Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Hlavná stránka

Koho chce poučovať kandidát na župana v PSK Ing. Pavol Gašper?  

https://vk.com/vlado.pavlik                                                       

          Televízne debaty kandidátov na županov mimo všeobecných fráz a všeobecných riešení mi pripadali, ako keby na pravú ruku si namaľovali číslo 5 a na ľavú ruku číslo 9, čo by ich oprávňovalo k tomu, aby mohli tárať piate cez deviate. Spomedzi kandidátov Prešovského samosprávneho kraja unikátny zjav predstavoval Ing. Pavol Gašper. Svojich kolegov, vrátane seba samého ohodnotil v platenom článku v denníku SME, ktorého príloha je aj súčasťou tohto článku.

          Mňa najviac zaujalo jeho hodnotenie kandidáta Františka Bednára, citujem: „Podľa abecedy je kandidátom číslo jedna František Bednár, popradský politický kaskadér s minimálnou podporou. Zviditeľnil sa otvoreným listom predsedovi Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Petrovi Chudíkovi. Počíta s tým, že nebude zvolený. Jeho cieľom je poukázať na praktiky, ktoré ovládli rozhodovacie krajské štruktúry a zviditeľniť politickú stranu NAJ.“  Pričom sám seba nezabudol označiť či povýšiť sa za jediného kandidáta s uceleným programom.

          Takže sa odrazme od prvej vety, v čom je, ale z môjho hľadiska, František Bednár politickým kaskadérom. Ako jediný kandidát, spomedzi všetkých kandidátov na post župana, dokázal otvorene povedať niečo, o čom doteraz mlčali a mlčia všetci politici, médiá, mimovládky, tretí sektor, ľudskoprávne organizácie, ako aj tzv. národovci, ktorí sa samopasovali za najslovenskejších Slovákov a najnárodnejších národniarov.... Otvorene povedal o najzvrhlejších zločinoch proti ľudskosti, páchanými v mierovom období zo strany politikov, a to, o drastickom vykrádaní zdravotníctva, počas desaťročného premiérovania Roberta Fica, kvôli čomu každoročne predčasne zomrú tisíce a tisíce nevinných ľudí. Kvôli objektivite treba povedať, že toto sa robilo aj za vlád počas všetkých premiérov, no za Fica to dosialo priam hrozivé čísla. Otvorene povedal ohľadom týchto zločinov proti ľudskosti aj o trestnom oznámení na Roberta Fica, ako aj to, že doložil nezvratný dôkaz o počte týchto obetí za rok 2013.   

          Čo sa týka jeho druhej vety, že sa zviditeľnil otvoreným listom predsedovi PSK Petrovi Chudíkovi. Nuž, podľa môjho názoru tento list je tak závažný a tak dôkazovo silný, že už mali konať aj orgány činné v trestnom konaní. A to, že Pavol Gašper miesto toho, aby podporil iniciatívu Františku Bednára, zvolil nielen bobríka mlčania, ale, z jeho správania možno dedukovať asi toto, „čo si to ten Bednár dovoľuje?“ 

          Čo sa týka tretej vety, že nebude zvolený, čo je na tom zlé, že takto odhadol svoju situáciu? No a ohľadom tej štvrtej a poslednej vety len toľko – čo Gašperovi prekáža na tom, že František Bednár chce poukázať na praktiky, ktoré ovládli rozhodovacie krajské štruktúry a zviditeľniť politickú stranu NAJ, ktorej je  členom? ČI ON AKO OSOBA NEMÁ PRÁVO SA ZVIDITEĽNIŤ?“

Záverom možno povedať, že metódy Pavla Gašpera mi pripomínajú kotlebovské metódy, ktorí tiež osočujú a dezinformujú o tých kandidátoch, ktorí kandidujú do voliteľných funkcií, kde sú aj kandidáti ĽS-NS.

Vladimír Pavlík

Voľby do samosprávnych krajov 2017- VÚC PREŠOV (diskusie)


Streda 25.10.2017 20:10
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/12721/139940

V predposlednej diskusii kandidátov na predsedov samosprávnych krajov  jedine RTVS poskytla priestor všetkým kandidátom. TA3 diskriminačnou selekciou  vybraných kandidátov potvrdila, že je financovaná oligarchiou, ktorý má dosah na takmer všetky média. TA3 poskytla priestor kandidátovi strany Kotleba ĽSNS, pričom na stranu NAJ je v tejto televízii informačné embargo.  V diskusnej relácii kandidátov na predsedu Prešovského samosprávneho kraja dostal priestor aj kandidát nominovaný novovzniknutou stranou Nezávislosť a jednota NAJ, ktorá je  principiálne protisystémovou stranou, ktorá chce oslobodiť Slovensko od politickej mafie a ukončiť moc oligarchie.  Jedine František Bednár za NAJ a nezávislý kandidát  Ján Garaj, našli odvahu  kriticky vystúpiť proti skorumpovanému systému riadenia PSK a neskĺzli do roviny všeobecných fráz  a prázdnych sľubov. Sklamal kandidát ĽS NS, ktorý  potvrdil, že je v prvom rade podnikateľom, ktorý si nechce pohnevať súčasného župana Chudíka v prípade ak bude opäť zvolený. ĽS NS stráca ťah na bránku  a čoraz viac sa približuje k štandardným politickým stranám, ktoré sa chcú dostať k balíku peňazí, ktorým disponujú VÚC.

Zostrih  z vystúpenia kandidáta NAJ Františka Bednára
https://www.youtube.com/watch?v=Oje4uPXOQ1g&feature=youtu.be


Predvolebný galimatiáš

https://tlacovespravy.sme.sk/c/20681075/predvolebny-galimatias.htmll

Krajské voľby klopú na dvere.

25. okt 2017 o 20:09

Krajské voľby klopú na dvere. Kampane vrcholia. Prešovský kraj oblepený usmiatymi tvárami. Opýtal sa však niekto, čo sa za nimi skrýva? Naozaj chcú všetci pre nás – obyčajných občanov to najlepšie? Skutočne sa za bielymi vycerenými zubami a vyretušovanými tvárami bez vrások skrýva úprimná snaha pomôcť ľudu nášho kúta Slovenska? Alebo im ide o pomoc sebe, svojim sponzorom, či politickým stranám? Poďme sa na to pozrieť podrobnejšie.

Podľa abecedy je kandidátom číslo jedna František Bednár, popradský politický kaskadér s minimálnou podporou. Zviditeľnil sa otvoreným listom predsedovi Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Petrovi Chudíkovi. Počíta s tým, že nebude zvolený. Jeho cieľom je poukázať na praktiky, ktoré ovládli rozhodovacie krajské štruktúry a zviditeľniť politickú stranu NAJ.

Druhým na zozname je Ján Garaj, ktorý chce pre Prešovský kraj získať jeden z vrcholových orgánov štátnej správy. Cieľom prešovského právnika s podtatranským pôvodom je vyčistiť augiášov chliev v krajskom úradníckom aparáte. Nielen v kuloároch je však spájaný s Kotlebovcami. Má síce miernejšiu rétoriku než oni, ale podstata ostáva. Vo svojom programe neprináša prakticky nič systémové. Kampaňou sa dostane do povedomia Prešovčanov pred budúcoročnými komunálnymi voľbami.

Ďalším z kandidátov je nestraník Pavol Gašper. Tento Popradčan tvrdí, že prichádza ako jediný s uceleným programom, i keď ešte mnohým nie je jasné, ako ho chce realizovať. Nie je veľmi nadšený z investorov, vraj sa to dá inak, aby peniaze ostali doma. Plebiscit mu pomôže zviditeľniť sa pred primátorskými voľbami v Poprade. Predchádzajúca skúsenosť so spojením sa so straníkom mu pravdepodobne znemožní zopakovať tento krok.

Do partie nestraníkov sa pridal aj Andrej Gmitter. Je tento Bardejovčan a bývalý člen SMERu nasadený, aby odoberal hlasy nestraníkom? Odpoveďou môže byť skutočnosť, že napriek nízkym preferenciám a prakticky neexistujúcemu programu sa nechce spájať s nikým. Chce doraziť voľby do konca sám. Voľby mu pomôžu zviditeľniť sa pred komunálnymi voľbami v Bardejove.

V abecednom poradí je piaty na predsedníckej kandidátke súčasný župan Peter Chudík. „Peter veľký - Prešovský“ je presvedčený, že už niekoľko volebných období robí všetko dobre a musí v tom pokračovať – aby splnil stranícke, nie osobné ambície. PSK predsa býval „smeráckou“ baštou. Krajskému šéfovi sa doteraz podarilo vytvoriť plne funkčnú ekonomickú chobotnicu, ktorá k sebe spoľahlivo sťahuje, čo sa dá. Je to výhodné nielen pre domovskú politickú stranu. Kto vytŕča z davu, toho chobotnica prevalcuje.

Nemalej politickej podpore sa teší kresťanský kandidát Milan Majerský. Z Levoče je to do Prešova už len na skok. Treba však skonštatovať, že vzhľadom na širokú podporu má nazbierané sponzorské desaťtisíce, ktoré bude zrejme treba povracať a bilboardmi oblepený celý kraj. Aj keď ho materské KDH tlačí, ako sa dá, podporu ostatných koaličných strán z jeho plagátov ani z terénu akosi nebadať. Pekný úsmev, sympatický vek a naučené frázy sú novodobým marketingovým produktom kresťanských demokratov. Za akú cenu?

O kreslo župana bojuje aj Eduard Markovič, ktorého kandidatúra skôr pripomína „trucpodnik“ voči centrále SNS a Škvarekovi. Ešte je v živej pamäti „kapitánsky“ podraz straníckeho šéfa národniarov voči tomuto podnikateľovi, donedávna krajskému predsedovi SNS, ktorého na kandidátke do parlamentných volieb nahradil primátorom Svitu. Markovič vie, že vo voľbách nezvíťazí. Stačí mu, keď bude mať po voľbách na pažbe viac voličských zárezov ako pretlačený národniarsky nominant.

Kandidatúru Jozefa Mihalčina od Kotlebovcov sa dá vystihnúť jednou vetou: „Idem za ideou, nech to dopadne, ako chce.“

Bez ŠANCE neostal ani František Oľha, ktorý v začiatku kampane uvažoval o podpore Milana Majerského. ŠANCA, ktorá ho na svojej politickej kandidátke podporuje, však tomuto Prešovčanovi reálnu šancu na úspech nedáva. Oľha „sa rozhodol“, že tiež pôjde do konca. Aj keď nemá žiadne županské ambície, aspoň zviditeľní politickú stranu.

Prešovské predsednícke kreslo by si rád vyskúšal aj Miroslav Škvarek – Sviťan, ktorého pretlačil na stranícku kandidátku SNS „kapitánsky“ rozkaz v rozpore s vlastnými straníckymi stanovami. Politický kandidát bez podpory regionálnych straníckych štruktúr nemá veľké šance na víťazstvo. Škvarekovi navyše hrozí dvojnásobná prehra v prípade, ak sa cez neho bývalý stranícky kolega Markovič „prekrúžkuje“ rovnako, ako pri voľbách do parlamentu.

Za „zelených“ sa odhodlal svoje meno položiť prešovský cukrár Milan Šteiner. Sám priznal, že nemá politické ambície, že chce len zviditeľniť politickú Stranu zelených Slovenska. Pôvodne uvažoval o spojení štyroch kandidátov. Neskôr však jednostranne vyhlásil podporu Garajovi, čím sa vypoklonkoval z kampane aj samotných županských volieb.

Posledným na zozname kandidátov je Jozef Šváč. I keď sám nie je členom tejto politickej strany, na kandidátku ho „vyslal“ Nový parlament, nová značka na politickej mape Slovenska. Napriek tomu Šváča strana viditeľne nepodporuje. Tento prešovský pedagóg sa dokonca ani v kampani priamo neangažuje. Na sociálnej sieti je priateľom Kotlebovcov, na čom by nebolo nič zlé. Čerešničkou na torte je však fakt, že za Nový parlament kandidujú na krajských poslancov iba Rómovia.

Takýto výber má volič pred krajskými voľbami. Suma sumárum – traja kandidáti chcú len zviditeľniť seba, ďalší svoje politické strany. 6 kandidátov je dokonca bez politických ambícií! Komu to vyhovuje? Ako sa k tomu postaví volič? Bude voliť podľa príslušnosti k politickým stranám alebo podľa programu? Preferencie sa rôznia, ale kocky sú hodené. Odpovede na všetky tieto otázky dajú samotné voľby. Vidíme sa 4. novembra, priatelia!

Ing. Jozef Krivoňák

Objednávateľ: Ing. Pavol Gašper, MPČĽ 3170/31, 058 01 Poprad

Dodávateľ:

Petit Press, a. s., divízia východ, o. z.. Letná 47, 040 01 Košice. IČO: 35790253

Tlačová správa je komerčným textom a nijako neprezentuje názor redakcie, ktorá sa s jej obsahom nestotožňuje. Za jej obsah a rešpektovanie zákonných noriem zodpovedá zadávateľ.


   PRINT RSS

             
Hlavná stránka