Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Hlavná stránka

„Hrdina“ z Popradu  

          V pondelok 17. 9. 2018 mi bol poslaný článok z Noviny Poprad č. 33-34 zo dňa 5. 9. 2018, ročník XXI, pod nadpisom – Nedôstojné 50. výročie okupácie a pietna spomienka, pod ktorým bol podpísaný Rastislav Mačura. Celý jeho príspevok je ako príloha súčasťou tohto môjho článku. Aj keď je podpísaný konkrétnou osobou, ktorá bola na tejto pietnej spomienke prítomná, niektoré jeho pasáže sú zavádzajúce, pričom si dovolím tvrdiť, že vedome a úmyselne zavádzajúce.

          Už jeho prvá veta, z ktorej citujem: - V utorok 21. 8. poobede sa uskutočnila pietna spomienka pri pomníku Jozefa Bonku v rámci 50. výročia vstupu okupačných vojsk do Československa..... Autorovi článku chcem pripomenúť, že oficiálny názov pomníka je – Pamätník obetiam okupácie 21. augusta 1968. A tento pamätník stojí v Poprade hlavne zásluhou Františka Bednára, bez pomoci vedenia mesta, je postavený zo zbierok, ktoré on osobne organizoval, s pomocou niektorých jedincov. A pokiaľ ho nejaký Mačura, obviní z propagovania svojich xenofóbnych názorov, citujem: - keď jeden z nich ako komunálny kandidát na primátora, propagoval svoje volebné názory, ktoré v kontexte pietnej spomienky vyzneli nemiestne, až urážajúco. (TAKŽE, MAČURA, TO BOLO XENOFÓBNE A URÁŽAJÚCE, KEĎ HOVORIL O POLITICKEJ MAFII?!?!) Znovu opakujem, nebyť aktivít, dobrovoľných aktivít Ferka Bednára a niektorých jedincov, nikdy by v Poprade nestál tento pamätník.

          No a pána Trnovca tento zákerný klamár a dezinformátor ohodnotil takto: - Predstaviteľ strany SĽS mal zase prejav v tom zmysle, akoby za okupáciou bol stret medzi Slovanmi a Západom a obete Augusta boli vlastne zbytočné.

          Na moju adresu a text vystúpenia sa tento tzv. hľadač pravdy s jediným a pravdivým názorom, teda, jeho názorom, sa vyjadril takto: - Navyše ďalší rečník počas prejavu osobne napádal prezidentovu rodinu a hlavne mal rasovo dehonestujúco orientované vyjadrenia, preto je škoda, že toto zhromaždenie nemonitorovala polícia. Je rovnako na škodu, že prítomní mestskí policajti nezaujali otvorene nejaké stanovisko, hoci nemali prejav, ale svojou účasťou podporili nedôstojnosť podujatia.

          Dôrazne sa ohradzujem, aby nejaký Mačura ma spájal s xenofóbnymi, rasovými a dehonestujúcimi vyjadreniami, lebo všetko čo som hovoril je aj doložené, vrátane po stránke historickej. Takže poďme po poriadku. V čom vlastne spočívalo moje osobné napádanie prezidentovej rodiny? Keď som veľmi pekne poprosil jeho otca, aby dal synovi pár otcovských a vysvetlil mu, že nemôže každodenne tárať o Rusku, že je nielen ríšou zla, ale aj najväčším nebezpečenstvom pre Slovensko. Slušne som mu pripomenul, aby svojmu synovi povedal to, že za bezstarostné jeho detstvo, ako aj jeho bratov, vďačí práve svojmu otcovi, zúrivému normalizátorovi a ruskému riťolezovi, ako aj to, že všetci jeho synovia mohli bez problémov vyštudovať na rozdiel od tých, ktorým on osobne zničil život, lebo ich považoval za triednych nepriateľov. KTOVIE, ČI AJ MAČUROV OTEC NEPATRIL MEDZI NORMALIZÁTOROV PODOBNÝCH OTCOVI PREZIDENTA KISKU?

A čo sa týka mojich rasovo dehonestojúcich vyjadrení, pokiaľ som si dovolil povedať na rozdiel od amerických, izraelských a židovských riťolezov, vrátane slovenskej politickej spodiny, ŽE RÍŠU ZLA Z RUSKA UROBILI ŽIDOBOĽŠEVICKÉ BANKÁRSKE LICHVÁRSKE ZBERBY, KTORÉ CEZ SVOJE FINANCIE STVORILI LENINA, AKO AJ TO, ŽE 80 % ŽIDOBOĽŠEVIKOV BOLO MEDZI TÝMI, KTORÍ PO VOSR ROZHODOVALI O RUSKU. Že to boli práve oni, ktorí cez vedomý hladomor, hlavne na Ukrajine a Rusku, majú na svedomí desiatky miliónov obetí. Toto najzločineckejšie plemeno s ľudskou podobou založilo v Rusku Čeku, NKVD, gulagy, z ktorých si bral vzor nemecký nacizmus pri budovaní koncentračných táborov.

A ešte jeden záverečný odkaz Mačurovi, ktorému a jemu podobným neprekáža, že syn normalizátora ničiaci životy nevinných ľudí, toho času prezident, nám tu ide kázať o morálke, demokracii, ľudskosti, tolerancii, samopasoval sa do úlohy hľadača fašistov, extrémistov, neonacistov, rasistov, popieračov holokaustu....., miesto toho,aby vyzval svojho otca, aby sa ospravedlnil a prosil o odpustenie všetkých tých, ktorým ako normalizátor zničil život ako tzv. triednym nepriateľom, zničil život ich deťom, ktorí kvôli rodičom sa nedostali na stredné a vysoké školy. ALEBO BY TO MAL UROBIŤ ZA NEHO ON A ODÍSŤ Z POLITICKÉHO A VEREJNÉHO ŽIVOTA. Len tak mimochodom, Mačura, boli tam aj policajné zložky v civile, vrátane Slovenskej informačnej služby práve ohľadom monitorovania.

Vladimír Pavlík

http://www.szcpv.org/18/21august.html

http://v2.noviny-poprad.sk/clanok.php?id=1006


Nedôstojné 50. výročie okupácie a pietna spomienkaNapísali ste nám

V utorok 21. 8. poobede sa uskutočnila pietna spomienka pri pomníku Jozefa Bonku v rámci 50. výročia vstupu okupačných vojsk do Československa za účasti asi 60 občanov, ktorá bola povolená mestom a zúčastnili sa na nej aj mestskí poslanci.

Pietna časť podujatia s kladením vencov prebehla v poriadku, vence položili členovia čestnej stráže prezidenta a pri pomníku držali stráž skauti. Nasledovali ale politické prejavy troch rečníkov, ktorí zneužili túto spomienku na propagovanie svojich xenofóbnych názorov, keď jeden z nich ako komunálny kandidát na primátora, propagoval svoje volebné názory, ktoré v kontexte pietnej spomienky vyzneli nemiestne, až urážajúco. Predstaviteľ strany SĽS mal zase prejav v tom zmysle, akoby za okupáciou bol stret medzi Slovanmi a Západom a obete Augusta boli vlastne zbytočné. Navyše ďalší rečník počas prejavu osobne napádal prezidentovu rodinu a hlavne mal rasovo dehonestujúco orientované vyjadrenia, preto je škoda, že toto zhromaždenie nemonitorovala polícia. Je rovnako na škodu, že prítomní mestskí poslanci nezaujali otvorene nejaké stanovisko, hoci nemali prejav, ale svojou účasťou podporili nedôstojnosť podujatia. O to viac, keď napríklad česká Snemovňa schválila v týchto dňoch uznesenie, že v Auguste 1968 išlo o inváziu vojsk a následne o okupáciu Československa. K vyváženiu pietneho zhromaždenia sa snažili prispieť iní dvaja rečníci, a to zástupca Ústavu pamäti národa a predstaviteľ strany KDH z Kežmarku. Keď už bolo zhromaždenie na konci a moderátor pozval prítomných na „oslavu“ do reštaurácie, tak sa z vlastnej iniciatívy dostala k mikrofónu sestra Jozefa Bonka, teda tej obete, kvôli ktorej mala byť pietna spomienka. Sestra pána Bonka, pani Malá, vlastnými slovami pripomenula brata ako mladého človeka, ktorý protestoval proti vstupu okupačných vojsk a doplatil na snahu žiť v slobodnej krajine vlastným životom, o čom sa po normalizácii nesmelo ani hovoriť a tabuľa s jeho menom na budove bola nahradená tabuľou o vzniku KSČ v meste, takže jeho obeť sa mohla začať spomínať až po roku 1989. Vyzvala tiež mladých ľudí, aby nezabúdali na to, čo sa odohralo v Auguste 1968 a apelovala na učiteľov, aby im to pripomínali. Ak by nebolo tejto záverečnej reči, tak celé pietne podujatie by vyznelo ako volebná kortešačka xenofóbnych politických predstaviteľov, kde obeť Jozefa Bonka bola len zámienkou na usporiadanie si politického podujatia.

Rastislav Mačura


Poznámka: Rastislav Mačura v komunálnych voľbách v roku 2014 kandidoval na spoločnej kandidátke OZ Pre Mesto. Jedným z kandidátov bol aj JUDr. Jozef Beňo, v súčasnosti už v drese strany Spolu, ktorú podporuje prezident Andrej Kiska, ako potvrdzuje fotografia nižšie. https://stranaspolu.sk/regionalni-koordinatori

 
   PRINT RSS


             
Hlavná stránka