"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Ako to vidí Slovák dlhodobo pracujúci v zahraničí              

          Dlho som uvažoval, čí písanie tohto článku ma význam, ale vývoj situácie na Slovensku ma dohnal k tomu, aby som sa so svojimi myšlienkami podelil. To, čo sa na Slovensku deje od novembra 1989, kedy nám naši politici sľubovali slobodu, lepší život ba dokonca aj malé Švajčiarsko, sa nedeje a ani nedialo v žiadnych krajinách Európy! Naše ponovembrové vlády systematicky zlikvidovali všetko, čo malo nejaké hodnoty. Prvá vláda pána Mečiara odštartovala zbesilé rozkrádanie štátneho majetku, ktoré nazvali privatizácia. Mečiarovym nástupcom sa táto forma rabovania a zbedačovania národa veľmi zapáčila. Čo nestihol rozkradnúť Mečiar, to sa podarilo Dzurindovi vo veľkom štýle! Ľutujem len pána Fica, lebo jemu sa chudáčikovi toľko neušlo, ale ten si to vykompenzoval inými zverstvami. Bude mi takisto ľúto nástupcu Fica, lebo tomu už nezostane asi nič. Pýtate sa prečo? Lebo už nebude čo rozkrádať! Páni politici rozkradli a sprivatizovali asi všetko! Ale aby toho náhodou nebolo malo, zadlžili niekoľko generácií Slovákov.

          Pýtam sa Vás páni politici: akým pravom ste rozkradli to, čo tu budovali generácie Slovákov? Akým právom ste zadlžili minimálne dve generácie? Kto Vám dal súhlas na to, aby ste zo sebestačnej krajiny urobili žobrákov? A kde sa vlastne podeli peniaze z privatizácie?

          Vysvetlite mi, pani privatizéri, aký význam mala privatizácia? Čo ste tým chceli dosiahnuť? Blaho slovenského národa? Vysvetlite mi teda, prečo ja, občan SR žijúci v zahraničí, konkrétne v Taliansku, ktorému ste za par drobných predali Slovenské elektrárne, platím mesačne za odber elektrickej energie (podotýkam, že tá elektrina je vyrobená na Slovensku) 15 euro? Ako je možne že Slováci platia za mesačný odber aj trojnásobok tejto sumy? Pripomeniem Vám, pani politici, že v Taliansku sú platy o niekoľkokrát väčšie ako u nás! To bol Váš záujem? Zbedačiť a okrádať vlastných občanov? A to som spomenul len jeden príklad. Ďalej by sa dalo diskutovať o privatizácii SPP atď..

          Pred nedávnom som sledoval dokument o vojnových zajatcoch, ktorí boli posielaní na nútené práce. Keď som sa nad osudmi týchto väzňov zamyslel a zhodnotil situáciu vtedajšej situácie a tej dnešnej, prebehla mi hlavou myšlienka, nad ktorou som dlho rozmýšľal. Nestali sme sa náhodou aj my akýmisi novodobými zajatcami? Nie však vojnovými  zajatcami, ale zajatcami Európskej ú  únie. Občania, treba si uvedomiť, že tento slobodomurársky spolok Slovensko nespasí. Európska únia nám chce diktovať koľko zemiakov môžeme zasadiť, koľko pšenice zasiať… A keď nám Európska únia nadiktuje dýchať vzduch len 20 hodín, tak nám súdruh Fico prikáže  dýchať len 20 hodín denne, lebo Európska únia si to tak želá! Tomuto neokomunistovi nerobí zábrany takmer nič. Nerobí mu problém zbedačovať národ  na úkor odlevu mladých pracovných síl do zahraničia,  nerobí mu problém prizerať sa, ako si ľudia v stave totálneho zúfalstva siahajú na život, nerobí mu problém, že dôchodcovia, po zaplatení poplatkov za zdravotnú starostlivosť a lieky, nezostane ani cent na vyžitie, že mnohé matky nemajú dosť finančných prostriedkov na to, aby svojim deťom dopriali človeka hodnú stravu. Ako je možné, že v 21.storoci zomierajú ľudia na diagnózu - niet prístrojov. Aby som súdruha Fica nenechal v tom samého, pýtam sa aj Vás, pani Mečiar s Dzurindom, ako ste toto mohli vykonať národu, ktorého ste súčasťou? Odpoviem si na tuto otázku sám. Vám to neprekáža. Vám nevadí to, čo ste na národe napáchali, lebo Vaše deti sú zabezpečené, Vaše ženy nemusia každý cent trikrát v ruke obracať a rozmýšľať či si ho môže dovoliť minúť. Vy nezomriete na diagnózu - niet prístrojov. Ale myslite na to, že v tejto krajine žijú aj obyčajní ľudia, nielen vypasení papaláši z politiky a Penty. Nezabúdajte, že aj obyčajní ľudia, možno aj tí, ktorí Vás v naivite volili, chcú žiť. Nepotrebujú ani dvojnásobné platy, ani nepotrebujú mať za známeho nemeckého podnikateľa, ktorý im v igelitke požičia peniaze na výstavbu Elektry. Títo ľudia potrebujú len jedno  a to žiť dôstojným a čestným životom!

Vrátim sa ešte k sociálnej politike súdruha Fica. Neviem, kde pán docent nabral tu drzosť nazvať tento zhnitý a nespravodlivý systém sociálnym. Čo je na ňom sociálneho? To že ľudia, ktorí poctivo pracovali cely život, dostanú na staré kolená almužnu, ktorej hovoríme dôchodok? Pán Fico, nehanbite sa za to, že ľuďom ktorí odpracovali 40 rokov a poctivo odvádzali dane, podsuniete 250 euro a ešte sa budú Vaše babky, ktoré ste si nasadili do parlamentu sťažovať, že dôchodcovia sú záťažou pre rozpočet?! Môžete Vy vlastne kľudne spávať po tom, čo ste napáchali a páchate na našom národe? Vaši ``experti`` tvrdia, že permanentne chýbajú peniaze na vyplácanie dôchodkov. Viete, pán Fico, na vyriešenie tohto problému stačí obyčajný sedliacky rozum a nie desať titulov pred a za menom. Ja so svojim sedliackym názorom odkazujem Vám a Vašim ``expertom``- Prestaňte kradnúť a zbíjať a bude pre každého dosť!!! Ak sa prestanete obohacovať na úkor národa, nebudú musieť chodiť štrajkovať učitelia, zdravotníci, robotníci… A možno nebudú zomierať ľudia, len pre to, že nemajú toľko peňazí ako Vy, možno sa nájdu prostriedky na zakúpenie prístrojov. Možno si  slovenské matky nebudú lámať hlavu tým, čo dajú svojim deťom jesť. Možno si prestanú ľudia siahať na životy. Možno mladi ľudia zostanú na Slovensku a budú tvoriť hodnoty. Ak budete podporovať naozaj tých, ktorí si to zaslúžia, nebudú nastávať susedské spory medzi majoritou a cigánskym etnikom. Vybudujte systém, ktorý bude založený na spravodlivosti. Aby ľudia, ktorí do štátnej kasy pravidelne prispievajú mali výhody. A nie naopak, keď sa uprednostňujú rôzni asociáli, ktorí v živote na rozpočet neprispeli a ani neprispejú, boli zvýhodňovaní. Prečo dieťa, ktoré pochádza z rodiny, kde rodičia pracujú, nedostane desiatu, obed a učebné pomôcky  zdarma? Vysvetlíte mi to pán Fico? Nezdá sa Vám, že váš sociálny systém zaváňa rasizmom? Podľa mňa to už ani rasizmus nie je. Je to genocída! Ak mi neveríte pán Fico, skúste sa vžiť do situácie rodiny, ktorej finančné prostriedky nevystačia na pokrytie za nájom , energie… Ani sa nespamätajú a budú vyhostení na ulicu. Ako je možné, že cigánskym parazitom sa hromadne odpúšťajú dlhy za nájom, elektrinu ?Ako sa môže stať to, že človek ktorý poctivo pracoval a práve vinou Vašej sociálnej politiky sa ocitne na ulici, tak o neho nezakopne ani prašivý pes? Prečo, keď sa nájdu peniaze na podporu  asociálov a parazitov, prečo sa nenájdu peniaze pre ľudí, ktorí sa v takejto situácii ocitli nie vlastným pričinením, ale pričinením Vašich  sociálnych reforiem. V demokratickom zriadení sú si všetci občania rovni, bez ohľadu na rasovú príslušnosť, bez ohľadu vierovyznania a preto Vás pán Fico žiadam, aby ste toto začali akceptovať a aby ste to preniesli aj do praxe! Nie som rasista, ale žiadam rovnaký meter pre každého.

Na záver Vám chcem odkázať, Vy hanba slovenského národa, áno Vy, ponovembrové vlády! Dúfam, že keď nadíde Váš čas, tak že si Pán Boh zriadi pre Vás nejaké extra oddelenie, kde za všetko budete pykať! Peklo by bolo pre Vás až moc mierny trest!


S pozdravom Lukas Kopac
Lukas.kopac@azet.sk

    Facebook Print Friendly and PDF


             
Hlavná stránka