"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Trpká pachuť tzv. spravodlivosti v mene ponovembrovej „nezávislej“ slovenskej justície              

          Máme ešte v živej pamäti ako dvaja narcisi hákliví na svoju česť a tzv. dobré meno  Fico a Harabin cez skorumpovanú sudcovskú žumpu vysúdili milióny za poškodenie tzv. cti a poškodenia ich tzv. dobrého mena. A dám to do súvislosti s tragédiou z 3. augusta 2003 v pačianskych vrchoch. V autobuse sa viezlo štyridsaťpäť cestujúcich na púť ku Kaplnke Panny Márie Snežnej. Vinou šoféra Martina Gumáňa z obce Poproč tu prišlo o život trinásť pútnikov a piati boli ťažko zranení. Netvrdím, že túto tragédiu spôsobil úmyselne, no jednoznačne svojou nedbanlivosťou porušil dopravné predpisy, ktorých výsledkom bola táto tragédia. Nerešpektoval dopravnú značku a s pútnikmi vyšiel až na kopec v Úhornej, hoci, pokiaľ by bol trebárs zastavil o 100 metrov bližšie, nešťastie sa nemuselo stať. Taká je realita.

          Na kopci sa ale autobus pokazil – ostal stáť. Šofér urobil zásadnú chybu, že ľudí nenechal najskôr vystúpiť, ale vystúpil sám a išiel opravovať autobus – poruchu na motore. Autobus sa mu podarilo naštartovať, no ten sa dal do pohybu, ľudia v panike začali vystupovať a on sa nemohol do autobusu dostať.

          Vyšetrovanie kauzy až do konečného súdneho rozhodnutia trvalo štyri roky. Skončilo sa oslobodzujúcim rozsudkom. Všetko to, čo tvrdil jeho obhajca JUDr. Vladimír Bajtoš z Košíc ako aj sudkyňa JUDr. Eva Herichová vo svojom odôvodnení, má však jednu zásadnú trhlinu: autobusom vošiel tam, kam mu to dopravná značka zakazovala vrátane ďalšej chyby, že nenechal vystúpiť pred opravou motora všetkých cestujúcich. To sa jednoducho nedá odškriepiť a preto sa ani nečudujem, že niektorí ľudia tento rozsudok spochybňujú šírením rôznych dohadov, či už ohľadom financií, či známosťami jeho obhajcu.

          Je síce pravdou, že vodič sa vyšetrovaniu nevyhýbal, prišiel na každé súdne pojednávanie, viem si predstaviť, ako sa asi musel cítiť pri pohľade rodinných príslušníkov usmrtených, no to zdôvodnenie súdu bude mať stále trpkú pachuť. A cenu za trinásť ľudských životov opätovne porovnávam s tzv. poškodením dobrého mena a cti Roberta Fica a Štefana Harabina v mene „nezávislej“ slovenskej justície.

Vladimír Pavlík

    Facebook Print Friendly and PDF


             
Hlavná stránka