"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Matovičova cesta k špinavým peniazom

   Ľudia volili Obyčajných ľudí v nádeji že sa im dostane spravodlivosti, že Nezávislé osobnosti na kandidátke budú obhajovať záujmy voličov tak ako nikto pred tým. Sklamali sa...

Máme za sebou len pár mesiacov vlády "Rany istoty" a už sa prijímajú prvé zákony, ktorými sa degraduje ďalší vývoj Slovenska v dlhodobom horizonte. Igor Matovič sa v politike síce dlho neohrial ale necelé dva roky predchádzajúcej vlády mu stačilo na rozkukanie sa v politike a dnes už vie čo treba robiť aby mu z toho niečo "kvaplo".

Vo svojej kolportérskej firme zamestnáva viac ako tisíc ľudí a z nich je prevažná väčšina študentov stredných škôl. Veľmi rýchlo si pri týchto počtoch zrátal, že keď bude musieť pri nových zákonoch Smeru platiť odvody za študentov, jeho náklady sa zvýšia (ak má ostať zachovaný čistý príjem študenta) o desiatky tisíc EUR mesačne. Takže ak by zachoval doterajšiu cenu roznášky letákov a regionálnej tlače, mal by čistú stratu za celé volebné obdobie SMERu idúcu až do miliónov EUR. Samozrejme je to len hypotetický predpoklad, Igor Matovič je dostatočne zdatný obchodník aby si vedel obhájiť aj zvýšenie ceny roznášky a zároveň (opäť ako je jeho bežná prax) aj zníženie odmeny pre jeho pracovníkov.

Len tak vo svojej predstave vidím ako ho napadla spásonosná myšlienka - čo keby sa dohodol s Ficom na nejakej špeciálnej výnimke a jeho byznis môže fungovať naďalej bez akýchkoľvek obmedzení. Náš Igor je akčný človek, od nápadu k realizácii nemá ďaleko, troška zalobuje pri správnych SMERáckych dverách a tak sa na schôdzi Národnej rady objaví príspevok Igora Matoviča (sledujte okolo 1:20) kde s účasťou v hlase hovorí o tom, ako mladí ľudia pomáhajú svojich bezvládnym rodičom a preto im nemôžeme zobrať 30%. Podľa návrhu Igora Matoviča študenti do 18 rokov pri príjme do 66 eur z dohôd odvody platiť nebudú.

Igor Matovič namiesto toho aby zmietol zlé návrhy Smeru zo stola, zvolil si cestu súhlasu s nimi, pokiaľ to nepoškodí jeho obchod. Väčšina podnikateľov však nerozmýšľa tak ako on, že ľuďom len zoberie peniaze. Naopak, ak si chcú ľudí udržať majú v hlavu smútku, pretože budú hľadať zdroje na pokrytie odvodov, aby dohodárom v maximálnej miere ostala zachovaná výška čistej mzdy. Zároveň každá výnimka ukazuje cestu ako z toho von, stačí, keď sa ľubovoľná dohoda napíše na študenta, vyššie odmeny sa rozpíšu na dvoch študentov a naraz štát nebude mať nič. Osobne očakávam že v nasledujúcich rokoch bude veľká zhánka po študentoch a prakticky každý bude mať napísanú nejakú dohodu - pretože kto chce platiť dane štátu, ktoré aj tak odídu celé do Grécka, Španielska, či Talianska.... Ale aspoň sa začína ukazovať pravá tvár Igora Matoviča a jeho pravý záujem.

Vzhľadom na úroveň inteligencie voličskej základne Slovenska som presvedčený že mu tento kšeft so SMERom voliči "zožerú", len som zvedavý že musel za to Ficovi sľúbiť. Bude ešte zaujímavý ten náš politický život. Alebo možno ani nie - SMER s OĽaNO majú pohodlnú ústavnú väčšinu a aj keď nemajú podpísanú žiadnu oficiálnu zmluvu som presvedčený že dôležité rokovania budú prebiahať vo vzácne konštruktívnom duchu zo strany oboch zoskupení.
Čítajte viac: http://jurajpolacek.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=305213#ixzz23ma6Wn8D

NOVODOBÝ OTROKÁR Mgr. Igor Matovič – region PRESS

        
Začalo to nevinne. Vo vysokoškolských laviciach sa rozhodli dvaja spolužiaci podnikať. Dvaja otrokári sa však na jednom mediálnom smetisku neznesú, ale toto smetisko poskytuje každému metódy ako konkurenta vyštvať. Tak to bolo aj v ich prípade. Z dvoch veľmi dobrých priateľov sa stali neskôr rivali. Ich reklamnú a podnikateľskú činnosť prezentujú tieto stránky: http://regionpress.sk/vydavatelstvo/uvod a http://www.vilka.sk/

Ako Igorko Matovič zbohatol na klientoch?

Na tej prvej čítame: „Vydavateľská spoločnosť region PRESS je najväčším vydavateľom regionálnej tlače na území SR a pôsobí na trhu od roku 1997. Do základného portfólia spoločnosti patrí 36 regionálnych týždenníkov so súvislým pokrytím Slovenska distribúciou bezplatne do viac ako 1 351 000 domácností v SR (týždeň) a dosahom na viac ako 1 550 000 domácností. 
Naše tituly už dlhodobo dosahujú vynikajúce výsledky čítanosti na úrovni 12-16% populácie SR, čo predstavuje 500 až 700 tisíc pravidelných čitateľov. Približne 65 miliónov výtlačkov ročne a viac ako 30 000 aktívnych klientov, ktorí nám prejavujú svoju dôveru rok čo rok. Tiež stabilná činnosť a efektívna regionálna inzercia – to je nielen niekoľko dôvodov o výhodách spolupráce a inzercie v sieti regionálnych novín od spoločnosti region PRESS.“

Podľa uvedených faktov by mal byť približný počet viac ako 80 miliónov výtlačkov ročne. To však nie je nič nové pod slnkom, že redakcie dostávali o tretinu výtlačkov menej ako bolo uvádzané, ale klient platil aj platí za uvádzaný počet v médiu.

Ako Igorko Matovič zbohatol na obyčajných ľuďoch?

Opäť zbohatol len „vlastným rozumom“, orientovaným na manipuláciu s ľuďmi cez reklamné novinky. Zamestnancov vyháňal na panské, do neskorých večerných hodín ich väznil o chlebe a vode, pri živote udržiaval s minimálnou mzdou na účte. V zmysle zákona môže zamestnávateľ okrem zákonných zrážok vykonávať ďalšie zrážky zo mzdy, ktoré presahujú rámec zrážok uvedených v prvých dvoch odsekoch zákonníka práce len  na základe písomnej dohody so zamestnancom o zrážkach zo mzdy. Medzi Mgr. Igorom Matovičom – region PRESS a jednotlivými zamestnancami takéto dohody neexistovali. Aj napriek tomu strhával „svojim otrokom“ aj ďalšie položky, ktoré uznal za vhodné.
Akoby mu nebolo málo z odmien odrátaval vlastné náklady firmy (telefón, PHM, nájom...) aj napriek tomu, že bol povinný znášať uvedené ako majiteľ firmy – nie bežní zamestnanci – obyčajní ľudia.  Čiže zamestnancom každopádne vychádzali odmeny v mínuse.
Medzi otrokármi si ťažko vybrať. Takže, keď svojich otrokov vyštval, mohli hľadať len iného otrokára.
Príloha dôkazov:
Pracovná zmluva

Výpočet odmien

Výplatné pásky

Ako  sa držgroš Igorko Matovič do parlamentu dostal?

Farizejských politických strán je v parlamente viac než dosť a Igorko Matovič nie je tak sociálne cítiaci, aký má sociálny program a verejne sa prezentuje. Tak ako písala jeho bývalá zamestnankyňa, ktorá chcela svoju minimálnu mzdu navýšiť o 1 000,- Sk, dostala namiesto toho výpoveď. Samozrejme ide o vzájomnú dohodu medzi zamestnávateľom aj zamestnancom. Ale rozprávať pred kamerou s úsmevom o svojich miliónoch na účte a svojom sociálnom cítení s obyčajnými ľuďmi, a potom dať minimálnu mzdu žene, ktorá má rodinu, je absurdné. Potom zostáva konštatovať len to, že je tento lift boy je len boxer
a zámožný mesiáš.


Vladimír Pavlík


    Facebook Print Friendly and PDF
             
Hlavná stránka