Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii. Národ a každý jednotlivec, ktorý sa zmieri s tým, že bol okradnutý je nielen zbabelý ale najmä neskutočne hlúpy a zaslúži si otroctvo!
Hlavná stránka

Žeby nedostatok vitamínov na uchovanie pamäti, Vaše prezidentské Blahorodie?  

https://twitter.com/VladimirPavlik1

https://vk.com/vlado.pavlik
 
           Nedá mi nereagovať na Váš príhovor pri príležitosti 75. výročia ukončenia druhej svetovej vojny počas galaprogramu v RTVS. Začnem takou netradičnou, no mimoriadne aktuálnou otázkou – A vedia Oni, Vaše prezidentské Blahorodie, že gény fašistických a nacistických zločincov, ako aj gény masových vrahov z POHG a gény doktora Mengeleho, akú majú neuveriteľnú silu v ponovembrovom zločineckom, mafiánsko-gaunerskom a psychopaticko-sadistickom, tzv. zvrchovanom a svojprávnom Slovensku, ktoré reprezentovali a reprezentujú vlády, parlamenty, oligarchovia, finančné skupiny či biele goliere? Nechce sa mi veriť, žeby Vás doteraz nenapadlo, že túto zberbu, ktorú som tu vymenoval, že oni na likvidáciu vlastného národa nepotrebujú ani koncentračné tábory, ani plynové komory, ani rany do tyla, s následným pádom do horiacej vápenky, ani upaľovanie zaživa? Im k tomu stačia tzv. nevyhnutné ekonomické reformy a vykrádanie zdravotníctva, keď počet nevinných obetí zločinov proti ľudskosti je už o niekoľko desiatok tisíc väčší, paradoxne v mierovej dobe, od roku 1990 do roku 2019, ako vo vojnovom období na Slovensku?

Aby Vaše prezidentské Blahorodie nemalo pocit, že píšem bludy, tak si dovolím poznamenať, že základná definícia zločinu proti ľudskosti je, keď človek predčasne pripraví o život nevinného človeka, alebo to urobí v mene štátnej moci, ale pozor, zločiny proti ľudskosti majú niekoľko desiatok spôsobov. Keďže Vás považujem za svojprávnu osobu, veď aj prezidentský sľub ste podpísala vlastnoručne, aký máte pocit, že ste hlavou zločineckého a mafiánsko-gaunerského štátu, kde naďalej sa páchajú zločiny proti ľudskosti, no nie takým spôsobom, ako vo vojnovom období?

Záverom mi dovoľte, aby som sa vyjadril k Vášmu bludovému mysleniu, ktoré aj verejne hovoríte, čím ako hlava štátu ho aj propagujete, že Rusko je ríša zla, celosvetový nepriateľ slobody, slobodných názorov. Nemusím mať v láske nielen Rusko, ako aj predtým Sovietsky zväz, ale keď už nič iné, tak musím priznať jednu realitu, tú najukrutnejšiu realitu v historickom období niekoľkých storočí, ktorá nemá obdobu. A to platí nielen pre Vás, ale aj pre všetkých tých, ktorí sa snažia spochybniť význam Sovietskeho zväzu pri porážke nemeckého nacizmu v období druhej svetovej vojny.

Hovorí Vám niečo Leningrad a Stalingrad, kde živí, ledva stojaci na nohách,  vyhladovaní občania, aby prežili, aby naďalej mohli brániť a ubrániť tieto mestá, keď tu prakticky chýbali potraviny, tak živí jedli mŕtvych? Viesť boj aj za takúto cenu, čo v Rusku, pokiaľ bude existovať, nikdy sa nezabudne, Vy si myslíte, že oni sa majú prispôsobiť či osvojiť si nejakú americkú či západnú demokraciu? Dovolím si tvrdiť, že pokiaľ by sa do takejto situácie dostali Američania, Angličania, Francúzi, že by dokázali prežiť, bojovať a ubrániť sa aj za takúto cenu? Neverím tomu, že by to dokázali.

Vladimír Pavlík

Prezidentka: Sme povinní odhaľovať tých, ktorí sa hlásia k zločineckej ideológii. Potrebujeme vytvoriť celosvetovú koalíciu a byť na správnej strane dejín

https://www.hlavnespravy.sk/img.php?aid=2153726459
Bratislava 8. mája 2020 (TASR/SITA/HSP/Foto:SITA/Kancelária prezidentky SR)

Ako spoločnosť sme povinní odhaľovať tých, ktorí sa skryto či cez symboly hlásia k zločineckej ideológii, ktorá spôsobila smrť či utrpenie desiatkam miliónov ľudí. Pri príležitosti 75. výročia ukončenia druhej svetovej vojny to v príhovore počas galaprogramu v RTVS vyhlásila prezidentka Zuzana Čaputová
https://www.hlavnespravy.sk/wp-content/uploads/2020/05/10042-1.jpg
Bolo by podľa nej znevážením obetí a odkazu vojnových generácií, keby sme ľahostajne tolerovali netolerantnosť.
Prezidentka považuje za veľmi znepokojujúce, že sú ľudia a skupiny, ktoré s nacizmom a fašizmom aj po toľkých desaťročiach od ich porážky sympatizujú a vydávajú to za právo na názor.
„Ako spoločnosť sme povinní odhaľovať tých, ktorí sa hoc aj skryto a cez rôzne symboly hlásia k zločineckej ideológii, ktorá spôsobila smrť či utrpenie desiatkam miliónov ľudí,“ povedala s tým, že nesmieme nikdy dopustiť, aby sa história opakovala.
Hlava štátu počas príhovoru pripomenula, že vojnové generácie za cenu nesmiernych obetí a nepredstaviteľného utrpenia zachránili svet.
„Zachránili pre nás svet, ktorý garantuje neodňateľné práva a slobody, garantuje demokraciu a právny štát. Za toto všetko nikdy nebudeme môcť byť našim dedom a pradedom dostatočne vďační,“ poznamenala.
Doplnila, že Slovenským národným povstaním sme sa na správnej strane aj my zapojili do zápasu za záchranu sveta.
Slovenská republika ako slobodný a suverénny štát existuje podľa Čaputovej iba vďaka tomu, že fašizmus bol porazený. „Na túto pravdu nesmieme zabudnúť a má zmysel si ju pripomínať aj po trištvrte storočí,“ pripomenula.
Prezidentka poukázala, že Deň víťazstva nad fašizmom oslavujeme v čase, keď svet opäť čelí globálnej hrozbe. Tak ako vojnové generácie spojili sily vo veľkej protihitlerovskej koalícii, aj dnes podľa Čaputovej potrebujeme vytvoriť celosvetovú koalíciu proti pandémii a z nej vyplývajúcemu ekonomickému a sociálnemu úpadku.
„Naša republika sa musí opäť stať aktívnou súčasťou takejto koalície, aby sme znovu boli na správnej strane dejín,“ dodala hlava štátu.

 Príhovor prezidentky Zuzany Čaputovej pri príležitosti 75. výročia ukončenia druhej svetovej vojny v Európe
Vážení spoluobčania,
v májových dňoch pred sedemdesiatimipiatimi rokmi zaplnili ulice svetových metropol davy nadšených ľudí. Oslavovali nielen koniec nekonečného vojnového utrpenia, ale predovšetkým veľké historické víťazstvo – víťazstvo nad fašizmom. Oslavovali porážku zvrhlej a bezohľadnej ideológie, aká sa mohla zrodiť iba v hlave šialenca. Len v nej sa mohla zrodiť predstava, že jeden národ je predurčený na to, aby ako takzvaná vyššia rasa vládol svetu a všetky ostatné mu môžu iba otrocky slúžiť. Je desivé uvedomiť si, ako blízko mal svet k tomu, aby sa táto šialená predstava naplnila. Hitlerovské vojská obsadili Paríž, bombardovali Londýn a dostali sa takmer na dostrel k Moskve. O to väčšie bolo nadšenie miliónov ľudí, že sa ich napokon podarilo zastaviť a poraziť.
Vojnové generácie, generácie mužov a žien, za cenu nesmiernych obetí a nepredstaviteľného utrpenia zachránili svet. Zachránili pre nás svet, ktorý garantuje neodňateľné práva a slobody, garantuje demokraciu a právny štát. Za toto všetko nikdy nebudeme môcť byť našim dedom a pradedom dostatočne vďační. Lebo aj oni, rovnako ako ich rovesníci a rovesníčky v Rusku, vo Veľkej Británii, vo Francúzsku, či v Spojených štátoch amerických, našli v sebe toľko sily, odvahy a odhodlania, že so zbraňou v ruke bojovali za spravodlivú a posvätnú vec. Dnes ďakujeme všetkým našim osloboditeľom a pripomíname, že Slovenským národným povstaním sme sa na správnej strane aj my zapojili do tohto zápasu za záchranu sveta. Zápasu za zachovanie ľudskosti a európskej civilizácie. A do boja za vlasť a slobodný život jej obyvateľov.
Na hypotetickú otázku, čo by sa stalo so Slovenskom a Slovákmi v prípade, keby fašizmus v druhej svetovej voje zvíťazil, existuje nehypotetická odpoveď. Historici ju našli v nacistických archívoch. Buď by boli Slováci úplne asimilovaní a ako národ by zmizli, alebo mali byť zámerne udržiavaní na najnižšej možnej civilizačnej úrovni. Bez protihitlerovskej koalície, našich spojencov, by sa aj nad Slovenskom zavreli dejiny. Slovenská republika ako slobodný a suverénny štát existuje iba vďaka tomu, že fašizmus bol porazený. Na túto pravdu nesmieme zabudnúť a má zmysel si ju pripomínať aj po trištvrte storočí.
Vážení spoluobčania,
Ak si uvedomíme, aké historické zlo predstavoval nacizmus a fašizmus, tak je veľmi znepokojujúce, že sú ľudia a skupiny, ktoré s nimi aj po toľkých desaťročiach od ich porážky sympatizujú. A vydávajú to za právo na názor. Ako spoločnosť sme povinní odhaľovať tých, ktorí sa hoc aj skryte a cez rôzne symboly hlásia k zločineckej ideológii, ktorá spôsobila smrť či utrpenie desiatkam miliónov ľudí. Bolo by znevážením obetí a odkazu vojnových generácií, keby sme ľahostajne tolerovali netolerantnosť a trpne znášali neznášanlivosť. Voči všetkým, ktorí sa zaslúžili o porážku fašizmu, máme totiž posvätný záväzok: Nesmieme nikdy dopustiť, aby sa história opakovala.
Deň víťazstva nad fašizmom oslavujeme v čase, keď svet opäť čelí globálnej hrozbe. Vojnové generácie splnili svoju misiu, lebo spojili sily vo veľkej protihitlerovskej koalícii. Takúto koalíciu globálnej spolupráce potrebujeme aj dnes, lebo aj dnes je náš svet v ohrození. Potrebujeme celosvetovú koalíciu proti pandémii a z nej vyplývajúcemu ekonomickému a sociálnemu úpadku. Naša republika sa musí opäť stať aktívnou súčasťou takejto koalície, aby sme znovu boli na správnej strane dejín. Je našou povinnosťou, aby sme svet prosperity, slobody a demokracie nielen zachránili, ale v najlepšom možnom stave odovzdali našim potomkom.   PRINT RSS


             
Hlavná stránka