Hlavná stránka
Upozornenie! Tieto stránky sú monitorované !!!

           Slovenskí politickí zlodeji a Svetová banka ako jedna rodina

           Pokiaľ sa ešte pred niekoľkými rokmi na Slovensku objavil názor, že kde vstúpi noha Svetovej banky, tam nastáva ekonomický chaos či rozvrat, bol častokrát spochybňovaný kadejakými ekonomickými niktošmi, ktorí sa s obľubou vydávali a vydávajú za tú najprogresívnejšiu elitu slovenských pravicových ekonómov. Nie je to tak dávno, čo títo "špičkoví" ekonómovia a bankári, v skutočnosti cynickí zlodeji najvyššieho kalibru dávali Číne svoje zaručené rady, ako má začať reformovať svoju ekonomiku. Ako sa ale ukázalo, v tejto krajine zvíťazil zdravý rozum, rady týchto hochštaplerov boli odmietnuté a krajina sa rozhodla ísť vlastnou cestou. Že sa jednalo o mimoriadne úspešné kroky, sa jednoznačne ukázalo v minulom a predminulom roku. Čína zaznamenala jeden z najvyšších ekonomických a hospodárskych rastov vo svete. Zároveň sa taktiež potvrdilo, že keby bola pristúpila na rady zo Svetovej banky, tak by sa teraz zmietala v ekonomickom chaose. A práve tento chaos by tejto banke vyhovoval.

S politickými vlastizradcami na Slovensku si porozumeli

           Nepoviem nič nové pokiaľ napíšem, že tunelovanie, rabovanie a drancovanie Slovenska, ako aj ožobračovanie väčšiny občanov bolo cieľavedomé a dopredu pripravované. Konečným cieľom tohoto všetkého malo byť, aby po dokončení ekonomického vydrancovania, chaosu a zákonov džungle stratilo nielen svoju ekonomickú svojprávnosť, kde pomocou tzv. ekonomickej genocídy či už zo strany mečiarovských zločincov, alebo dzurindovsko-miklošovských zločincov, sa väčšina občanov dostala až na samé ekonomické dno.
           A keď už dielo skazy bolo dokonané, ekonomický Mengele a súhrn trieťotriedneho ekonomického diletanta a špičkového ekonomického zločinca pod menom Ivan Mikloš, nám tu začal kázať o akejsi nevyhnutnosti ekonomických reforiem za hlasného súhlasu zbojníkov zo Svetovej banky, či kadejakých pofidérnych ratingových spolkov, alebo nejakých dzurindovsko-miklošovských poskokov E. Jurzycu, G. Mesežnikova a im podobných.
           Položme si napríklad otázku, prečo týmto tzv. expertom či už zo Svetovej banky, alebo OSN, ako aj ďalším medzinárodným organizáciám ekonomického zamerania toto nevadilo? Odpoveď je vcelku jednoduchá. Je to naprosté porozumenie slovenských politicko-ekonomických zlodejov a ekonomicko-medzinárodných či nadnárodných zlodejov v ožobračovaní Slovenska a jeho občanov.
           Po okradnutí Slovenska o stovky a stovky miliárd korún za účinnej pomoci členov ponovembrových vlád, parlamentov a legislatívy, ktoré mimochodom majú naďalej svoju hodnotu, no nie v rukách radových občanov tejto republiky, ale v rukách najzavrhnutiahodnejších zločincov národnosti slovenskej, sa potom naši štátni predstavitelia obracajú na Svetovú banku o ďalšie a ďalšie pôžičky. Čo si majú občania tohto štátu myslieť o najnovšej aktivite ministerstva financií a ministerstva zdravotníctva a o ich dohode s touto bankovou inštitúciou?
           Podľa denníka SME z 14. 2. 2004 viac ako 2,6 miliardy korún požičia na reformy v slovenskom zdravotníctve Svetová banka. Dohodu s ministerstvom zdravotníctva a ministerstvom financií podpísala v decembri. Za tieto peniaze by sa mal napríklad vypracovať systém kvality zdravotnej starostlivosti, medicínske štandardy a zaviesť informačné systémy riadenia zdravotníctva. Okrem toho banka prispeje na reformy v sociálnej oblasti - na výstavbu zariadení pre dlhodobo chorých a hospicov. Časť pôžičky je vyčlenená na analýzy sociálnych dosahov a informačné kampane pre obyvateľov.

Strata politickej a ekonomickej súdnosti?

           Ako som sa dočítal, v utorok 23. 2. 2004 nejaké papierové hlavy vydávajúce sa za expertov Svetovej banky, OSN a ďalších medzinárodných organizácií hodnotili naše sociálne reformy. "Slovensko zažíva vzrušujúce časy," vyhlásil Bill Wells z britského ministerstva hospodárstva a práce. "Môžeme sa od vás učiť, " povedal ďalej. Prečo mu nepoložil ani jeden novinár otázku asi v tom zmysle, či aj vo Veľkej Británii bola pri privatizácii taká rabovačka, spojená s takou právnou a legislatívnou džungľou, ako na Slovensku? Vyzerá to tak, že za vzrušujúce považoval aj drancovanie slovenskej ekonomiky v mene slovenských politikov, ktorí potom túto ťarchu cez tzv. sociálne a ekonomické reformy vo forme kolektívnej viny hodili na najslabšie sociálne vrstvy, dôchodcov, telesne a zdravotne postihnutých, alebo duševne chorých. Nepochybujem o tom, že so svojím cynizmom a tupým mozgom by sa bol uplatnil v nemeckých koncentračných táboroch počas druhej svetovej vojny, keď v plynových komorách tiež likvidovali bez rozdielu hlavne starých a nevládnych ľudí. Taktiež by nebolo od veci sa ho opýtať, či jeho vzrušenie pri slovenských sociálnych a ekonomických reformách sa nekončí u neho orgazmom, alebo iným úkazom sexuálneho vyvrcholenia. Dnes, na rozdiel od fašistických zločincov z čias Adolfa Hitlera sa starí ľudia, zdravotne a telesne ťažko postihnutí, ako aj tí najchudobnejší, dajú likvidovať aj cez ekonomiku. Slovensko je v tom svetlým vzorom.

Vladimír Pavlík

Hlavná stránka