"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Prečo je protest od 9. 11. 2013 odsúdený na neúspech               

Dovoľujem si poslať Vám môj príspevok z dôvodu, že mi už neskutočne vadí bezohľadnosť, klamstvá všetkých doterajších vlád a poslancov a pochybnosť o tom, či je ešte možné niečo zmeniť, keďže tento zvrátený systém, podporujúci banky, veľké korporácie a vlády, ktoré súhlasia so všetkými krokmi EÚ a USA sa rozširuje po celom svete. Môžeme proti tomu spoločnými silami niečo urobiť?


Už pri prvých správach ohľadom tohto protestu som pochybovala o jeho úspechu. Prikázať prezidentovi republiky, aby odvolal vládu, ktorá sa následne má pobaliť a beztrestne odísť je nerealizovateľné, a, prečo by tí, ktorí tu roky rozkrádajú našu vlasť nemali byť potrestaní?

Okrem toho, z diskusii pod výzvami na protest vyplýva, že je ešte  stále veľmi veľa ľudí, ktorí sa zastávajú buď tzv. pravicových alebo tzv. ľavicových strán a navzájom si nadávajú, často aj vulgárne. Kým väčšina obyvateľov tejto krajiny nepochopí, že problémom sú všetci ponovembroví politici a poslanci, ktorí vytvorili zákony chrániace zločincov a trestajúce bežných občanov, politici, ktorí zdevastovali školstvo, zničili zdravotníctvo, poľnohospodárstvo, fungujúce podniky, nepohneme sa ani o krok vpred.
Prvoradým cieľom je zmeniť zákony. Rozkrádanie neznamená len prideľovanie štátnych zákaziek priateľom, ktorí prispievajú na chod strany, na volebnú kampaň a do vrecka vyvoleným. Rozkrádanie znamenajú aj zákony, ktoré umožňujú v štátnom podniku zamestnať priateľa na 2-3 mesiace za nadštandardný plat a po tejto dobe mu pri jeho odchode zaplatiť obrovské odstupné. Toho sa dopustila aj najliberálnejšia a najdemokratickejšia SAS v Košiciach /jej predstavitelia sa dištancovali od aféry GORILA ale ihneď na začiatku už vedeli, ako prísť zákonne k peniazom/, ďalej to bolo KDH pri dosadení svojej nominantky a pán Figeľ nám so svojím „svätým“ výrazom vysvetľoval, že takto bola uzavretá zmluva a zmluvy sa predsa musia dodržiavať. Takých prípadov je však oveľa viac, a naši čestní politici nám vysvetlia, že to možno nie je etické, ale právne v poriadku. Pýtam sa, aké zvrátené zákony prijali, že takáto podlosť je právne v poriadku.

Ďalším okrádaním firiem sú dozorné rady – miesta v dozorných radách opäť dostávajú tí vyvolení, a nám roky vysvetľujú ako sa musíme uskromniť, lebo: najprv bolo uťahovanie opaskov kvôli hospodáreniu komunistov, teraz sa musíme všetci uskromniť, lebo je kríza, ale tieto pijavice vysávajú firmy svojimi obrovskými odmenami, a pritom sa situácia vo firme vôbec nezlepšuje a zvyšovanie platov pre zamestnancov neprichádza do úvahy. Štátna firma a plytvanie peniazmi – nadštandardný nezaslúžený plat manažérov, dozorná rada, reklama, tendre, nakupovanie predražených strojov, automobilov, v poslednej dobe je moderné preplácanie upratovacích služieb, právnikov... Tu je to plytvanie peniazmi, vďaka ktorému musia zamestnanci robiť za minimálne mzdy.

Banky, významné inštitúcie, ktorým sme všetci prispeli – počas vlády SDKÚ, KDH a iných „pravicových“ strán – na ich záchranu, boli potom mimoriadne výhodne predané zahraničným „investorom“. Tí, ktorí tie banky priviedli do tejto zlej finančnej situácie tunelovaním, t.j. poskytovaním obrovských úverov darebákom, ktorí ich nemuseli vrátiť, neboli nikdy potrestaní, práve tak ako tí, ktorí tie úvery vybrali.  Napriek tomu, že na Slovensku sú najnižšie mzdy, títo dobrí investori nám poskytovali a poskytujú úvery s najvyššími úrokmi a možnosti sporenia s najnižšími úrokmi.

Jednou zo špecialít bánk sú tzv. balíčky, ktoré Vám nanútia a musíte osobne navštíviť banku, zbytočne strácať svoj čas, a vysvetľovať, prečo ten „výhodný“ balík nechcete. Na reklamu míňajú obrovské množstvo peňazí a úver, nezáleží na tom aké percento úrokov stanovia, preplatíte od 50-75 %, čo znamená úžeru, ktorá ale nikomu nevadí.

Medzi zbytočné plytvanie zaraďujem aj financie na volebnú kampaň. Je úplne jedno koho zvolíte. Nič tým nezmeníte, lebo raz sú jedni vo vláde a druhí v opozícii a potom sa len vymenia a celý ten kolotoč pokračuje. Strany sa síce navzájom obviňujú z krádeží a podlostí, ale nikdy nikto nie je potrestaný – nedá sa nič dokázať, a je úplne jedno aj to, kto je generálnym prokurátorom aj to, že naši sudcovia majú vyššie platy ako napr. sudcovia v Holandsku, a to z dôvodu, aby sa nedopustili korupcie. 

Vynikajúcim zákonom našich zákonodarcov je exekúcia majetku za minimálne dlžné sumy. Exekúcia majetku veľkým zlodejom je vylúčená.

Kým sa nenájdu ochotní právnici, ktorí by bezplatne a stručne spracovali spravodlivé, zrozumiteľné zákony /na ktoré nebude mať päť právnikov päť názorov/  – ako aj zákon o preukazovaní majetku – a spolu s ďalšími neanonymnými pomocníkmi /dúfajme, že ešte nie sme na tom tak zle, ako v najväčšej demokracii - USA, že by občania bojujúci proti korupcii a za spravodlivejšiu spoločnosť mohli bez súdu skončiť za mrežami/ nezorganizujú petičnú akciu a protest cez sociálnu sieť, a potom protestmi prinútia tých darebákov zmeniť hlavné zákony, zamerané proti bežným občanom a chrániace podvodníkov a veľkých zlodejov, nič sa nezmení.

Pokiaľ si ľudia naďalej budú na sociálnych sieťach len nadávať a chrániť tú „svoju správnu politickú stranu“, politici sa môžu naďalej beztrestne obohacovať a väčšina ľudí pomaly ale isto bude klesať ku dnu.
Za normálnych okolností by pri prieskumoch mal byť počet ľudí, ktorí nedôverujú žiadnemu politikovi a žiadnej politickej strane aspoň 80%.

Pri voľbách stačí akékoľvek percento voličov, ale pri referende už nie. To tiež svedčí o spôsobe získavania a udržiavania si moci.
Prajem Vám pekný deň


Alena Zenovitzová

    Facebook Print Friendly and PDF


             
Hlavná stránka