"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

PRE PRIAZNIVCOV GORILY, príloha na víkend

                                   Čo by sa stalo, keby to urobili komunisti?
                                                   (Napísané v júli 2006)

            Predstavme si, že november 1989 nebol. Že nebola žiadna sametová či nežná, a že naďalej je vedúcou silou spoločnosti Komunistická strana Československa. A tak si predstavujme. Predstavme si, že ÚV KSČ, parlament a vláda vyhlásili, že odteraz bude náš vývoj  slobodný a demokratický, a preto sú nutné rôzne reformy. A uťahovanie opaskov. A budú aj nezamestnaní. Ale to nič nie je, budú mať viac času chodiť na rybačku, alebo golf. Všetkých pochybovačov utíšil počas prestávky na scéne SND zaslúžilý umelec Milan Kňažko. Na základe výzvy ÚV KSČ, všetci pracujúci, na znak súhlasu, vyšli do ulíc  a najbližšiu sobotu pracovali zadarmo.

Vytvoríme falošné kritéria na meranie minulosti. Vysmejeme a znevážime všetko. Práca je omyl, privatizácia budúcnosť. Všade okolo nás víťazí láska a pravda len, nad lžou a nenávisťou, sloboda a demokracia. 
  
               Všetko víťazí, len sa nevie pre koho. Čím menej tomu rozumieme, tým väčšmi tomu tlieskame. Režiséri sú spokojní, herci sú spokojní. Už netreba ani masky. Tešíme sa vláde, ktorá je diaľkovo ovládaná. Vláda odborníkov. Papierové hlavy. V parlamente, v politických stranách, v médiách, v umení, na ulici, všade. Papierová sloboda a demokracia začala.

                                   *                                 *                                 *

            Prezident Gustáv Husák sa ospravedlnil  Nemcom za príkoria, ktoré sme im spôsobili počas ich agresie voči našim národom v období druhej svetovej vojny. České sympatie hlave štátu potešili. Svoje Svedectvo o SNP vyhlásil za omyl. Na znak úprimnosti a ústretovosti navrhol zrušenie Benešových dekrétov. Vláda odsúhlasila otvorenie kancelárie na Václavskom námestí pre našich nových spojencov z landsmanschaftu. Podívej se Gusto, jak je tady husto. Nadšene hřímal dav na Letenské pláni. A naozaj.

Revolúcia definitívne víťazí. Rozbijeme RVHP, v mene slobody a demokracie sa vzdáme našich trhov, našich tradičných priateľov a spojencov. Vzdáme sa odbytísk pre naše výrobky. Vzdáme sa prístupu k lacným surovinám, osobitne k strategickým: rope a plynu. Naopak, ponúkneme tieto trhy a tieto možnosti každému, kto je na západ od našich čs. hraníc. Ignorujeme fakt, že o trhy, o prírodné bohatstvá, pôdu, vodu, lesy, ľudský potenciál sa viedli vojny , kolonizačné výpravy. Že sa vyvražďovali celé národy a spoločenstvá. My to s veľkou pompou a jasotom aj oslavujeme. Volíme VPN, volíme Občanské fórum, zbožňujeme Havla. Nech žije rozvrat! Nech žije havlárna!
V mene humanizmu zlikvidujeme zbrojársku výrobu a všetky naše poznatky a kľúčové technológie odovzdáme do USA. Nariadil tak prezident, Gustáv Husák. Je predsa nemorálne vyrábať zbrane. Veď by pomocou nich mohla byť bombardovaná Juhoslávia, Afghanistan, alebo Irak. Tomu treba zabrániť.

Rozbijeme aj spoločnú Československú republiku. Je to cesta demokratizácie a slobody. Ignorujeme fakt o integračnom procese v Európe pod názvom Európska únia. Ignorujeme odboj a obete II. svetovej vojny, keď bojom proti nemeckému fašizmu sa bojovalo aj za obnovu spoločného štátu. Ignorujeme spoločný profit českého a slovenského národa zo vzájomného zväzku a vzájomnej pomoci. Ignorujeme stav ekonomiky a sociálnej sféry ako výsledok spoločného štátu. Ignorujeme industrializáciu Slovenska po roku 1948. Ignorujeme Mníchov. Ignorujeme naše novodobé dejinné skúsenosti a tradície. Vďaka všetkým, slovenským i maďarským národniarom zvlášť.

 

                                   *                                 *                                 *

            V mene slobody a demokracie vyhlásime privatizáciu. Jedna vlna, druhá vlna, tretia vlna až do úplného vyvlastnenia občana. Občana zbavíme akéhokoľvek podielu na vlastníctve štátu. Štát sa zbaví občana. Spoločenské vlastníctvo, vlastníctvo štátu vyhlásime za zločin. Ignorujeme fakt, že najlepším a najspoľahlivejším investorom je vlastný štát. Moderné, európske a svetové je nevlastniť nič. Aký lacný trik, stačí ho len vyhlásiť a označiť za pravdivý. A nezávislý. Nezávislý od rozumu. Od zdravého sedliackeho, i od vedeckého kritického myslenia. Akú silu má štát, ktorý nič nevlastní? Akú starostlivosť a oporu poskytne svojim občanom? To chce potlesk a podporu vo voľbách. Aj sa tak stane. Bravó VPN, alias HZDS, KDH, DS, SDKÚ, SMK, SNS, SDĽ, SOP, ANO ...

Dovolíme rabovačku a rozkrádanie majetku štátu a družstiev. Mafiáni, domáci i zahraniční zločinci si môžu preprať peniaze koľko len chcú. Na otázku z Ústredného výboru KSČ, či sa netreba báť špinavých peňazí, poradca z prognostického ústavu doc. Václav Klaus odpovedá, že on špinavé peniaze nepozná. Zaslúži si profesúru, ba i prezidentskú stoličku. A aká by to bola rabovačka bez drog a prostitúcie? Havlove deti na uliciach, na cestách, na železničných staniciach, vo verejných domoch. Kupujú a predávajú sa. Nepolitická politika najväčšieho humanistu a tajtrlíka všetkých čias sa presadila. Za obdivu a potlesku národa, umelcov zvlášť.

ÚV KSČ, vláda a parlament , posilnení dôverou širokých vrstiev pracujúcich, ale aj nepracujúcich (zatiaľ ešte len nezamestnaných) pokračujú v reformách ďalej. Vyhlásili neúprosný boj proti hospodárskej prosperite štátu, proti sociálnym istotám, proti dosiahnutej sebestačnosti v potravinách. Proti všetkému. Darí sa. Z časti nezamestnaných sa stávajú úspešní bezdomovci. Len za jednu zimu roku pána 2005/2006, v jednom jedinom meste, v Bratislave, ich zomrie dvadsať. Je to viac, ako bolo obetí politických procesov v Československu v 50-tych rokoch. Koľko ubehlo zím od roku 1989? A koľko je väčších či menších miest v bývalom Československu ? A čo Varšava, Budapešť, Moskva, Bukurešť, Berlín, Sofia, Kyjev ...    
 
             Cieľ je vyšší, v novom vzore, ktorý nám vytýčili z ÚV KSČ, v Spojených štátoch amerických, podľa ČTV, denne zomrie približne 3.000 bezdomovcov: hlad, bieda, vraždy, samovraždy. Nie sme ako oni, aké pravdivé, bože. Organizovaný zločin, mafie, vraždy na objednávku ako tovar, bezdomovci, postavy prehrabávajúce sa v kontajneroch, mladí zomierajúci na drogy, žobráci, prostitútky, charita, hladové doliny, chudobné deti, chudobné rodiny, slúžky a sluhovia , nedôstojná staroba. Jedni dedia nesmierne bohatstvo, väčšina dedí chudobu a biedu. Nech žije KSČ!

                                   *                                 *                                 *
Úspechy našich reforiem sú založené na totálnom výpredaji národného majetku a národného bohatstva. Zisky, ktoré išli do štátneho rozpočtu z takých podnikov ako VSŽ Košice, Slovnaft Bratislava, Matador Púchov, Chemlon Humenné, SPP, Slovenské telekomunikácie, Slovenské elektrárne, všetky banky a sporiteľne, atď., atď. tečú dnes do USA, Nemecka, Francúzska, Rakúska ...   

               Takto nám ročne, vďaka ÚV KSČ, parlamentu a vláde,  odtečú miliardy korún na pomoc najbohatším ľuďom sveta. A ich domácim kolaborantom a nadhadzovačom. Ďalšie miliardy nám odtečú cez vyplácané dividendy, tantiémy, poradenstvá a iné originálne daňové podvody.   

               Viac ako 100 miliárd korún v peňažnej forme bolo zo Slovenska jednoducho vyvezených. Slovensko sa tak konečne mohlo zaradiť medzi sponzorov najbohatších ľudí sveta. Konečne sme slobodní a demokratickí, konečne sme v Európe. Sme šťastní, že konečne aj my, po štyroch desaťročiach, môžeme byť vykorisťovaní a zbedačovaní. Sme hapy.   
               Rádio Slobodná Európa, či Hlas Ameriky môžu byť na svoju prácu s vymývaním mozgov naozaj hrdé. Hrdá je aj domáca novinárska svorka, od bulváru, až po tzv. verejnoprávne média. Dobre obmedzená, dobre zaplatená. Tupoidi.    
                Bratia Češi si spočítali, že len za rok 2005  prišli približne o 110 miliárd českých korún. A to nezrátali všetko. Každý občan, z desať miliónového Česka, od bábätka po dôchodcu, mohol mať, len z tejto transakcie, v peňaženke po 11.000 korún, štvorčlenná rodina 44.000 českých korún. A to len za rok 2005.  
              
                 Záhada prečo za socializmu mohla byť bezplatná škola, zdravotníctvo, lacné byty a potraviny je vyriešená. Dnes majú socializmus len vlastníci nášho bývalého majetku. Víťaznej novembrovej robotníckej triede, po zásluhe, zostali len spomienky. A prázdne chodby na úradoch práce. Jej nový majetok, jej skvelá budúcnosť. V jednote je sila. Kedy ak nie teraz. Slobodné voľby. Havel na Hrad. Všetko splnené.

                                   *                                 *                                 *

            Úspešné reformy by sa nezaobišli bez úžasného zadlžovania štátu. Dá sa povedať, že po takmer 17 rokoch slobodného a demokratického vývoja už nikto nevie, ani na ÚV KSČ, vo vláde, ani v parlamente, aká je výška skutočnej zadlženosti štátu. Češi hovoria o bilióne, my od neho asi nebudeme ďaleko. Pre predstavu, jeden bilión vyzerá takto: 1.000.000.000.000. A  množstvo núl akoby pripomínalo ponovembrové elity sediace v parlamente, vláde, v nových politických stranách. Kto a kedy, a z čoho tieto dlhy splatí? Vie to len Medzinárodný menový fond, Svetová banka a NATO. Mimochodom, len na úrokoch zaplatil Český štát za rok 2005 približne 40 miliárd Kč.
Za skvost našich reforiem, pod vedením KSČ, však treba považovať poľnohospodárstvo. Aký nezmysel predstavovala poľnohospodárska veľkovýroba, JRD a štátne majetky. Sebestačnosť v potravinách, prinášajúca ich nízke ceny a zároveň aj plnú zamestnanosť vidieka, ruch a život na poliach a v lesoch, bučanie spokojných kravičiek.  To je nemoderné, neeurópske.   

           Temné sily ze Slušovíc treba zničiť, mohli by niečo pripomínať. Rodinné farmy, súkromníci – to je heslo dňa. Vrátiť majetok všetkým, ktorí na ňom nepracujú. Vrátane bezodnej rímskokatolíckej cirkvi. Aj tu bola strana úspešná. Len v roku 2005 sme doviezli potraviny za cca 20 miliárd korún. Vidiek sa pýši 20 či 30% nezamestnanosťou, hladovými dolinami, vysťahovalectvom. Na poliach nám kvitne burina, maštale sa rozpadajú, a úrodná pôda sa predáva na výstavbu automobiliek, skladov či priemyselných parkov. Zarobiť treba, aj na tom konári, ktorí si pod sebou režeme, my, hrdí Slováci, vlastníci pôdy. Kde je Bratislava Nahlas, pán Budaj?

Moderné mliekárne, mäsokombináty, konzervárne, potravinárske kombináty už neexistujú.  Ale nakoniec, buďme radi, mohlo to dopadnúť aj horšie. Stranou poverené KDH, ktoré upratalo rezort poľnohospodárstva a potravinárstva, používalo aj iné metódy. 
  
  V Chile, tamojšie KDH, keďže ľudom zvolený prezident Allende odmietol slobodu a demokraciu na americký spôsob, ženám vkladalo do vagín živých potkanov. Ďalšie nútili k masovej masturbácii. Mikloško, Čarnogurský, Ďzatko, Hrušovský a ďalší si zaslúžia naše uznanie. Humanisti podľa vzoru Adolf H. Niet sa čo čudovať, že na návrh Vasiľa Biľaka, predsedníctvo ÚV KSČ vyhlasuje Adolfa Hitlera a Václava Havla za najväčších bojovníkov za ľudské práva uplynulého milénia. Slávnosť sa konala na Hrade a slávnostnú svätú omšu v Katedrále sv. Víta celebroval kardinál Tomášek, za asistencie kardinálov Vlka  a Korca. Horlivo im pri tom miništroval kňaz Malý. Spokojná je aj židovská obec. Už sa nevie, ani nerozlišuje kto koncentračné tábory staval, a kto ich oslobodzoval.

                                   *                                 *                                 *

            Máme aj nové vzory. Vyspelý, bohatý a rozvinutý Západ. Chceme byť ako Nemecko, Rakúsko, Anglicko, Belgicko, Švajčiarsko, Francúzsko, Španielsko, USA ... Lenže to by sme museli mať aj svoju Afriku, kolónie, otrokov,  vyvraždiť Indiánov, ukradnúť im ich pôdu, lesy, prírodné bohatstvá, všetko. Ako oni. Nikoho nezaujíma, že túto úroveň táto časť sveta dosiahla len vďaka zločinom spojených s kolonizáciou iných národov. Vojnami, lúpežnými výpravami, praním špinavých peňazí na úrovni štátu, vykorisťovaním. Nie prácou, ani lepším systémom, ale len vďaka násiliu a bezcitnosti. Vďaka lúpeniu, vraždeniu, okrádaniu iných a slabších.
   
            Nikoho nezaujíma, že aj v tejto časti sveta sú okrem bohatých aj veľmi chudobní ľudia, akých sme u nás už niekoľko desaťročí ani len nevideli. Strácame súdnosť pri hodnotení minulosti, seba, sveta, všetkého. V móde je totalita. Aké jednoduché: jedna politická strana je nesloboda a nedemokracia, desiatky politických strán sú rajom slobody a demokracie. Aký je skutočný život, v akých ekonomických, sociálnych a mravných podmienkach sa žije, a najmä s akou perspektívou, nie je podstatné.  
 
            Tešíme sa, že padol berlínsky múr, že sme rozstrihali ploty s Rakúskom a Nemeckom. Aké šťastie! Ale pre koho? Ploty už netreba, lepšia je vízová povinnosť, miestne ploty a SBS pre VIP štvrte, kanály a kontajnery, second handy. Nové ploty z chudoby a biedy a z bohatstva. Nové ploty sú humánnejšie a hlavne rafinovanejšie. Ako ich autori a majitelia.

ÚV KSČ, po konzultácii vo vláde a v parlamente, sa rozhodol výrazne podporiť aj naše cestovanie do sveta. Aj tu sa reforma vydarila. Oficiálne máme 400.000 občanov v zahraničí, neoficiálne až pól milióna. Podarilo sa nám prekonať doterajší rekord z obdobia rokov 1929-33. To bola, zatiaľ, najväčšia hospodárska kríza kapitalizmu. Väčšina z nich robí sluhov,  slúžky a upratovačky, pravdaže majú svoje autá a šoférov, ďalšie svoje erotické salóny, pasákov z Albánska a tak. Tí šťastnejší prebaľujú zelené mäso po záruke v Manchestri, nahrádzajú miestnych v prácach, ktoré by doma nikdy nerobili. Naša mládež, naše devy, ale aj ďalší, robia vo svete, aby prežili. Aké európske! Nech žije únia.

                                   *                                 *                                 *

            Vedenie KSČ prišlo k poznaniu, že bezplatné zdravotníctvo a školstvo je prežitok, možno aj zločin. Totalita. Veď to nemajú ani v USA, Nemecku, Anglicku ... Liek je tovar, pacient je tovar, zdravie je tovar, choroba je tovar. Všetko je tovar. Z lekárov urobíme obchodníkov, budú študovať faktúry a daňové zákony. Veď v škole sa naučili dosť. Osamostatníme ich, odštátnime ich. Aký krásny názov!  Každý neštátny lekár však chce mať vybavenie ako fakultná nemocnica, vlastnú kliniku, vlastnú bohatú chorú klientelu. Pošepkané s Rážom: Kde na to však vziať? Píšu sa lieky nie podľa potreby pacienta, ale podľa provízie od firiem, ktoré lieky dovážajú. Biela korupcia, legitímna ako biely deň. Treba zarobiť za každú cenu. Choré.
  
             Štát bol zbavený  kontroly nad nákupom, dovozom a distribúciou liekov. Toto oslobodenie stojí štát ročne desiatky miliárd korún. Báť sa  netreba, peniaze sa nikde nestratili. Sú len v súkromných rukách. Je to prejav slobody a demokracie. Nakoniec, prečo ste nezamestnaný, otvorte si vlastnú lekáreň, radí každému  bilbord ÚV KSČ.
Na trebišovskej nemocnici postavenej v 70-tych rokoch je aj dnes (júl 2006) pripevnený veľkými písmenami nápis z tých čias: Zdravie ľudu – vec celej spoločnosti. Aké smiešne. Veď na tom sa nedá nič zarobiť, zaslzil pán Zajac. Je to socialistická fantazmagória, pousmial sa pán Dzurinda. A keď ochorieme, berieme si dovolenku, aby sme zbytočne nemaródovali. Aby nás náš milovaný triedny priateľ nevyhodil z práce. Desať božích prikázaní v praxi.
Jednotný systém školstva, výchovy a vzdelávania dáme preč. Jednomyseľná zhoda strany, vlády a parlamentu. Všetko sa darí. Deti si k svojim učebniciam  pribaľujú drogy a slovník niekdajšieho pastiera svíň. Zároveň sa cvičia ako dať najavo, že ich rodičia privatizovali. Cvičia aj učiteľov. Byť učiteľom je hrdinstvo. Hrdinstvom je  byť dobrým žiakom.  
              Dobro a zlo sa permanentne zmiešava na televíznych obrazovkách, v politike, verejnom živote. Prím hrá bulvár, komerčné vysielania, polopravdy, bonmoty , klamstvá, podvody, primitívne súťaže, nekonečné reklamy. Keďže to nestačí, na základných školách zavedieme  povinnú náboženskú výchovu, alibistický krytú možnosťou voľby Takáto etika nemá chybu.. Postavíme viac ako desať tisíc kostolov. Výsledkom úspešného návratu do kapitalizmu je morálny úpadok aký v našich dejinách nemá obdobu.

Vysokých a iných škôl je toľko, že sa musia zakladať nové a nové. Ignorujeme spoločenskú deľbu práce. Kvantita nahradila kvalitu. Dobehli sme Európu i Ameriku, už máme rovnakú úroveň školstva ako oni. Školstva i zdravotníctva.

                                   *                                 *                                 *

            Ministerstvo kultúry podporilo ÚV KSČ v navrhovaných reformách v oblasti umenia a kultúry. Už dopredu, na znak súhlasu s líniou strany, sa poprední umelci vzdali titulov zaslúžili, či národný umelec. A urobili dobre, pre svoju prítomnosť, pre nové honoráre. A pre budúcnosť národa. Ten to ocení neskôr.

            Je zbytočné aby sme vyrábali filmy, inscenácie, dietlovské seriály a iné dramatické diela. Veď vo svete je toľko telenoviel, reality show a iných vyvolených relácií. A tak lacných! Stačí len doviezť a šíriť. 24 hodín denne. Násilie, zabíjanie, horor, sex, porno, drogy, vulgarizmy, reklama, bilbordy, letáky v poštových schránkach. 24 hodín denne. Trápny socialisticky realizmus. Trápny Farenheit 9/11. Trápny Hečko, Smrek, Válek, Volker, Čapkovci, Hašek, Werich ...

Reformami prešla aj oblasť tlače, novín a časopisov. Už netreba nič čítať, študovať, analyzovať. Všetko je len strata času. Stačia obrázky, kto s kým, kedy. Celebrity. O ničom. Vďaka strane sme sa v rodinách postupne zbavili aj výdajov za knihy. Sme slobodní, nemusíme  nič čítať. Recept nám dali naši západní spojenci. Je predsa nehumánne, aby kniha stála 12 či 16 korún .Aby bola dostupná každej rodine.  
 
          Vzdelanie je výsada, tak ako majetok. Poznanie je prežitok, svet netreba meniť, ale konzumovať. Neviem, že nič neviem a som na to hrdý. Neznalosť ako argument. Neznalosť ako životný štýl. Sokrates je mŕtvy. Nech žije lumpeninteligencia. V parlamente, vláde, politických stranách, médiách, všade.

Reformám sa nevyhlo ani ministerstvo zahraničných vecí. Naša zahraničná politika sa jednoznačne preorientovala na boj za ľudské práva a humanizmus. Dobre je nám v NATO. Konečne môžeme priamo financovať cudzie záujmy, a aj za ne zomierať. Pravda, nie v parlamente či vo vláde. Zrušíme armádu a naverbujeme žoldnierov. Vlajok na zakrývanie truhiel máme dosť. Zatiaľ stačilo ani nie päťdesiat. Zvykneme si. 

          Najvyššie orgány KSČ, parlament i vláda, odsúhlasili  bombardovanie Juhoslávie, Iraku i našu účasť všade tam, kde to naši americkí priatelia budú potrebovať. Aby internacionalizovali okupáciu a agresiu. Aby sa vysmiali OSN, aby sa v mene ziskov vysmiali právu i morálke. Je to ich  národný záujem, naša povinnosť, naše lokajstvo, naša slobodná voľba. Dajte nám 300 vojakov do Iraku, a my vám za to vystrihneme dieru do nášho vízového plota. Už žiadne postávanie pred našou ambasádou. Aké principiálne a jednoduché. Aké americké!
 
          S nadšením sme sledovali prezidenta USA a jeho ministrov ako všade, aj na pôde OSN, predkladajú rukolapné dôkazy o prítomnosti zbraní hromadného ničenia v Iraku. O spojení Husajna s Al Kajdou. Perfektné zábery z kozmu. A možno aj z Hollywoodu. Že sa žiadne zbrane ani prepojenia nenašli, nevadí. Keď už sme tu, trocha si , my Američania, načerpáme z ich ropy. Aspoň za 5 miliárd dolárov mesačne. Aby bolo na žold,  na zbrane a muníciu, na boj za ľudské práva, na humanitu, pre nadácie. Pre Niča a jeho protikubánsky Pontis. Za Našu Ukrajinu, pre džínové Bielorusko, pre ružové Gruzínsko, na nové raketové základne v Česku, alebo Poľsku... Víťazstvo pravdy nad lžou a lásky nad nenávisťou, presne podľa V. Havla, je dokonané.

                                   *                                 *                                 *
Časom sa zabudne, na Hirošimu a Nagasaky, na Vietnam, dedinku My Lai, na Kóreu, na Chile, na Bhopal,  na Grenadu, na New Orleans, na Guantanamo a Afghanistan, na Juhosláviu, na Irak... Na privatizáciu, na ľudské práva. Našťastie či nie, aj na V. Havla.

Čo by sa stalo, keby toto všetko urobili komunisti? Boli by to zločiny komunizmu? Čo na to Ústav pamäti národa? A čo umelci, svedomie národa? Čo cirkev? Čo na to všetci tojeonisti? 
  
                petržalských potravinách na dnešnej Romanovej. Pred pultom s mäsom stál zmyslov zbavený pán, ktorý vykrikoval, že za takú cenu si mäso môžu žrať komunisti. Aj keď ho nepoznám, viem, že to bol jeden z úspešných voličov VPN.
Verejnoprávna  STV 1 priniesla v t. r. júlovom spravodajstve informáciu o pracujúcich jednej strojárskej firmy zo Svidníka. Ako na mikrofón jedna z nich povedala, výplatu nedostali od marca, celkom teda za 5 mesiacov. Dá sa predpokladať, že aj tento kolektív svojho času generálne štrajkoval a zaslúžil sa o svoje dnešné víťazstvo.

Jediná dobrá správa k vyššie nastolenej otázke je, že toto všetko neurobili komunisti. Urobili to politické strany, ktoré si národ vybral v slobodných voľbách. Falošní proroci. Falošní kresťania. Lumpeninteligencia. Víťazstvo egoizmu, chamtivosti a bezohľadnosti. Výsledkom je tupoidná a konzumná spoločnosť. A ak sa jej nič zlého nestane, skonzumuje aj samu seba.  

               Bol istý V. I. Lenin, ktorý na začiatku 20.storočia napísal charakteristiku slobodných volieb za kapitalizmu: občan si slobodne môže vybrať kto ho v ďalšom (volebnom) období bude ohlupovať a okrádať. Bodka SK.

                                                                                              PhDr. Michal Dieneš, CSc.     


    Poznámka editora: Pán Dieneš má v mnohom pravdu, v záujme objektivity však treba pripomenúť, že tak ako sa z mnohých gardistov po vojne stávali komunisti, rovnako sa z mnohých komunistov po novembri stávali kapitalisti. Žiaľ súčasný komunitický kapitalizmus vytvorilo na svoj obraz až príliš veľa ľudú spojených rôznymi väzbami s režimom spred novembra 1989, veď aj sám súčasný predseda vlády mal údajne byť kádrovou rezervou KSČ. Zdá sa, že novembrový prevrat mu otvoril ešte širšie obzory.       


    Facebook Print Friendly and PDF
             
Hlavná stránka