurobíte. Takže je dôležité, aby ministerstvo zdravotníctva mala v kompetencii tá strana, ktorá bude mať ministerstvo financií.“Ani pol slova o tom, koľko miliárd sa každoročne zo zdravotníctva rozkradne, koľko sa rozkradlo od roku 1993, čo bola hlavná príčina zločinov proti ľudskosti, ktoré spočívali v každoročných predčasných úmrtiach tisícov nevinných občanov. Ako aj to, AKO ZABRÁNIŤ VYKRÁDANIU ZDRAVOTNÍCTVA, z ktorého sa každoročne rozkradne cca 60 %, teda z tej sumy, ktorá tam ide zo štátneho rozpočtu.

No a pokiaľ sa ministrom financií stane súhrn tupohlavca a ekonomického diletanta Richard Sulík zo SaS, ktorého „PREDNOSŤOU“ je aj to, že robil poradcu najsprostejšiemu ministrovi financií v histórii Európskej únie, Ivanovi Miklošovi, ktorého ekonomické vedomosti nie sú ani na úrovni absolventa stredoškolského minima, ktorého reformy spočívajú hlavne v tom, že ekonomické zločiny napáchané politikmi, oligarchami, finančnými skupinami, bielymi goliermi, tak následky systémom kolektívnej viny prenesie na nevinných občanov, ktorí s tým nemali a nemajú nič spoločné. Zastávam názor, že pokiaľ by som prišiel na uzavreté oddelenie Pezinskej psychiatrie, našiel tam 5-6 retardov, pričom jedného z nich by som urobil ministrom financií, možno by na tej funkcií bol prospešnejší, ako samotný Ivan Mikloš. A môžeme sa len domýšľať, akého  antisociálneho a neoliberalného tupohlavého magora, s psychopatickým a sadistickým myslením by SaS nominovala na ministra zdravotníctva.

Záverom azda toľko, že ani by ma neprekvapilo, keby Smer bol obvinený, že on je hlavným vinníkom toho, že koronavírus sa dostal aj na Slovensko.

Vladimír Pavlík

Komentár Petra Bárdyho: Smer takmer pochoval zdravotníctvo, ktoré čelí nákaze koronavírusu - pondelok – 9. 3. 2020

„Sme jediní, ktorí prejavili záujem o rezort zdravotníctva. Mňa to trošku mrzí,“ povedal v nedeľu Igor Matovič (OĽaNO).
Zdecimované slovenské zdravotníctvo potrebuje akútne reformy a zodpovedné rozhodnutia. Smer-SD tu po sebe zanechal v podstate spálenú zem. Poslanec Smeru Vladimír Baláž sa ešte pred voľbami vyjadril, že zdravotníctvo nebolo veľkou prioritou Smeru. A jeho stranícky šéf si dovolil hovoriť o sociálnom štáte? 
Niečo vyše týždeň po voľbách, v čase prvých potvrdených prípadov ochorení koronavírusom na Slovensku, sa dozvedáme od budúceho predsedu vlády Igora Matoviča, že o zdravotníctvo nemá záujem nik z jeho potenciálnych koaličných partnerov. Ale že OĽaNO sa toho nebojí. O pár hodín na to reaguje SaS, že to tak nie je a že o zdravotníctvo majú veľký záujem.

V tomto kontexte je zdá sa veľmi podstatné, komu pripadne rezort financií. Dôvod je zrejmý. Môžete mať najlepšieho ministra/ministerku zdravotníctva, s najlepším programom, ako zdravotníctvo ozdraviť, ale bez peňazí to neurobíte. Takže je dôležité, aby ministerstvo zdravotníctva mala v kompetencii tá strana, ktorá bude mať ministerstvo financií. 

Je to preto, aby nový minister/ministerka zdravotníctva na konci dňa neboli len tými, ktorí kúria a svietia. Aby neboli fackovacími panákmi, ktorí budú musieť odrážať a prihliadať na kolaps systému a hnev zdravotníckych pracovníkov, aj pacientov. 
Poďme si teda urobiť krátky odpočet toho, čo tu máme

1.) Smer-SD roky kašlal na zdravotníctvo,
2.) ak naň nekašlal, ľudia blízki Smeru a finančné skupiny ho používali ako dojnú kravu,
3.) dostali ho do stavu, keď má problém prežiť pokojné obdobie, nie čeliť vážnym výzvam a krízam
4.) lenže dnes Slovensko čelí kríze šírenia koronavírusu,
5.) štátne inštitúcie len veľmi nemotorne reagujú na aktuálne dianie,
6.) personálne poddimenzované zdravotníctvo môže čeliť obrovskému tlaku, 
7.) už dnes nám hlásia z urgentných príjmov extrémny nárast ľudí, ktorí si chcú overiť, či majú/nemajú ochorenie koronavírusom,
8.) aktuálna vláda, ktorá nemala zdravotníctvo ako „veľkú prioritu" dosluhuje a nová koalícia sa vo svojich vyjadreniach nezhoduje,
9.) nevieme, v koho kompetencii bude tento rezort. 

Zdravotníctvo nesmie byť rezortom, ku ktorému sa vláda obráti chrbtom. Malo byť najvyššou prioritou a to napriek tomu, že sa na zdravotníctve nezískavajú politické body. Zodpovedná politika nie je o sľuboch, ale najmä o skutkoch. Aj keď možno nepopulárnych. 
Nemali by sme tu počúvať, že o zdravotníctvo nie je záujem. Dnes nie je čas na ďalší hazard s rezortom, ktorý má zachraňovať ľudské životy. Už nečelíme len faktu, že slovenské zdravotníctvo po vládach Smeru pripomína mesačnú krajinu, ale aj aktuálnym hrozbám. A tie sú veľmi vážne. 
Namiesto toho, aby sa zdravotníctvo stalo prioritou vlády a politikov na základe zdravého rozumu, začíname tu hasiť problém, ktorý prináša koronavírus.    PRINT RSS


             
Hlavná stránka